Neznámou Mikronésií – kdo by neznal více než 40 let starou knihu Miroslava Stingla. Neznámou ale pro nás tato oblast zůstává stále. Nabízíme Vám tedy, abyste ji s námi poznali za relativně příznivou cenu a nabízíme, co jsme již vícekrát pečlivě procestovali!

Jedinečný zájezd do Mikronésie

Během celého zájezdu si užijeme nejen nádherné pláže a jedinečné šnorchlování, ale všude, kde to bude možné, budeme podnikat krátké poznávací výlety a také se seznámíme s nejzajímavějšími archeologickými památkami Pacifiku – s tisíci obřích kamenných mincí na ostrově Yap. Pokud to bude smysluplné, nezůstaneme omezeni na níže uvedené uzlové ostrovy, ale budeme podnikat výlety na další. Např. během pobytu na Palau navštívíme i ostrov Babeldaob s vodopády, plážemi i tajemnými kamennými monolity a také skupinku ostrovů Rock Islands s nepřekonatelným útesem Big Drop Off .

Zájezd je vhodný i pro potápěče. Rádi Vám zařídíme 2-3 dny potápění na Palau a jeden den na Yapu tak, abyste nepřišli téměř o nic z toho, co je v programu a tedy i ceně zájezdu zahrnuto.

Zájezd je možné prodloužit o 2 - 3 dny a navštívit nejznámější ostrovy Severních Marian – Saipan a Tinian. Nebo tyto dny navíc, za podstatně menší cenu, strávit lenošením na průzračných plížích Guamu.

Upozornění: Na našich stránkách došlo k podstatnému zvýšení odhadované ceny za letenky. Je to proto, že společnost United, která jako jediná létá mezi Palau, Guamem a Yapem, zrušila mezipřistání při letu z Palau na Guam, takže je nutno letět nejdříve na Guam, odtud na Yap a znovu na zpět na Guam. Žádné jiné levnější řešení zde neexistuje. 

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 71 500 Kč
  • Cena letenky
  • 51 000 Kč
  • Celková cena
  • 122 500 Kč

Předběžný program zájezdu Mikronésií stále neznámou - Palau, Mikronésie ( Yap ), Guam

Doporučený termín: únor - březen

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po mezipřistání pravděpodobně v Soulu přílet do Kororu, hlavního města státu Palau. Seznámení se s městem, návštěva Národního muzea a jeho sbírek, ukázka tradičního domu „bai“. Episonovo muzeum – největší sbírka tradičního palauského umění. Skromné, leč příjemné akvárium s tabulemi vysvětlujícími a popisujícími ekosystém korálových útesů.

4. den: První šnorchlování – výlet do severní části neskutečné ostrovní říše Rock Island. Desítky pohádkových ostrovů. Milky Way – můžete se celí pomazat absolutně jemným bílým pískovým blátem a pak ho zase spláchnout. Dvě úvodní šnorchlovací zastávky a pokud si pospíšíte s obědem, zvládnete i třetí. Korálový svět je tady nesrovnatelný s ničím! Jellyfish Lake – světový unikát – stovky nežahavých medůz všude kolem Vás.

5. - 6. den: Volno k tomu, abyste si tyto dva dny užili podle svých představ – šnorchlování či potápění se pro příznivce těchto aktivit, výlet na ostrov Peleliu pro přátele vojenské historie, pohoda na pláži Palau Pacific Resort pro ty, kteří hledají odpočinek, jízda na mořském kajaku, atd. Nabídka je nepřeberná a my Vám dáváme tato dvě doporučení:
Výlet do jižní části Rock Island – opět pro přátele a obdivovatele podmořského života. Zvláště druhá šnorchlovací zastávka, velmi dlouhá, je Big Drop Off – hrana hlubokého útesu s neskutečným množstvím ryb všech druhů a barev. Na první zastávce uvidíte město obřích ústřic. Obědové barbecue bude na ostrově Carp Island. Nádherný výlet…
Výlet na ostrov Peleliu – dějiště jedné z nejkrvavějších bitev v Pacifiku. Uvidíte několik amerických i japonských tanků, japonské úkryty i jejich velitelství, americké i japonské památníky, vystoupíte na nejvyšší místo ostrova, projdete se po nyní krásné pláži Orange Beach, kde invaze začala, navštívíte místo amerického hřbitova i ostrovní muzeum. Je to krásný výlet i pro ty, které válka a zbraně nezajímá! Příznivci potápění mají tyto dva dny možnost věnovat se naplno svému koníčku a pokud by to bylo málo, mohou využít i následující den. Poznávání ostrova Babeldaob je zvoleno tak, aby během posledního dne na Palau zde viděli ode všeho trochu.

7. den: Dopoledne věnujeme dvěma zajímavostem ostrova Babeldaob. Na jeho východní straně navštívíme půvabné vodopády Ngatpang – přechod řeky nad vodopády a vodní masáž pod nimi. Na samotném jižním cípu pak poprvé shlédneme opravdu původní tradiční dům "bai" ve vesnici Airai. Odpoledne doporučujeme využít ke koupání a výtečnému šnorchlování na pláži patřící luxusnímu hotelu Palau Pacific resort.

