Kostarika na motorce - sopky, pralesy, pláže,...

Pobřeží dvou oceánů, pláže lemované kokosovými palmami, téměř čtyřtisícovky kolem, nedotčené tropické pralesy, činné sopky, jezera a vodopády.

Na motorce Kostarikou

Costa Rica znamená v doslovném překladu „bohaté pobřeží“ - tak tuto půvabnou a sympatickou zemi pojmenoval Kryštof Kolumbus. Pojeďte ji s námi procestovat na motorce.

  • Termíny
  • 13. 11. 2024 - 28. 11. 2024
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 81 000 Kč

Předběžný program zájezdu Kostarika na motorce

1. den: Odlet z Prahy, přílet do San Jose.
2. den: Převzetí motorek – jízda začíná. Výjezd na vulkán Irazú 3 432 m - nejvyšší aktivní sopka Kostariky. Vrchol tvoří sopečná krajina s vulkanickým popelem a krátery. Hlavní kráter je široký 1 km a hluboký 300 m. Z vrcholu je za dobrých podmínek možné vidět Tichý oceán i Karibské moře zároveň.  90 km
3. den: Dnes dojedeme až na samý konec Kostariky, na břeh Karibského moře, ve kterém se ihned vykoupeme. Ve vesničce Puerto Viejo si dopřejeme večeři přímo na pláži. 200 km
4. den: Koupání na plážích Karibského moře nebo vycházka na Miss May Point nebo původním pralesem až do ekologického kempu Punta Mona (celkem 10 km). Popřípadě výlet na motorce k panamské hranici nebo prozkoumání offroudových stezek vnitrozemí.
5. den: Přejezd do severního Puerto Viejo. 230 km
6. den: Přejezd (se zajížďkou k hranici Nikaraguy) do NP Arenal s jezerem a vulkánem, dosahujícím výšky 1 670 m, jehož poslední erupce proběhla 23.8.2000.  160 km
7. den: Zdatní turisté výstup na Cerro Chato, přejezd do rezervací Santa Elena a Monteverde. 80 km
8. den: Unikátní přírodní rezervace Monteverde a Santa Elena nabízejí procházky v prostředí horského mlžného lesa v nadmořské výšce 1 400 až 1 700 m. Hustý lesní porost složený z asi 2 500 druhů rostlin poskytuje úkryt stovkám druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů, včetně několika ohrožených druhů velkých koček. Možnost offroudové vyjížďky v okolí, adrenalinový zážitek v korunách stromů mlžného pralesa (lanovky, Tarzanův skok,…), návštěva zahrad zaměřených na okolní faunu, kterou pro plachost běžně neuvidíte.
9. den: Přejezd k Pacifiku na ráj surfařů na vlnách - Playa Grande. 160 km
10. den: Alternativní program – koupání nebo lekce surfování na vlnách Playa Grande, výlet na motorkách po dalších okolních plážích. Nejpůsobivější Zátoka pirátů při západu slunce.
11. den: Pobřežní silnicí se přesuneme na jedno z nejhezčích míst Kostariky, na poloostrov Nicoya do vesničky Montezuma. V závěru pěkný offroudek s pár brody. 200 km
12. den: Výlet lodí na Islas Tortugas (želví ostrovy) - šnorchlování, koupání nebo alternativně pěšky či na motorce okolní pláže, vodopády….
13. den: Montezuma – koupání, válení nebo výlet po okolí na motorkách, rezervní den.
14. den: Závěrečný přesun po silnicích a trajektem do Alajuela. 130 km
15. den: Zajímavosti San Jose nebo Alajuela, večer odlet.
16. den: Přílet domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, průvodce, pronájem motocyklů Honda XRE 300 ccm nebo Honda Tornado 250 ccm, trajekt, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (1500 Kč), jídlo – (500 Kč/den), vratná záloha 500 USD, škody na motorce způsobené havárií a nesprávným zacházením, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vstupy do NP a volitelné atrakce kolem 100 USD. 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

90% asfalt, 10% šotolina.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč.