Poutní a posvátná místa Indického Himálaje

Navštivte významná poutní místa hinduistické mytologie - prameny Gangy, Kedarnath, Rišikéš, Haridwár,... Zažijte jedinečnou velehorskou, duchovní pouť spolu s mnoha dalšími poutníky ze všech koutů Indie v srdci Garwalského Himálaje.

  • Termíny
  • 05. 10. 2024 - 20. 10. 2024
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 40 000 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 57 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - poutní posvátná místa Indického Himálaje

 1.den: Odlet z ČR
2.den: Přílet do Dillí a přejezd do Rishikeshe – města jógy v zeleném údolí, kde poprvé pocítíte duchovní atmosféru posvátné řeky Gangy.
3.den: Přejezd do Gaurikundu 2 000 m s výhledy na himálajské vrcholy.
4.den: Pěšky výstup cca 14 km do Kedarnathu 3 600 m cestou kolem řeky Mandakini rádi využijeme nejednu z místních čajoven a nocleh. Chrám z 8.století je jedním z hlavních poutních míst v severních Himálajích.
5.den: Kedarnath - meditace, focení nebo výstupu do některého z horských sedel ve výšce přes 4 200 m.
6.den: Sestup a nocleh v Gaurikundu.
7.den: Celodenní přejezd z Gaurikundu do Gangotri.
8.den: Gangotri 3 400 m, vyřízení formalit. Podle hinduistické legendy zde sestoupila bohyně Ganga, když Šiva vypustil z pramenů svých vlasů mohutnou řeku Bhagirathy. Uvidíme krásné hinduistické rituály, svaté muže, usměvavé poutníky,...
9. den: Pochod vysokohorskou nádhernou, horskou stezkou podél řeky Gangy do Gamukhku 4 000 m, posvátné místo hinduistických poutníků.
10. den: Gaumukh – v překladu Kravská tlama, vycházka k pramenům Gangy, koupel. Nad námi uvidíme majestátné šesti a sedmitisícové vrcholy Shivlingu, Bhagirathi, Satopanthu.
11. den: Výstup na Tapovan 4500 m, posvátné místo klidu a meditace. Žije zde v kamenné chýši dlouhé roky milý mnich (bába), který rád uvaří poutníkům chutné jídlo. V letním období se zde nachází jedny z nejkrásnějších luk v celém Himálaji.
12. den: Sestup zpět do Gangotri - hospůdky, focení, koupání u řeky Gangy. Třeba konečně uvidíme irbise, medvěda ušatého, nebo alespoň himálajské muflony.
13. den: Přejezd do Haridwaru jehož název znamená „Brána Boží“ symbolizující jeho náboženský význam. Každých 12 let zde probíhá obrovská hinduistická pouť Kumbhaméla - největší náboženská pouť na světě. Každý večer to tu ožívá plamínky svíček a obětinami pouštěných do proudu Gangy.
14. den: Prohlídka Haridwaru - staneme se svědky rituálních koupelí, obřadů, velkého množství usměvavých lidí ale i třeba slonů pijících posvátnou vodu. Nočním lehátkovým vlakem přejezd do Dillí.
15. den: Dillí a jeho památky – Humajunova hrobka, Lotus templ, Kutub Minar UNESCO (nerezavějící sloup), mešita Jama Masjid, nákup suvenýrů,…
16. den: Odlet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (bus, minibus, vlak, džíp, rikša), ubytování (10 x turist. hotel a penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noční přejezd lehátkovým vlakem, 3 x stan), permit na trek, průvodce, inform. materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (950 Kč), stravu, vstupy do památek, pojištění stornopoplatků Kč.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 1280 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné 4 % z ceny zájezdu, spoluúčast 20%. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard cena 1280 Kč.