Kostarika na motorce - sopky, pralesy, pláže,...

Pobřeží dvou oceánů, pláže lemované kokosovými palmami, téměř čtyřtisícovky kolem, nedotčené tropické pralesy, činné sopky, jezera a vodopády.

Na motorce Kostarikou

Costa Rica znamená v doslovném překladu „bohaté pobřeží“ - tak tuto půvabnou a sympatickou zemi pojmenoval Kryštof Kolumbus. Pojeďte ji s námi procestovat na motorce.

 • Termíny
 • 23. 11. 2022 - 08. 12. 2022
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 000 Kč
 • Cena letenky
 • 19 000 Kč
 • Celková cena
 • 68 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kostarika na motorce

1. den: Odlet z Prahy, přílet do San Jose.
2. den: Převzetí motorek – jízda začíná. Výjezd na vulkán Irazú 3 432 m - nejvyšší aktivní sopka Kostariky. Vrchol tvoří sopečná krajina s vulkanickým popelem a krátery. Hlavní kráter je široký 1 km a hluboký 300 m. Z vrcholu je za dobrých podmínek možné vidět Tichý oceán i Karibské moře zároveň.  90 km
3. den: Dnes dojedeme až na samý konec Kostariky, na břeh Karibského moře, ve kterém se ihned vykoupeme. Ve vesničce Puerto Viejo si dopřejeme večeři přímo na pláži. 200 km
4. den: Koupání na plážích Karibského moře nebo vycházka na Miss May Point nebo původním pralesem až do ekologického kempu Punta Mona (celkem 10 km). Popřípadě výlet na motorce k panamské hranici nebo prozkoumání offroudových stezek vnitrozemí.
5. den: Přejezd do severního Puerto Viejo. 230 km


6. den: Přejezd (se zajížďkou k hranici Nikaraguy) do NP Arenal s jezerem a vulkánem, dosahujícím výšky 1 670 m, jehož poslední erupce proběhla 23.8.2000.  160 km
7. den: Zdatní turisté výstup na Cerro Chato, přejezd do rezervací Santa Elena a Monteverde. 80 km
8. den: Unikátní přírodní rezervace Monteverde a Santa Elena nabízejí procházky v prostředí horského mlžného lesa v nadmořské výšce 1 400 až 1 700 m. Hustý lesní porost složený z asi 2 500 druhů rostlin poskytuje úkryt stovkám druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů, včetně několika ohrožených druhů velkých koček. Možnost offroudové vyjížďky v okolí, adrenalinový zážitek v korunách stromů mlžného pralesa (lanovky, Tarzanův skok,…), návštěva zahrad zaměřených na okolní faunu, kterou pro plachost běžně neuvidíte.
9. den: Přejezd k Pacifiku na ráj surfařů na vlnách - Playa Grande. 160 km
10. den: Alternativní program – koupání nebo lekce surfování na vlnách Playa Grande, výlet na motorkách po dalších okolních plážích. Nejpůsobivější Zátoka pirátů při západu slunce.
11. den: Pobřežní silnicí se přesuneme na jedno z nejhezčích míst Kostariky, na poloostrov Nicoya do vesničky Montezuma. V závěru pěkný offroudek s pár brody. 200 km
12. den: Výlet lodí na Islas Tortugas (želví ostrovy) - šnorchlování, koupání nebo alternativně pěšky či na motorce okolní pláže, vodopády….

13. den: Montezuma – koupání, válení nebo výlet po okolí na motorkách, rezervní den.
14. den: Přejezd po silnicích a trajektem do Alajuela. 130 km
15. den: Zajímavosti San Jose nebo Alajuela, večer odlet.
16. den: Přílet domů.

Současná situace COVID 19 - https://www.bing.com/covid/local/costarica

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, průvodce, pronájem motocyklů Honda XRE 300 ccm nebo Honda Falcon 250 ccm, trajekt, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (1500 Kč), jídlo – (400 Kč/den), vratná záloha 500 USD, škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, nepovinné pojištění stornopoplatků 4,5% ceny zájezdu, vstupy do NP a volitelné atrakce (100 USD).

Letenky

Letí se s leteckou společností KLM, která umožňuje zrušit letenku jen za poplatek 500 Kč pár hodin před odletem (například v případě pozitivního PCR testu).

Náročnost

85% asfalt, 15% šotolina.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

COVID podmínky

Vstup na území Kostariky - očkovaní nemají omezení, neočkovaní musí mít specifikované pojištění léčebných výloh. Podrobnosti zde. Potřebné pojištění pro neočkované zajistíme.

Podmínky pro návrat z Kostariky – očkovaní nemají omezení.

Neočkované osoby PCR test starý maximálně 72 h nebo antigen test maximálně 48 h před nástupem do letadla. Po návratu do ČR je nutné nastoupit neprodleně do samoizolace. Ta může být ukončena po RT-PCR testu na vlastní náklady nejdříve 5 dnů po příjezdu. Kostarika je zařazena do zemí s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva) – Podrobnosti zde.

 

Recenze

 • Zpátky doma. A pár zkušeností z výletu. 1. Cestovat se dá. Je to trošku složitější, ale furt jednodušší než v devadesátkách, o době “kdy bylo líp” ani nemluvě. Já 99% svých cest jezdím sám. Výjimkou byl Nepál a tahle cesta, oboje s CK Rajbas Outdoor Travel . A dam si s nimi klidně něco do třetice 👍 2. Na Kostariku, kdyby to nebyla jedna z mála zemí, kam my “best in covid” smíme, by mě jet nenapadlo. A byla by to velká škoda. Krásná země se spoustou míst k poznávání a zábavy. 3. Endurko s malým objemem může dát nejen hromadu radosti, ale dokáže i mraky věci naučit. Další důkaz, ze je jedno kde a na čem, hlavní je jezdit. 4. Když lidé mají problém s virem a ne s vlastní vládou, tak je to dodržování pravidel, tak nějak jednodušší. Všechno otevřené s naprosto přirozeným dodržováním zásadních pravidel. Nikoho ani nenapadne si neumýt ruce a nemít roušku protože “není vofce”. 5. Na dovolené s partou “brňáků” co jsou pro každou srandu si znovu ověříte, ze to jak se lidi nesnaseji, podle toho kde bydlí nebo na čem jezdí, platí jen na internetu a ne v reálném světě 6. Jestli máte možnost kamkoliv vypadnou, udělejte to. To dobití baterek a jiný úhel pohledu je k nezaplacení ...

  Jarda Vavřina - šéf dovozu Harley Davidson https://www.facebook.com/jaroslav.vavrina