A znovu africká novinka v naší nabídce – cesta do Jihoafrické republiky do míst, kde jsme s Vámi ještě nebyli. Rozkvetlé Kapsko, poušť Namakwa, Dračí hory, spousta národních parků s jedinečnou florou a faunou. Budeme podnikat jednodenní pěší výlety a nenecháme si ujít nic z nabízených krás. 

Aktivně poznávací zájezd do Jižní Afriky s trekováním

Počet účastníků: maximálně 11+1, ideálně dvě auta po šesti lidech. 

AKTUÁLNĚ SE UVOLNILO JEDNO MÍSTO  - IDEÁLNĚ PRO SINGLE MUŽE.

 

  • Termíny
  • 03. 09. 2022 - 25. 09. 2022
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 67 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 84 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jihoafrická republika - velká cesta přírodou jihu Afriky

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, pravděpodobně se společností Qatar Airways nebo Turkish Airlines, obě společnosti odlet v sobotu večer, přílet do Kapského města v neděli 11:00, resp. 11:30, vypůjčení auta (nebo 2 aut), odjezd z letiště cca 13:00, přejezd do rezervace Cedeberg Wilderness Area, asi 350 km, asi 5 hodin cesty.

3. - 4. den: Cedeberg Wilderness Area - prožijeme celé dva dny v této přenádherné oblasti. Budeme podnikat několikahodinové treky nalehko, z nichž dva nejznámější vedou k úžasnému skalnímu oblouku Wolfberk Arch a k útvaru známému jako Maltézský kříž. Ten druhý trek si zájemci mohou prodloužit o výstup na nejvyšší horu pohoří - Sneeuberk 2027m. Celá oblast je v srpnu a září známá tím, že zde kvete spousta květin - budeme zde v tom nejkrásnějším ročním období! Zdejší předjaří bude tedy krásným předkrmem před návštěvou (snad) kvetoucí pouště.

5. - 6. den: Přesun do oblasti Namakwa (asi 450 km, asi 5-6 hodin jízdy) - v tuto dobu (záruku ale samozřejmě dát nemůžeme) by zdejší poušť měla rozkvést miliony květů - bílými, žlutými, růžovými, oranžovými, modrými a dokonce i zelenými. Strávíme zde několik hodin na několika různých místech a vychutnáme si tento zázrak. Snad nám to vyjde, snad se stejně jako minule opět trefíme! Následuje jediný noční přejezd do Kimberley, asi 775 km, asi 8 hodin jízdy.

7. den: Dopoledne Kimberley - návštěva teď již jen turistického komplexu Big Hole (Velká jáma) - což je největší ručně vykopaná díra v zemi a obrovské diamantoviště. Zde absolvujeme jako každý návštěvník podrobnou vysvětlovací prohlídku a uvidíme i nějaké ty diamanty. Odpoledne cesta do Clarens, asi 450 km, asi 4,5 hod.

8. - 11. den: Vycházky v severní a střední části impozantních Dračích hor. Oblast Golden Gate Highlands National Park a zejména slavný Sentinel Hiking Trail s těmi nejúžasnějšími možnými výhledy. Staneme i na místě, odkud padá do hloubky i jeden z nejvyšších vodopádů světa, Tugela (často bohužel zcela bez vody). A nejvytrvalejší mohou vystoupit na 3282m vysoký kopec Mont-aux-Sources. Takže procházky, vyhlídky,... Pojmy jako Amfiteátr či Katedral Peak jsou dostatečně výmluvné.

12. - 14. den: Po nádherných přírodních horských scenériích přichází čas na stejně nádherná zvířata a ptáky, případně (bude-li někdo chtít) i velryby, apod. Navštívíme nejméně dva národní parky: Hluhluwe-iMfolozi NP, který je považován za lepší NP než známější Kruger a je také domovem "velké pětky" (lev, leopard, slon, nosorožec, buvol) a mnoha dalších druhů zvířat a ptáků. A pobřežní iSimangaliso Wetland Park (UNESCO). Projedeme, co bude možné a případným zájemcům pomůžeme s organizací výletu na moře za velrybami.

