Poznávací zájezd s počátkem a koncem v Dar es Salaamu, které je přirozenou metropolí, ale nikoli oficiálním hlavním městem. Tím je Dodoma v centru země, kterou také navštívíme, poté zde shlédneme prastaré skalní malby, pobudeme v oblasti tradičních centrálních kmenů Sandawe a Bairbaig a někteří se mohou pokusit o výstup na čtvrtou nejvyšší horu země Mt Hanang, 3417m. Přesuneme se k jezeru Victoria a prohlédneme si malebné okolí města Mwanza.

Velký kulturní okruh včetně safari

Zakusíme opravdové safari v NP Serengeti v proslulé propadlině Ngorongoro. Navštívíme kmen tradičních kočovníků a lovců Hadza. Lehce se projdeme v oblasi Usambara Mountains a také si nakonec odpočineme na plážích v okolí Pangani, lemovaných kokosovými palmami.

 • Termíny
 • 12. 01. 2024 - 27. 01. 2024
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 79 500 Kč
 • Cena letenky
 • 20 000 Kč
 • Celková cena
 • 99 500 Kč

Podrobný program zájezdu Tanzanie - velký kulturní okruh včetně safari

1. - 2. den: Odpolední odlet z Prahy, půlnoční přestup v Dohá, krátce po sedmé ráno přistání v Dar es Salaam. Vyřízení vstupních formalit, setkání s našimi partnery a přesun do blízkého města Bagamoyo. Chátrající koloniální budovy z německé éry, staré muslimské domy s vyřezávanými dveřmi jako na Zanzibaru, zbytky staré pevnosti. Katolické muzeum s kaplí, kde bylo uloženo tělo mrtvého Livingstona před cestou na Zanzibar a poté do Westminster Abbey v Londýně k věčnému spočinutí. Ruiny Kaole se zbytky mešity z 13. století, jedné z nejstarších na pevnině. Možnost první koupačky v přeteplém moři - především za přílivu je to paráda. Stovky rybářských lodiček na břehu i na moři.

3. den: Dlouhá cesta do města Dodoma ve střední Tanzánii, cca 460 km, zabere většinu dne. Zastávky na nákup výtečných a levných ananasů, oříšků kešu, manga, banánů,.. Dodoma je podobně jako Brasilia v Brazílii nové hlavní město vystavené uprostřed země. Bude-li čas, prohlédneme si krátce střed města s katedrálami několika církví.

4. den: Program v centrální části Tanzánie. Návštěva vesnice přátelského lidu kmene Sandawe, tanečky před mohutným baobabem. Skalní umění v okolí města Kondoa - nachází se zde mnoho míst se skalními malbami různě starými, ty nejstarší dle odhadu cca 6000 let staré.

5. den: Další z kmenů, které si i v dnešní době do jisté míry zachovaly tradiční způsob života je lid kmene Barabaig. Navštívíme ho formou výletu z města Katesh a jako alternativu pro velmi zdatné horaly nabízíme možnost zorganizování výstupu na horu Mount Hannang, 3417m - Je to ale opravdu náročná túra, v našem případě byla 11 hodinová, převýšení více než 1400 metrů.

6. - 7. den: Cesta k jezeru Lake Victoria a program v jeho okolí. Druhý a poslední delší přesun, cca 450 - 550 km dle zvolené trasy, přesun zabere téměř celý den. Mwanza, druhé největší město země, je jedním z nejhezčích afrických měst, za což vděčí zejména okolním kopcům posetým obřími balvany. Bismarckova skála s vybalancovaným kamenem blízko přístavu. Jiwe Kuu - Velká skála, také Dancing Rock. Chrámy (např. hinduistické), mešity. Centrální trh a trh Mwaloni, rybí trhy, spousta ovoce a zeleniny,...

8. - 12. den: Dopoledne ještě Sukuma - muzeum pod širým nebem, možnost zařídit taneční představení s výtečnými tanečníky i bubeníky (10-15 USD pp), odpoledne již začátek snad nejlepšího afrického safari v NP Serengeti, Ngorongoro, Lake Eyase - zde bude vrcholem návštěva lidu kmene Hadza - kočovníků a tradičních lovců. Zastávka na nákup suvenýrů a přesun do Moshi východiska pro výstupy na nejvyšší horu země Kilimandžáro, normálně nabité turisty, nyní zřejmě nezvykle klidnější. Nocleh a krátký odpočinek.

13. den: Usambara Mountains. Nejedná se o hory v pravém slova smyslu, je tu příjemná zvlněná hustě osídlená krajina. Poblíž městečka Lushoto podnikneme odpoledne pohodovou procházku mezi malebnými vesnicemi či na pěknou vyhlídku v okolí, např. kouzelný Irente Viewpoint.

14. den: Cesta k moři, odpoledne již konečně odpočinek na příjemných plážích stíněných řadami kokosových palem v okolí Pangani, na asi nejlepších plážích země severně od Dar es Salaamu.

15. - 16. den: Rozloučení s mořem a cesta do Dar es Salaamu. Večer odlet a další den po poledni návrat do Prahy.

Poznámka: v případě zájmu nebo možnosti zakoupení výhodnějších letenek navrhujeme prodloužení u jeden den v Pangani u moře. Zájezd by tedy trval 17 dní, cena by se zvýšila o 2000 korun.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškeré ubytování (hotely turistického typu a 4x safari kemp - nutný vlastní spací pytel), veškerou společnou dopravu - pronajatý minibus vč. pohonných hmot a poplatků a/nebo (zejména během safari) jeep 4x4, dále všechny výdaje spojené se safari v NP Serengeti v kráteru Ngorongoro a u jezera Eyasi (mimo bakšišné a nápoje), českého průvodce, místní průvodce, veškerou organizaci akce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Ostatní stravování mimo výše uvedené, vstupná mimo safari, turistické vízum, bakšišné, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta do celkové ceny do maximálního limitu 20000 Kč.

Víza

Vstupní turistické vízum se zajišťuje až po příletu do Tanzánie na letišti. Cena 50 USD (2021).

Náročnost

Nenáročné, pro každého vhodné poznávání, výjimkou je možnost pokusit se o výstup na Mount Hanang, cca 10-11hodin trvající náročná túra.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Díky za všechno, byl to super výlet. Už teď moc vzpomínám.

  Míša z Prahy

 • Ahoj, Jindří, jsem zrovna u našich na chalupě a povídám jim, jak bylo v Tanzánii parádně, hodně tvou zásluhou a organizací, díky za bezvadný zážitky!

  Magdaléna z Prahy