8. den: Pronajatým vozem opět navštívíme ostrov Babeldaob – největší na Palau a druhý největší v Mikronésii. Uděláme velký okruh ostrovem a bude nás i nyní zajímat historický odkaz Palauanů i krásná příroda. V distriktu Melekeok navštívíme monumentální nové hlavní město i další tradiční dům „bai“, uvidíme válečnou kanoi, záhadný kámen Stone Face – kamenná tvář, vzdáleně připomínající sochy na Velikonočním ostrově, několik desítek kamenných monolitů Badrulchau a kamennou rakev ve vesnici Ollie. A na závěr největší vodopády Mikronésie  – Ngardmau. Koupel v tropickém přírodním bazénku na řece při cestě k vodopádům. Stará japonská železnice a rozpadávající se lokomotiva.

9. den: Noční přelet do Federálních Států Mikronésie, na ostrov Yap. Po nutném odpočinku Colonia, hlavní město ostrova. Muzeum pod širým nebem. Půlhodinový výstup na nejvyšší horu s výhledy na lagunu. První stará kamenná cesta. Guvernérův dům. Pěšky do vesnice Balakol – nádherná ulice obřích kamenných mincí, shromažďovací domy, terasy, kamenná cesta. Nezapomenutelný první den na ostrově.

10. den: Výlet lodí po laguně i za její hranice. Při první zastávce se pokusíme o šnorchlování v místě, kde se o mělké dno moře čistí obrovské manty – snad budeme mít štěstí. Žraloky uvidíme téměř jistě a závěrečné šnorchlování uvnitř laguny bude klasické s korály a barevnými rybkami.

11. den: Vypůjčenými auty objedeme severní část ostrova Yap i přilehlé ostrovy Tomil-Gagil a Map. Tajemné místo Okau s kamennými platformami a množstvím  kamenných mincí "rai". Tradiční dům na pobřeží. Druhá a třetí největší mince na ostrově u vesnice Wanyan. Shromažďovací dům "faluw" u vesnice Bechyial.

12. den: Guam. Největší ostrov Mikronésie, patřící Spojeným státům. Po dopoledním dospávání prohlídka hlavního města Hagatňa  – Plaza de Espaňa, katedrála – bazilika Dulce Nombre de María. Nejznámější pozůstatek kultury původních Chamorrů – kameny latte. Guvernérův palác. Nepatrné pozůstatky pevnosti Santa Agueda s výhledy na tyrkysové vody zálivu! Odpoledne možnost odpočinku na dlouhých plážích zálivu Tumon Bay. Podvečerní vyhlídka Dvou milenců. Pro ty, kteří dosud potlačovali své nákupní ambice, návštěva zdejších shopping mallů.

13. den: Výlet do jižní, nejkrásnější části Guamu. Vyhlídka na záliv, japonská obří děla u Piti, vyhlídka na záliv Sella Bai, případně procházka k tomuto půvabnému zálivu. Starý španělský most. Výstup na poutní horu Jumullong Manglo. Půvabná vesnice Umatac s Magellanovým pomníkem a pevností nad zálivem. Talofofo Falls – největší vodopády, kdysi jistě velmi půvabné místo, nyní přeměněné v hollywoodskou atrakci s gondolou, apod.

14. - 16. den: Závěrečné chvilky volna před návratem domů. Individuálně odpočinek na plážích a v teplých vodách zálivu Tumon Bay, poslední šnorchlování, poslední nákupy. Možnost vyjížďky až na samotný sever ostrova Ritidian Point s nádhernou pláží a koupáním v neskutečně tyrkysových vodách. Přesun na letiště a dlouhý návrat domů.

Program volitelného rozšíření:

Ostrov Tinian: Japonská komunikační budova, americký památník, vodní gejzír na pobřeží, ranvej Able, místa skladování obou atomových bomb svržených koncem druhé světové války na Japonsko, hlavní městečnko San José, kostel, park s hlavním historickým areálem - Taga House se sbírkou chamorských kamenů "latte", útes sebevrahů Suicide Cliff a pláž Taga.

Ostrov Saipan: Sugar King Park, pláž Mikro Beach, American Memorial Park, pláž Pau Pau Beach, krásný Bansoai Cliff, zajímavé památníky a poslední japonské velitelství, vyhlídka Suicide Cliff, pěkné Grotto, úchvatná vyhlídka na Bird Island, vládní rezidence.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Společnou dopravu po ostrovech, lodní či leteckou přepravu v rámci jednotlivých uzlových ostrovů, 12x ubytování v pokojích pro dva v místních hotelích či apartmánech. Výlet na Rock Island, dvojdenní pronájem aut v Kororu, šnorchlovací výlet a půjčení aut na Yapu, dvoudenní pronájem aut na Guamu. Českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vyřízení formuláře ESTA, případné odletové taxy placené přímo na letišti. Příplatek za jednolůžkový pokoj 13900Kč.

Upozornění: V tomto zájezdu je několik dní, kdy možný program není zahrnut v ceně zájezdu. Je to proto, abyste mohli zvolit právě ty aktivity a výlety, které Vám budou maximálně vyhovovat (šnorchlování, poznávání, válečná historie, odpočinek u moře či potápění).

Letenky

Cena mezikontinentální letenky a dvou přeletů Palau - Yap a Yap - Guam je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 37000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR je nezbytná registrace ESTA pro vstup do USA (Guam).

Náročnost

Zájezd je zcela nenáročný, vhodný pro každého.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.