Zejména pro přátele vysokohorské turistiky nabízíme opět tento ojedinělý zájezd. Během aklimatizační fáze poznáte ty nejproslulejší incké památky v okolí Cuzca, poté zde absolvujete dva krásné treky. Druhá část akce nás přesune do Arequipy a okolí, kde se mimo jiné navštívíme dva kaňony a můžete se pokusit zdolat vulkán Misti.

Treky jižního Peru a nejznámější památky

Cuzco a okolí, Salkantay trek, Machu Picchu, Auzangate trek, Arequipa, kaňony Colka a Cotahuasí, vulkán Misti, Toro Muerto.  

 

  • Termíny
  • 22. 07. 2023 - 19. 08. 2023
  • Počet dní
  • 29 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 500 Kč
  • Cena letenky
  • 28 500 Kč
  • Celková cena
  • 76 000 Kč

Předběžný program zájezdu Památky a treky jižního Peru

1. - 4. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném přestupu přílet do Limy a pokračování místním letem do Cuzca. V případě času zahájení prohlídky města a jeho blízkého okolí. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Companía, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea. Incké pevnosti (alespoň některé z nich) několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay Impozantní pevnost Ollantaytambo v místě, kde se stýkají tři údolí, zářivě bílé Salinas, příjemná vesnice Chinchero s nádherným kostelíkem, Pisac, ... Je toho zde hodně a uvidíme vše, co bude možné stihnout.

5. - 9. den: Salkantay trek kolem stejnojmenného velikánu 6277m vysokého, plný nádherných scenérií. Začneme v andské vesnici Soraypampa, vychutnáme si impozantní výhledy na horu Humantay a nádhernou lagunu téhož jména, zdoláme sedlo Incachillasca 4750m, ... Možnost návštěvy nejznámější archeologické lokality celé Jižní Ameriky, proslulého Machu Picchu, poblíž které náš trek končí, a/nebo možnost slastné koupele v místních termálech.

10. - 15. den: Krátký odpočinek v Cuzcu a cesta do Tinqi. Pětidenní okružní trek kolem hory Auzangate 6372m má vše, co má trek mít. Uvidíme stáda lam a alpak, tradičně oblečené Indiány, tyrkysová jezera, duhovou horu a samozřejmě vysoká, i dvě pětitisícová sedla. Po návratu do Tinqi zpět do Cuzca.

16. den: Dokončení prohlídky Cuzca, poté noční přejezd do Arequipy.

17. - 19. den: Misti a „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury. Dvou až třídenní výstup na dominantu města Arequipa, Volcán Misti 5822m nebo alternativně odpočinková prohlídka a pohodové poznávací dny v Arequipě - relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía, předměstí Yanahuara, … V případě výstupu na Misti pouze večerní prohlídka osvětleného náměstí a jeho okolí.

20. - 23. den: Rovněž úchvatný kaňon Colca prozkoumáme nikoli jako většina turistů z jedné či několika vyhlídek, ale podnikneme několikadenní trek do jeho útrob, navštívíme zde půvabné vesničky a na závěr opět vystoupáme do městečka Cabanaconde, kde náš trek začíná i končí.

24. den: Toro Muerto. Asi 3 hodiny jízdy autobusem z Arequipy se nachází v pusté pouštní krajině záhadné místo se stovkami kamenů, z nichž mnohé mají na sobě úžasné petroglyfy.

25. - 26. den: Po nočním přesunu strávíme dva dny v dalším, ale zcela jiném kaňonu – Cotahuasí. Navštívíme vodopády Sipia, z vesnice Pampamarca podnikneme tři krátké vÿcházky a pokud již nebudete chtít další vycházku po neskutečné horské silničce do vesnice Cahuana, tak se vykoupete v místních termálech Luicho.

27. den: Po návratu do Arequipy máme poslední den v Peru. Je to v podstatě rezervní den, pokud vše bude v pořádku, využijeme ho k poznání výše uvedených památek města Arequipa.

28. – 29. den: Odlet a návrat domů

Pozn.: v závislosti na zakoupených letenkách může být zájezd o jeden den zkrácen či naopak prodloužen.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci programu, veškeré ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, služby českého průvodce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků ani případné povinné náležitosti spojené s Covid-19 - pokud budou potřeba. 

Letenky

Cena mezinárodní letenky i místních přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 28500 Kč. Více informací zdeUpozornění: ceny letenek do Jižní Ameriky jsou v současné době velmi vysoké a skutečná cena se od této předpokládané může značně lišit.

Víza

Pro občany Česka a Slovenska nejsou vstupní víza potřeba.

Náročnost

Zájezd je poměrně náročný, určený pro zkušené trekaře (sedla až 5000m). Někde možnost pronajmutí mul. 

Strava

Během poznávací části a mimo treky se budeme stravovat individuálně v restauracích, na tržištích apod. Na trecích si budeme individuálně vařit z předem nakoupených potravin.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. Na treky je potřeba vlastní stan - budeme spát na tábořištích.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Vybavení

Pro treky je potřeba vlastní stan, karimatka, spací pytel (komfort kolem -10°C), vařič, ešus, dobrá treková obuv, pláštěnka.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.