Nabízíme Vám nový zájezd do Japonska, který je na přání určen především milovníkům poznávání. Uvidíte mnohé hlavní japonské památky, budete obdivovat skvosty historické japonské architektury, zahrady i památná místa - Tokyo, Kyoto, Nara, Nikko, Hirošima, Matsumoto. Nepřijdete o výhledy na ikonickou sopku Fudži (NP Fuji-Hakone-Izu) ani o možnost koupele ve vyhlášených onsenech (termálních pramenech).

Poznávací zájezd za památkami Japonska

Jarní termím cesty nám - doufejme - poskytne i úchvatný zážitek měst zahalených do něžných květů rozkvetlých sakur.

 

 

 

 

  • Termíny
  • 21. 03. 2024 - 09. 04. 2024
  • Počet dní
  • 20 dní
  • Cena zájezdu
  • 73 500 Kč
  • Cena letenky
  • 26 000 Kč
  • Celková cena
  • 99 500 Kč

Předběžný program zájezdu Japonsko

1. - 3. den: Odlet z Prahy, po nutném mezipřistání, přílet do Tokya, ubytování. Relaxace nebo večerní prohlídka chrámového komplexu Senso-Ji. Celodenní prohlídka Tokia – Ginza (největší nákupní třída), svatyně a chrámy, Akihabara (největší elektronická čtvrť), vyhlídková věž - tzv. tokijská eifelovka aj. Do Tokya se ještě několikrát vrátíme a před odletem prohlídku případně dokončíme.

4. - 5. den: Výlety do okolí Tokya - chrámové město Kamakura - nejvýznamnější svatyně Tsurugaoka Hachiman-gu, nejnavštěvovanější Daibutsu s druhou největší sochou Budhy - 11,4 m vysokou, možnost návštěvy dalších chrámů (např. Hasedera-ji s 9 m sochou bódhisattvy s 11-ti tvářemi) nebo relaxace či koupání na pláži u blízkého moře. Zbude-li čas, návštěva poloostrova Enoshima, volno na vlastní aktivity - svatyně, vyhlídková věž, jeskyně, akvárium, ... Další výlet do města Nikko, severně od Tokya, prohlídka šintoisticko-buddhistického centra, jednoho z nejvýznamnějších v Japonsku. Chrámy Rinno-ji, Tosho-gu, Futarasan-jinja a další. Návrat do Tokya.

6. - 7. den: Výlet do úžasného národního parku Fuji-Hakone-Izu, výhledy z různých míst na snad nejznámější sopku světa Fudži, bude-li nám přát počasí. Základnou se nám stane město Kawagučiko, odkud je to kousek do nádherné oblasti Fuji Five Lakes - pěti jezer. Kromě jezer (v okolí města) lze dojít např. k pagodě Kuraito nebo do sousední vesnišky Ošino Hakkai (UNESCO) – ukázka tradičních domů, osm malých jezírek plněných čistou vodou z Fudži.

8. - 9. den: Cesta do města Matsumoto, zde nádherný hrad Matsumoto-yo, jeden ze čtyř tzv. „Národních pokladů“, působivě černobílý se třemi věžemi. Pro nás slavné a nezapomenutelné hokejové Nagano, pro tisíce turistů pak zejména chrám Zenko-ji ze 7. století, údajně ukrývající snad první podobiznu Budhy v Japonsku. Ale ani 37 generací císařů ji nevidělo, kopie se vystavuje jen jednou za 7 let… Kazanawa – proslavená zahrada Kenroku-en a hrad ze 17. století jsou nespornými vrcholy každé návštěvy tohoto města. Dále lze navštívit čtvrt Nagamači, dříve obývanou samuraji a/nebo čtvrt Higaši čaja-gai s úzkými uličkami, jež sloužila jako centrum pro gejši – lze navštívit např. gejší domy Šima a/nebo Kaikaro.

