Na Aljašce nedaleko severního polárního kruhu nachází náš cíl – Denali (dříve Mount McKinley) 6190m nejvyšší bod severoamerického kontinentu.

Denali - zájezd jen pro zkušené a zdatné

Pro dosažení vrcholu musíme z místa, kam nás dopraví letadlo, vystoupat víc než 4000 výškových metrů. Jedná se o fyzicky náročnou akci, kde se budeme muset vyrovnat s velkým mrazem, větrem a nadmořskou výškou.

 

  • Termíny
  • 18. 05. 2019 - 11. 06. 2019
  • Počet dní
  • 25 dní
  • Cena zájezdu
  • 57 000 Kč
  • Cena letenky
  • 28 000 Kč
  • Celková cena
  • 85 000 Kč

Předběžný program zájezdu DENALI 6 190 m - nejvyšší vrchol Severní Ameriky

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Anchorage Ihned po příletu se přesuneme do malého města Talkeetna cca 2,5 hodiny jízdy z letiště. Přespíme v horolezecké ubytovně.

2. den: Talkeetna, přesun do BC
V Talkeetně absolvujeme povinnou schůzku u rangerů v Talkeetna Ranger Station. Nakoupíme jídlo a doplníme chybějící materiál, zkontrolujeme vybavení a zajistíme saně na přesun do tábora. Přeletíme letadlem do základního tábora na S.E.Fork na Kahiltna ledovci ve výšce 2200m.

3. – 23. den: Aklimatizace a výstup na vrchol
Výstup budeme řídit podle aktuálního počasí, dle sněhových podmínek a podle fyzických možností účastníků. Pro výstup počítejte se zásobou jídla na 19 dnů pro případ zhoršení počasí. Po příletu do základního tábora (2200m) rozdělíme materiál, naložíme saně a vyrazíme do prvního výškového tábora (Skihill camp) ve výšce 2400m. Výstup nabízí krásné výhledy. Na sněžnicích vystoupíme do bivaku ve výšce 3000m a do druhého výškového tábora 3400m. S ohledem na všudypřítomné trhliny budeme postupovat navázaní, v C2 pak zanecháme sněžnice.
Nad C2 začne prudší stoupání, pokračujeme s mačkami kolem Windy Corner ve výšce 4000m. Stoupajícím traverzem pod seraky a trhlinami postupujeme do C3 ve výšce 4300m. Cestou jsou krásné výhledy dolů na ledovec Kahiltna a na protější kopec Mt. Foraker. V opačném směru se nad námi tyčí impozantní vrchol Denali a můžeme snadno vidět i další výstupové cesty na Denali, žebro Upper West a Messner Couloir, stejně jako strmou stěnu West Buttress, kterou budeme brzy zlézat. V C3 budeme mít zasloužený odpočinek a uděláme poslední přípravy pro náš pokus o vr-chol. Pro většinu expedic je tento tábor místem, kde lze pohodlně v bivaku čekat na dobré počasí pro vrcholový den. Z C3 nastává náročnější část výstupu. Prudším nástupem se dostaneme k patě West Buttress, pokračujeme po fixech po hřebeni West Buttress do C4 ve výšce 5200m. Přes Denali pass (5500m) pokračujeme na vrchol

24. den: Odlet z BC do Talkeetna, přesun do Anchorage

25. – 26. den: Návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Organizační zajištění, přesun z Anchorage do Talkeetny a zpět, ubytování v horolezecké ubytovně v Talkeetně, letecký přesun z Talkeetny na ledovec Kahiltna a zpět, výstupový permit na Denali, poplatek za vstup do národního parku, poplatek za BC.

Cena zájezdu nezahrnuje

Jídlo a materiálové vybavení na výstup, pronájem vybavení (saně, sněžnice, atd.) 100 USD, případný fakultativní program, ostatní neuvedené, vízum (doporučujeme registraci ESTA – nutný biometrický pas), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, apod.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu u mezinárodní letenky do maximálního limitu 28 000 Kč. Více informací zde.

 

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.