Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí. Země již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila a díky své neslavné minulosti není zatím zasažena masovou turistikou.

Zájezd na motocyklu v Kolumbii

Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé vesnice. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských, indiánských a afrických prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Procestujte ji s námi na motorce a navštivte tak místa, kam se běžní turisté nedostanou. Budeme jezdit po klasických silnicích i šotolinových cestách. Celková trasa kolem 2 000 km.

  • Termíny
  • 11. 01. 2025 - 29. 01. 2025
  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 61 000 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 86 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kolumbie na motorce - tajemnou zemí hor

1. den: Odlet z Vídně, přílet do města Medellín.
2. den: Převzetí motorek, výjezd z chaotického Medellínu. Zvykneme si na řízení v Kolumbii, klesneme do tropického údolí Magdalena. Nocleh v Puerto Berrio na břehu Rio Magdalena. 190 km.
3. den: Dnešní cíl je Florian, autentické městečko – pro dřívější nebezpečí partyzánské činnosti a odlehlost je stále odstřižen od turistiky. Posledních 40 km chybí asfalt, závěr úzkým kaňonem se strmými skalami po obou stranách.
4. den: Vrátíme se pár km zpět do kaňonu, abychom prošli jeskyni s fantastickým výhledem na krajinu, z které vytéká Cascada Ventanas de Tizquizoque - třístupňový 300 m vysoký vodopád. Po jeho návštěvě strávíme zbytek dne přejezdem do Muzo – těžiště smaragdů. Kdysi nejnebezpečnější místo Kolumbie je dnes krásným klidným místem, kde guaqueros v korytě řeky Itoco hledají smaragdy. Dnes je to „jen‘¨ 100 km, ale z toho 65 km offrroad kopcovitou krajinou s brody, popadanými mosty,…
5. den: Úchvatná jízda offroadem pokračuje - středem východních And. Džunglí projíždíme po odlehlých terénních cestách a navštěvujeme izolovaná a téměř nenavštěvovaná města. Jedeme velkolepou krajinou mlžného lesa s panoramatickými výhledy z hřebenů hor, končíme v tropickém údolí řeky Magdelena v městě Honda v hotelu s bazénovým komplexem. 180 km.
6. den: Prohlídka historického centra Hondy a vracíme se do hor, zpět do Centrálních And. Nocleh v nejefektivnějším ubytování zájezdu. Ecohotel Los Mikos je nad přehradou (hráz 180 m) na řece Rio La Miel s fantastickým výhledem a bazénem. 80 km.
7. den: Aktivní odpočinek - projížďka lodí nebo na kajaku k vodopádům na přehradě nebo na motorce do údolí řeky Rio La Miel, s možností body raftingu. 60 km.
8. den: Dnes jízda z džungle po odlehlých cestách horami přes odlehlé vesničky v oblasti Caldas do Pensilvania. Jedna z nekrásnějších silnic vůbec. 130 km.
9. den: Zapomenutá vesnička San Felix, nedaleké údolí Samaria, voskové palmy – nejvyšší palmy světa, které jsou domovem barevných papoušků. Naprosto výjimečné místo. Nocleh v městečku Salamina – pečlivě střežený poklad Kolumbie, má i status národního dědictví. Leží na vrcholu hory, odkud spadají uličky s domečky s balkóny plnými květin. 120 km.


10. den: Ze Salaminy zamíříme do Manizales. Můžeme jet zajímavým offroudem, nebo po silnici. Prohlídka historického centra města a lanovkou do sousední Villamaría. 80 km.
11. den: Odpočinek nebo průzkum okolí? Kdo by odolal Nejlepší jízdě v Kolumbii? Za ni je považována cesta sopce Nevado Ruiz 5 321 m. Offroudem skrz mraky ve vysokohorské tundře páramo s prastarými rostlinami frailejones (až 150 let), vyjedeme až do nadmořské výšky přes 4 100 m. Návrat asfaltkou s nekonečných zatáček. V průběhu cesty nebo ke konci dne koupání v termálních pramenech. 120 km.
12. den: Jardin - nejkrásnější město Kolumbie s koloniálními uličkami na úbočích, pestře barevnými domy a místními kavárnami. Milovníci ptáků musí navštívit přírodní park Jardín de Rocas s jeho ptačími poklady. Blízká Jeskyně krásy s vodopádem, který teče přes její vrch. Možnost koupání. Zprvu po silnici dálničního typu, potom 50 km přes kopec offroudem. 150 km.
13. den: Jízda do Sonsonu je zážitkem sama o sobě. Téměř nekonečné změny zatáček, stoupání, klesání, stoupající oblouky, klesající oblouky, změny poloměru oblouku. Zprvu 150 km po asfaltu a posledních 40 km šotolinový sjezd do Río Alma a výjezd 1500 m na 19 km do Sonsonu ležící v nadmořské výšce 2 500 m.
14. den: Téměř všechna města v Kolumbii jsou krásná a ani Guatape není výjimkou. Zde navíc navštívíme slavný Piedra del Peñol - vysoký žulový monolit . Schodiště o 659 schodech po něm vede nahoru širokou trhlinou ve skále. Z vrcholu jsou nádherné výhledy do kraje, na jezero uprostřed obrovské rozlohy zelených hor. Večer je nejlepší místo k nákupu dárků a suvenýrů. 140 km.
15. den: Návštěva regulační hráze s vysokým vodopádem a vyhlídkou. Návrat do Medellínu. 130 km.
16. den: Zajímavá místa a památky Medellínu – vězení narkobarona Pabla Escobara (které si sám pro sebe postavil), plaza Botero s 23 sochami kolumbijského umělce Fernanda Botera, lanovkou na vyhlídku Medellínu, nákupy karibských rumů,…
17. - 18. den: Návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda XRE 300 na 14 dní, český průvodce mluvící anglicky a španělsky, ubytování, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, vratná záloha 500 USD, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Služby za příplatek

Suzuki DR 650 za příplatek 3000 Kč.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme pojištění léčebných výloh. protože budeme v nadmořské výšce přes 3 500 m, je třeba připojistit rizikové sporty. Zajistíme - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 3 440 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.