Poznejte s námi neobjevenou krásu Angoly. Je to země kontrastů mezi bohatstvím vzešlém z obchodu s nerostnými surovinami a chudobou na vesnici. V Luandě, hlavním městě, navštívíme historické centrum, pevnost Fortaleza de Sao Miguel, moderní část města a jako kontrast chudinské čtvrti tzv. favelas. Z luandského přístavu se vydáme na výlet motorovým člunem na ostrov Ilha do Mussulo. Navštívíme vodopády Quedas de Kalandula, které jsou jedny z nejkrásnějších a největších v Africe. Nevynecháme ani safari v národním parku Kissama, kde budete mít možnost pozorovat divoká africká zvířata. Zastavíme u vyhlídky Mirador da Lua s nádherným výhledem na moře. 

Poznávací zájezd do Angoly 

Na cestě budete poznávat nádhernou přírodu a pravou angolskou kulturu. Seznámíte se s národním tancem kizomba, který se v hlavním městě tančí přímo na ulici. Doprovázet Vás bude česky mluvící průvodce původem z Angoly.

 

 

 • Termíny
 • 05. 05. 2023 - 18. 05. 2023
 • 25. 11. 2022 - 08. 12. 2022
 • Počet dní
 • 14 dní
 • 14 dní
 • Cena zájezdu
 • 53 000 Kč
 • 53 000 Kč
 • Cena letenky
 • 20 000 Kč
 • 20 000 Kč
 • Celková cena
 • 73 000 Kč
 • 73 000 Kč

Předběžný program zájezdu Angola

1. den: Odlet z Prahy do Luandy. 

2. den: Luanda – hl. město Angoly, prohlídka historického centra města, náměstí Primeiro de Maio, kostel Igreja do Cormo aj.

3. den: Pokračování v prohlídce Luandy, mauzoleum - Memorial Dr. Antonio Augostinho Neto, portugalská pevnost Fortaleza de Sao Miguel a muzeum peněz Museu da Moneda, ve večerních hodinách návštěva slavné taneční akce Kizomba na Rua, kde se na ulici tančí světoznámý angolský párový tanec kizomba a její starší verze semba, je to místo, kde můžete poznat pravou angolskou kulturu. 

4. den: Přejezd minibusem do provincie Malanje, návštěva vodopádů Quedas de Kalandula, druhých největších v Africe (105 m), vodopády se nacházejí na řece Lucala, podvečerní prohlídka koloniálního města Malanje

5. den: Cesta ke skalním útvarům Pedra do Pungo Andongo, které připomínají různé zvířecí tvary, černé skály Pungo Andongo jsou souborem rozsáhlých monolitických skalních útvarů starých milióny let, které se tyčí vysoko nad savanou, která je obklopuje, návrat do Luandy. 

6. den: Luanda - návštěva muzea otroctví Museu Nacional da Escravatura, přesun do přístavu Luanda Capossoca, výlet motorovým člunem na ostrov Ilha do Mussulo - odpočinek na pláži, možnost obědu v pobřežních barrakas, návrat do přístavu v Luandě.

7. den: Luanda - prozkoumání místního tržiště s množstvím malých obchůdků s oblečením a suvenýry, následně návštěva chudinských čtvrtí tzv. favelas - seznámení se s pravým angolským životem. 

8. den: Přejezd do provincie Benguela přes provinci Kwanza Sul, prohlídka města Sumbe, poznávání rozmanité angolské přírody. 

9. den: Prohlídka města Benguela - kostel Igreja da Nossa Senhora do Populo, ulice Rua de Timor, katedrála Sé Catedral, náměstí Largo da Peca, místní trhy, možnost odpočinku na pláži. 

10. den: Přejezd rozmanitou krajinou jednotlivých provincií, cestou možnost obědu v jedné z místních restaurací, večerní program v Luandě. 

11. den: Safari v NP Kissama - pozorování africké flóry a fauny (antilopy, žirafy, sloni a další divoká zvířata), safari zahrnuje plavbu lodí, zastávka u vyhlídky Mirador da Lua - oblast barevných zemních pyramid, místo připomínající měsíční krajinu, nádherný výhled na moře (dle času pozorování západu slunce) .

12. den: Přejezd do provincie Bengo, prohlídka historické památky Jacaré Bangao, přesun do pevnosti Fortaleza da Muxima - prohlídka pevnosti a kostela Muxima nad řekou Kwanza, po příjezdu do Luandy prohlídka nové moderní části hlavního města. 

13. - 14. den: Odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou místní dopravu (minibus, bus, taxi, loď), ubytování (12x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování (12x snídaně), safari v NP Kissama, česky mluvícího průvodce původem z Angoly, místní průvodce, inform. materiály, tričko.

Cena zájezdu nezahrnuje

Ostatní stravování, angolské vízum (2 700 Kč), 12x jednolůžkový pokoj (8 000 Kč), vstupy,  cestovní pojištění LV a pojištění stornopoplatků. 

Letenky

Cena letenky (vč. letištních tax) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde .

Víza

Angolské vízum za poplatek 2700 Kč.