Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí. Země již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila a díky své neslavné minulosti není zatím zasažena masovou turistikou.

Zájezd na motocyklu v Kolumbii

Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Tento kus světa nabízí vysoké hory, koloniální památky. Část země zaujímají vysoká pohoří a vulkanická pásma, část země přechází v úrodné nížiny, tropické lesy, políčka kukuřice a ospalé indiánské vesnice. V deštných pralesích jsou ukryté starobylé indiánské památky. Tato přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských, indiánských a afrických prvků obdarovala Kolumbii velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Procestujte ji s námi na motorce Royal Enfiel Himalayen nebo Honda Tornado 250 ccm a navštivte tak místa, kam se běžní turisté nedostanou. Budeme jezdit po klasických silnicích i šotolinových cestách. Celková trasa kolem 2 000 km.

  • Termíny
  • 04. 02. 2023 - 22. 02. 2023
  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 56 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 78 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kolumbie na motorce - tajemnou zemí hor

1. den: Odlet z Prahy, přílet do města Medellín.
2. den:  Medellín – Landazuri nebo Cimitarra - po zpevněné cestě s mírnými zatáčkami (zvykneme si na řízení v Kolumbii) klesneme do tropického údolí Magdalena a pokračujeme směrem k Východním Andám do Landazuri
3. den:  Cestou do cílového městečka Florian uvidíme zřídka navštěvovaný třístupňový vodopád, padající z horské jeskyně s fantastickým výhledem na krajinu. Závěr cesty vede úzkým kaňonem se strmými skalami po obou stranách. Florian pro dřívější nebezpečí partyzánské činnosti a odlehlost býval odstřžen od turistiky a tak toto autentické městečko zastihneme i my.
4. – 5. den: Muzo – těžiště smaragdů je dnešním cílem. Kdysi nejnebezčnější místo Kolumbie je dnes krásným klidným místem, kde guaqueros v korytě řeky Itoco smaragdy hledají.
6. den: Úchvatná jízda v terénu středem Východních And. Džunglí projíždíme po odlehlých terénních cestách a navštěvujeme izolovaná a téměř nenavštěvovaná města. Jedeme velkolepou krajinou mlžného lesa s panoramatickými výhledy z hřebenů hor, končíme v tropickém údolí řeky Magdelena.
7. den: Vracíme se do hor, zpět do Centrálních And a po řece lodí do Norcasia v srdci lesa.
8. den: odpočinkový den v Norcasia – u bazénu, u vodopádů, projížďkou lodí, na kajaku.
9. den:  Dnes jízda z džungle po odlehlých cestách horami přes odlehlé vesničky v oblasti Caldas do Pensilvania. Jedna z nekrásnějších silnic vůbec.
10. den: V oblasti Caldas navštívíme i městečko Salamina – pečlivě střežený poklad Kolumbie, má i status národního dědictví. Leží na vrcholu hory, odkud spadají uličky s domečky s balkóny plnými květin.
11. den: Zkoumání okolí Salaminy. Cílem je dnes zapomenutá  vesnička San Felix, nedaleké údolí Samaria, voskové palmy – nejvyšší palmy světa, které jsou domovem barevných papoušků. Naprosto vyjímečné místo. Čekají nás z hřebene opět úchvatné výhledy na město Salamina v bezprostřední blízkosti mlžných lesů. V okolí je spousta terénních cest do izolovaných měst Marulanda, Manzaneres, k sopce Nevado del Ruiz. Možnost fantastického výletu pro ty, co vstávají dříve.
12. den: Ze Salaminy zamíříme k úpatí sopky Nevado Ruiz  do hotelu s termály - Termales del Otoño. Zasloužený odpočinek v exkluzivním prostředí s 3 termálními bazény s horkou vodou přiváděnou z blízké sopky z hloubky 2 000m s teplotou až 68 °C.
13. den: Odpočinek nebo průzkum  okolí?  Kdo by odolal Nejlepší jízdě v Kolumbii? Za ni je považována cesta kolem sopky Nevado Ruiz,  skrz mraky ve vysokohorské tundře Paramo s prastarými rostlinami frailejones – až 150 let.
14. den: Jardin - nejkrásnější město Kolumbie s koloniálními uličkami na úbočích, pestře barevnými domy  a místními kavárnami. Milovníci ptáků musí navštívít přírodní park Jardín de Rocas s jeho ptačími poklady. Blízká Jeskyně krásy s vodopádem, který teče přes její vrch. Možnost koupání.
15. den: Jízda do Sonsonu je zážitkem sama o sobě. Téměř nekonečné změny zatáček, stoupání, klesání, stoupající oblouky, klesající oblouky, změny poloměru oblouku. Spousta zážitků z jízdy na této jedné cestě s malým provozem a dobrým povrchem.
16. den: Cesta do Medellínu po zpevněné cestě. Poslední úsek je lehce strmější, dobré si hlídat rychlost a odstup.
17. den: Zajímavá místa a památky Medellínu.

18.  - 19. den: Návrat domů.

Možnost prodloužení o 1 den – do Guatape
Téměř všechna města v Kolumbii jsou krásná a Guatape není výjimkou. Zde navíc můžete navštívit slavný Piedra del Peñol - vysoký žulový monolit (technicky inselberg). Cihlové schodiště o 659 schodech po něm vede nahoru širokou trhlinou ve skále. Z vrcholu jsou nádherné výhledy do kraje, na jezero uprostřed obrovské rozlohy zelených hor.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů na 15 dní, český průvodce mluvící anglicky a španělsky, ubytování, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, vratná záloha 500 USD, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.