Uzbekistán - nejkrásnější památky Střední Asie

Pro milovníky poznávacích zájezdů je připraven tento nový krásný zájezd, který vám umožní poznat co nejvíce těch nejvýznamnějších památek této středoazijské země. Fyzicky není náročný, neobsahuje žádné dlouhé túry, je tedy vhodný pro každého, kdo je zvyklý na trochu nepohodlí, dlouhé přesuny, docela náročný program a poměrně málo odpočinku. Odměnou vám bude návštěva tolika krásných památek jako na málokterém jiném zájezdě. 

Poznávací zájezd Uzbekistán

Tady to zcela jistě není "hodně peněz za málo muziky". Místa jako Samarkand, Buchara a další o tom nepřipouštějí žádnou pochybnost.... a opět jako u všech našich poznávacích zájezdů - nechceme zemi jen navštívit, chceme ji poznat co možná nejlépe!

 

  • Termíny
  • 20. 05. 2023 - 04. 06. 2023
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 500 Kč

Předběžný program zájezdu Uzbekistán - nejkrásnější památky Střední Asie

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, nutné mezipřistání, přílet do Taškentu, hlavního města Uzbekistánu. Dle času úvodní prohlídka města, v opačném případě si poznávání metropole necháme na závěrečné dny zájezdu. 

3. - 4. den: Údolí Fergana a jeho středisko, město Kokand. Rozsáhlý chánův palác se sedmi nádvořími a 114 pokoji z 19. st. První mešity, medresy, mauzolea,... A samozřejmě i první bazary se vším možným.

5. - 7. den: Samarkand. Jeden den na poznání všech krás tohoto proslulého místa nestačí, musíme zde být o něco déle... náměstí Registan se třemi medresami - asi nejúžasnější místo celé Střední Azie. Mešita Bibi-Khanym. Třída mauzoleí Shah-i-Zinda. Mauzoleum Gur-e-Amir,... Bude-li to jen trochu časově možné, pokusíme se do programu zařadit i město Termez na samé hranici s Afgánistánem, kde se nachází mj. významné archeologické muzeum s mnoha zejména budhistickými artefakty.

8. den: Celodenní výlet do Timurova rodiště Šahrisabz - působivou cestou přes průsmyk Takhtkaracha, 1788m. Timurův letní palác Ak-Sarai, mešita Kok-Gumbaz, mauzolea,...

9. - 10. den: Buchara. Další z uzbekistánských klenotů a jeho nesčetné památky, další nádherné místo Střední Azie. Náměstí Lyabi-Hauz, nejstarší medresa Ulugbeg, 47m vysoký minaret Kalon, medresy Abdul Azíz Khan a Mir-i-Arab, v ruinách ležící pevnost Ark, ...

11. den: Z města Urgench coby naší nejzápadnější základny uděláme tři celodenní výlety. První do města Nukus, kde je pro nás až abstraktní sbírka uměleckých děl shromážděných za sovětské éry - Muzeum Savitsky. A o kousek dále je kopec Mizdakhan - plný mešit a mauzoleí v různém stavu zachovalosti. Nejpůsobivější z nich je mauzoleum Mazlum Khan Slu.

12. den: Druhý výlet z Urgenchu nás zavede do Chivy, v jejímž historickém centru se nachází další velká porce historických památek uvnitř opevněného města Ichon-Qala. Městské brány, minaret Kalta Minor. Mauzoleum Pahlavona Mahmúda. Palác Tosh-hovli vystavený chánem Allakulim. Medrasy, mešity,...

13. den: A poslední výlet - navštívíme tzv. "Zlatý kruh" starých pevností. Uvidíme ty nejvýznamnější - Guldursun Qala z 1.st., Toprak Qala a Kyzyl Qala.

14. - 16. den: Návrat doTaškentu a konečně důkladná prohlídka metropole. Budeme obdivovat opulentní výzdobu stanic místního metra, ale nejvíce času strávíme ve Starém městě. Nejznámější bazar Chorsu, komplex tří mauzoleí Sheikhantaur, přirozené centrum Amir Timur Maidoni, četná muzea,... . Poslední nákupy na místních bazarech, přesun na letiště a návrat domů.

Pozn: Pořadí jednotlivých dní může být změněno, přesné uspořádání bude záviset na zakoupených letenkách. Názvy v textu jsou většinou uváděny v jejich anglické verzi, nepočeštěné, za což se omlouváme.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, vstupy do památek a muzeí, strava, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné testy na COVID.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd s pěším chozením po památkách, žádné dlouhé túry.  Trochu cestovatelského nepohodlí, dlouhé přesuny a intenzivní program.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.