Úvodní upozornění: tento zájezd, stejně jako mnoho jiných našich zájezdů, se snaží o poznání země v co možná největší šíři, není tedy určen pro ty, kteří chtějí danou zemi jen krátce navštívit, aby tam byli, ale kteří ji chtějí poznat opravdu co nejlépe. To samozřejmě zahrnuje více cestování, delší přesuny a v oblastech, které nejsou na turistiku vybaveny dle představ západních turistů, i horší ubytování, apod.

Poznávací zájezd do Senegalu

Může to také znamenat, že z důvodu bezpečnosti nebude možno program splnit stoprocentně (zde jde především o program ve dnech 6 - 7. Každý, kdo se na tuto akci přihlásí, musí s tímto počítat a svým přihlášením souhlasit s tím, že si v případě vynucených změn v programu nebude nárokovat finanční kompenzaci za případné neuskutečněné body programu. Kdo s námi jezdíváe opakovaně víte, že se vždy snažíme pro naplnění programu udělat maximum.

Pozn: Jediná oblast Senegalu, kterou nenavštívíme, je oblast Casamance na úplném jihovýchodě země. Tuto oblast doufáme že navštívíme během plánovaného zájezdu do Guineje-Bissau koncem roku 2022.

 

 

  • Termíny
  • 04. 02. 2023 - 18. 02. 2023
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Senegal - všechny pecky v jedné cestě

1. – 2. den: Odlet z Prahy, Vídně či v případě přání jiného letiště, po nutném mezipřistání přílet do města Dakar, hlavního města Senegalu. Dle času příletu již tento den či následující den začátek poznávání - prohlídka města a blízkého okolí - na základě letenek po jejich zakoupení a na základě případné nutnosti testu na COVID může být toto poznávání částečně přesunuto na konec cesty.  

3. - 4. den: Prozkoumáme západní část Senegalu, severně od Dakaru. Uvidíme obří písečné duny v okolí vesnice Lompoul, navštívíme koloniální Saint-Louis s nejzachovalejší starou architekturou a uděláme si výlet do NP Ouseaux du Djoudj, kde by v tuto dobu mělo přebývat obrovské množství ptáků. Bude to zajížďka, ale pokud to čas umožní, zkusíme navštívit i svaté město Touba, středisko muslimského bratrstva Mouride Sufi s obří mešitou a gigantickým tržištěm.

5. - 6. den:  Dlouhý, ale stoprocentně nikoli nezajímavý průjezd málo známou pouštní a polopouštní oblastí severního Senegalu, podél řeky Sénégal, a podél hranice s Mauretánií a Mali. Tato oblast byla dlouho francouzskou severní výspou a vznikly zde pevnůstky jako Podor a Bakel (zde je i pavilon slavného francouzského badatele Renného Caillé). Navštívíme i říční ostrov Ile a Morphil a některé z bezejmenných vesniček v okolí. Ve větších vesnicích Guedé a Alwar jsou zajímavé příkladý starých mešit z 18.století..

7. den: Přesun do dopravního uzlu Tambacounda a dále do Kédougou, východiska treků v krajině jihozápadního Senegalu. 

8. - 10. den: Nenáročné pěší túry v nádherné kulturní krajině zapsané do světového dědictví UNESCO v roce 2012 - žijí zde kmeny Fulbe, Bassari a např. Bédik. Určitě navštívíme např. vesnici Dindefelo a stejnojmenné vodopády poblíž. Další údolí a vodopády poblíž hranice s Guineou. Vesnice Dande - fantastické skalní útvary poblíž. Program bude volen tak, aby ho zvládl každý průměrně zdatný člověk.

11. - 12. den: Návrat do západní části Senegalu, tentokrát jižně od Dakaru. Přes město Kaolack (s Velkou mešitou postavenou v marockém stylu) se přesuneme od oblasti NP Delta du Saloum, kde podnikneme výlet na pirogách. Poté se podél pobřeží budeme vracet směrem k Dakaru a budeme činit tolik zajímavých zastávek, kolik nám čas umožní a dáme samozřejmě prostor i příznivcům koupání v moři - zdejší pláže jsou vyhlášené. Možné zastávky: po mostě z vesnice Joal na ostrov do vesnice Fadiout, kde je úplně vše ze škeblí. Vesnice Mbour, hlavní rybářské centrum, odkud vyplouvají denně na moře stovku pirog. Krátce projedeme i nejrušnější letovisko Saly a její tichý protějšek, vesnici Toubab Dialao.   

13. - 15. den: Dle času odletu poslední poznávání (bylo by krásné navštívit např. klášter Keur Moussa při ranní nedělní bohoslužbě - zdejší zpívánky jsou úžasné a je možné je koupit i na CD). Přesun na letiště, odlet a po nutném mezipřistání návrat domů.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškeré ubytování (africký standard), veškerou společnou dopravu, všechny výlety dle programu, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, bakšišné ve výši 30 EUR (vybere průvodce na začátku akce), individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné výdaje spojené s Covid-19, případně další věci neuvedené výše (např. poplatky za fotografování apod.). 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza v současné době nejsou pro občany zemí EU potřeba.