10. - 12. den: Dopoledne šinkanzenem do Hirošimy. Odpoledne prohlídka monumentů souvisejících s atomovým výbuchem v roce 1945. Atomic Bomb Dome – kostra budovy, která přežila výbuch, jehož epicentrum bylo přímo nad ní. Památník obětem atomového výbuchu. Mírový park a mírové muzeum. V případě času ještě pečlivě obnovená zahrada Shukkei-en. Ostrov Miyadžima (UNESCO) a jeho jakoby se na vodě vznášející brána svatyně Itsukushina-jinja. Další chrámy a pagody. Nádherná túra na horu Misen (možnost použít lanovku) s fantastickými výhledy. Výlet do města Okajama, kde navštívíme proslulou zahradu Koraku-en, případně i „černý“ hrad Okayama-yo. V blízkém městečku Kurašiki uvidíte historickou čtvrt Bikan s pečlivě zrestaurovanými kupeckými domy, z části přeměněnými na muzea a restaurace.

13. - 14. den: Kyoto, prohlídka tohoto nejpamátnějšího ze všech japonských měst. Dva dny ani nemohou stačit na zvládnutí všeho, co lze navštívit. Uvidíte tolik chrámů, kolik budete chtít a kolik Vám vaše mysl ještě bude brát. Nishi Hongan-ji, Higashi Hongan-ji, Daitoku-ji, císařský palác a palác Nijo-ji. A opět chrámy - Kindaku-ji s proslulým zlatým chrámem, jedním ze symbolů Japonska. Ryoan-ji a jeho slavná zenová zahrada. Myosin-ji a zahrada Taizo-in. A co teprve chrámy v historické čtvrti Higashiama - Kiyomizu-Dera, Shoren-in, Nanzen-ji, Ginkaku-ji a další. Všechny určitě nestihnete, naopak se budete chtít pokochat třeba úžasnou budovou hlavního nádraží nebo vychutnat si skvělé železniční muzeum s prvním šinkanzenem. Nebo si vychutnat vyhlídku z Kyoto Tower.

15. - 16. den: Dvoudenní výlet do oblasti Nači a Hongú. Nejvyšší japonský vodopád Nachino-taki, 133 m vysoký. Blízká svatyně Nachi Taisha, jedna ze tří velkých svatyní oblasti. Krátká túra k vodopádu a svatyni úžasnou stromovou arkádou Daimon-zaka. Hongú – místo, kde se sbíhají dlouhé poutní trasy Kumano Kodo. Nejvýznamnější poutní svatyně Hongú Taischa. Možnost koupele v okolních vyhlášených onsenech: maličkém, ale kouzelném Tsubo-yu (UNESCO) a/nebo veřejný geotermální div Kawa-yu, kde si každý svou koupel sám vyhloubí.

17. - 18. den: Celodenní výlet do Nary, historicky prvního stálého hlavního města Japonska, s osmi památkami UNESCO. Todai-ji - nejvýznamnější chrám s největší dřevěnou stavbou světa, halou Daibutsu-den a 16 m vysokou největší sochou Budhy v Japonsku. Pětistupňová pagoda Kofugu-ji. Půvabné zahrady Isui-en a Yoshiki-en. Nejznámější a nejfotogeničtější japonský hrad Himeji, nyní v plné kráse po dokončení nedávné rekonstrukce. Prohlídka hradu i krásné zahrady kolem. V případě času ještě chrámová hora Šoša.

19. -  20. den: Návrat do Tokya, dokončení úvodní prohlídky, všeho, co jsme nestihli po příletu. Přesun na letiště, odlet a návrat zpět do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (metro, bus, shinkanzen, vlak), veškeré ubytování, služby českého průvodce, organizaci celé akce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné fakultativní výlety nad rámec popsaného programu a výše neuvedené drobné poplatky, např. za úschovu zavazadel. Cena dále nezahrnuje případné administrativní náležitosti spojené s Covid-19.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 26 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR  pro krátkodobý turistický pobyt potřeba. Při vstupu do Japonska je potřeba se prokázat dokladem o očkování proti Covid-19 (3 a více dávek) nebo negativním PCR testem (odběr 72 hodin před odletem) a dále příjezdovým formulářem (info k 30.12.2022) .

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd (pěší procházky po památkách, max. několikahodinové).

Strava

Individuální stravování - restaurace, případně dokupování potravin v obchodech.

Ubytování

Spíme v osvědčených turistických hostelech.

Doprava

Využijeme šinkanzeny, normální vlaky, autobusy.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.