15. - 16. den: Nastává čas začít směřovat zpět na jih. Mkambati Nature Reserve - rokle, vodopády, zajímavé geologické formace, skvělé pobřežní scenérie. Perfektní místo ke kratším či delším vycházkám a pestrá flora i fauna. A dále na jih - krásná kilometrová pláž Cofee Bay a její dramatické okolí - oblíbená krátká túra ke skalní formaci Hole in the Wall (Díra ve zdi).

17. den: Hogsback - malá vesnice s krásným okolím, nádherné krátké treky vedoucí k vodopádům s kouzelnými názvy jako Swalow Tail Falls (vodopád Vlaštovčí ocas), nebo Bridal Veil Falls (vodopád Nevěstin závoj) nebo Madonna and Child Falls (vodopád Marie s Ježíškem). Půjdeme také kolem odhadem 800 let starého stromu Real Yellowwood (Podocarpus latifolius, nohoplod širolistý), druh, jež byl prohlášen národním stromem JAR.

18. den: Tento den věnujeme opět zvířátkům, a to zejména těm největším. Název parku Addo Elefant NP mluví za vše. Více než 450 slonů dominuje tomuto parku, ale s trochou štěstí můžeme vidět i lvy, nosorožce, buvoly, leopardy,...

19. den: Opět po čase se vnoříme do vnitrozemí a navštívíme NP Candeboo. Uděláme si krátký trek a vychutnáme si zejména úžasné scenérie Valley of Desolation - údolí prázdnoty či opuštěnosti. A můžeme přitom potkat i buvoly, pakoně, kudu i jiné antilopy.

20. den: Další NP - Tsitsikamma (což znamená mnoho vod) - nás zavede opět k moři. Vychutnáme si nádherné pobřežní scenérie během jedné z mnoha možných vycházek. A poté se přesuneme do oblasti Garden Road - něco jako Zahradní cesta...

21. den: Po cestě do Kapského města si vychutnáme četné vyhlídky a snad nám osud dopřeje i pěkné pozorování velryb přímo z pobřeží. V tuto dobu je šance velmi obstojná. Vyhlášenými místy pro tuto činnost jsou duny v rezervaci De Hoop Nature Reserve či útesy u městečka Hermanus. A pak se již vrátíme tam, kde jsme začínali - do Kapského města a snad již tento den stihneme něco poznat - viz program následujícího dne - poslední den bychom vše určitě nezvládli.

22. - 23. den: Konečně u cíle cesty - Kapské město. Mnoho toho už nestihneme, ale pověstnou stolovou horu a mys Dobré naděje si ujít nenecháme. Máme na to celé dopoledne a ještě kousek. Pokud si předchozí den uděláme náskok, můžeme stihnout i krásnou botanickou zahradu Kirstenbosch, po cestě od mysu Dobré naděje se můžeme zastavit na pláži Boulders, kde bude pravděpodobně spousta tučňáků, atd. V podvečer odlétáme a následující den po obědě přistaneme v Praze nebo ve Vídni. A bude konec.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, poplatky na dálnici, veškerá ubytování (turistické hotýlky, kempy, tábořiště), veškeré vstupné a poplatky v NP i jinde v rámci základního programu, českého průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné nad rámec základního programu (např. lodní výlet za pozorováním velryb), individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné výdaje spojedné s epidemií Covid-19 (PCR testy apod.).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do JAR nejsou pro občany ČR turistická víza nutná. 

Náročnost

Mírně až středně náročný aktivně poznávací zájezd s pěšími výlety a výšlapy (od několika hodin po maximálně 1 den).

Strava

Individuální vaření v kempech (vlastní vařič), zásoby budeme doplňovat v místních obchodech. V kempech často možnost návštěvy restaurace. V apartmánech bývá téměř vždy možnost vaření.

Ubytování

Tábořiště a kempy ve vlastních stanech (cca 1/2). Apartmány či levné hotely (cca 1/2).

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatými auty.  

Vybavení

Stan, spací pytel, karimatka, dobré boty na výlety, vařič (nejlépe benzínový) a ešus.  Ve většině kempů je místo ke grilování.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Jedno auto naplní maximálně 7+1 lidí. Při větším zájmu (další 3-4 účastníci) půjčíme ještě jednou auto, maximální počet účastníků je 11+1.