Kostarika – zájezd je vhodný pro každého. Na své si přijdou především milovníci přírody: navštívíme spoustu národních parků s dobře vybudovanou sítí krátkých i delších procházek.

Kostarika - poznávací zájezd

Budeme mít možnost procházet se v korunách stromů, při troše štěstí sledovat ty nejkrásnější ptáky světa, zvláště quetzala – živý drahokam a symbol střední Ameriky. Zakusíme peřeje řeky Pacuare nebo Reventazon, podíváme se do kráteru vulkánu Irazú, můžeme navštívit farmy orchidejí, motýlů a třeba i hadů či pavouků. A užijeme si i moře – krásné pláže kostarické pevniny i polostrova Nicoya.

 

 

 • Termíny
 • 15. 02. 2025 - 01. 03. 2025
 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 46 500 Kč
 • Cena letenky
 • 18 000 Kč
 • Celková cena
 • 64 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kostarika - pečlivě hlídaný přírodní ráj

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo jiného blízkého letiště, přílet do San José, hlavního města Kostariky. Přesun do města, ubytování, dle časových možností krátká prohlídka města. Nejzajímavější budovy, náměstí, parky a muzea, především proslulé „jadeitové“ muzeum, první vydatné jídlo v místní tržnici.

3. den: Zahájení náročného, ale nesmírně krásného programu. Jen na chvíli se zastavíme ve městě Cartago, kde si prohlédneme nejposvátnější kostarickou baziliku a pak už vyjedeme až téměř ke kráteru Volcánu Irazú, s 3432 m: nejvyššímu aktivnímu vulkánu Kostariky. Na vrcholovou vyhlídku na kráter dojdeme po kilometr dlouhé pěšině. A možná ještě stihneme i nejvýznamnější archeologickou památku Kostariky, Monumento Nacional Arqueologico Guayabo. Nejsou to sice mexické pyramidy, ale jednu památku před smrští přírodních krás jistě sneseme a navíc se poprvé projdeme tropickým pralesem.

4. den: Kdo bude chtít – určitě každý – zažije úžasný den při raftingu na řece Pacuare nebo Reventazon. Jedná se jednoznačně o vrcholný zážitek – více než 20 kilometrů napříč skalnatými stržemi a kaňony, napříč džunglí a kolem domorodých vesnic… přejezd do přístavu Limón.

5. - 6. den: NP Tortuguero. Sem se dá dostat pouze malou lodí, během plavby výklad a zastávky s pozorováním krokodýlů, ptáků,... prohlídka města, nocleh v casa marbella, druhý den ráno ještě plavba lodičkou po kanálech v NP, poté zpět do Puerto Limón a přesun směrem k zahradám La Paz.

7. den: Čeká nás dlouhý den. Navštívíme zahrady a vodopády La Paz, jedno z nejfotogeničtějších míst Kostariky, byť jeho okolí ještě nese jasné známky nedávného zemětřesení. A navečer dojedeme do městěčka La Fortuna s výhledy na vulkán Arenal. Noční divadlo valící se lávy z vulkánu Arenal jsme naposledy sledovali v roce 2010, třeba se opět oživí.

8. - 9. den: Dopoledne vodopád La Fortuna/ termální lázně, poté přejezd kolem jezera Arenal - několik hodin se budeme kodrcat po nerovných cestách vedoucích do vesnic Monteverde a Santa Elena, jejichž obyvatelé odmítají nechat si vylepšit k nim mířící cesty. Pak ale strávíme více než den v přírodním ráji. Něco prozkoumáme společně a něco si jistě každý vybere podle svého gusta: určitě nikdo nevynechá „canopy tour“ – procházku a projížďku v korunách pralesních stromů, určitě uděláme krátké či delší procházky v biologické rezervaci Monteverde či méně navštěvované Santa Eleně, vykoupeme se v příjemně chladném jezírku pod vodopádem San Luis a komu by nestačila krása mlžných pralesů, může navštívit třeba zahradu motýlů, dům žab, serpentárium, svět hmyzu, zahradu orchidejí nebo třeba sýrovou továrnu a pro milovníky nejjemnější kávy je tu Café Monteverde, kde můžete ochutnat šest vzorků během dvouapůlhodinové prohlídky. Z tohoto ekologického ráje se nám bude těžko odjíždět, tak se na to ještě jednou vyspíme…

10. den: Po ranním loučení se musíme nejdříve opět vykodrcat na pořádné cesty, pak už ale zamíříme k moři. Odpoledne se už jistě budeme rochnit ve vlnách Pacifiku na krásných plážích poloostrova Nicoya poblíž města Montezuma.

11. den: Kdo se odlepí od plážového písku, navštíví nejstarší kostarickou reservaci Cabo Blanco. Unikátní porost a panenské plážičky s bílým pískem odmění ty, kdo odolají lákadlu úplného celodenního lenošení a vychutnají si zcela jiný typ pralesa než dosud. Hřbitovní ostrůvek, vodopád Montezuma.

12. - 13. den: Trajektem se dostaneme na pevninu a pomalu se budeme sunout podél pobřeží k jihu. Krásné pláže nás budou lákat neustále, ale neošidíme ani přírodu – proto jsme tady. V národním parku Carara shlédneme při krátké zastávce určitě desítky krokodýlů a další park, Manuel Antonio, ten je absolutně úžasný: slovy průvodce: „je-li dobrý den a správný čas, pak je snadné tě přesvědčit, že jsi umřel a ocitl se v kokosovém ráji…“. Jaguára uvidíme jen stěží, ale spoustu opic, ptáků a dalších živočichů určitě a navíc se během procházky vykoupeme na překrásné bělopískové pláži Manuel Antonio. Poslední den pohody u moře, možnost fak. výletu s pozorováním velryb, delfínů a jiných mořských tvorů, samozřejmě bude-li nám přát štěstí. Večer se již ale vyspíme v příjemně chladnějším vnitrozemském městečku San Isidro.

14. - 15. den: V závislosti na našich letenkách návrat do San José, přesun na letiště, odlet a návrat domů do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou hromadnou dopravu (minibus, loď), ubytování v turistických hostelech, českého průvodce, kompletní organizaci a zajištění akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Fakultativní výlety (rafting, výlet na moře za velrybami).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR a SR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Jedná se o běžnou turistickou akci, při návštěvě jednotlivých NP budeme podnikat krátké až půldenní nenáročné pěší výlety. 

Doprava

Tento program předpokládá dopravu minibusem po celou dobu zájezdu, samozřejmě s výjimkou návštěvy NP Tortuguero.

Vybavení

Není třeba žádné nadstandartní vybavení. Cestujeme v období sucha, což ale negarantuje, že nebude vůbec pršet - zejména na vysočině může pršet kdykoliv.

 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, píšeme Vám proto, abychom Vám poděkovali za skvělou dovolenou, kterou jste nám poskytli. Stavba Vámi nabízeného programu splnila naše očekávání. Byl velmi různorodý, nenudil a zároveň se dal měnit, v rámci reálných možností, podle aktuální situace. Líbilo se nám, že jsme mohli vidět Kostariku z mnoha lokalit. Určitě by bylo dobré zachovat rafting na začátku zájezdu. Moc sme si to užili. Manžel by byl rád více u moře, a já bych uvítala více dní v Panamě. Je nám jasné, že se nedá vyhovět každému. A velmi ráda bych vyslovila spokojenost s průvodkyní Helou Fišerovou. Byla profesionální, vždy připravená a kdybych se nezeptala, že je tam poprvé, nezjistila bych to. Myslím, že se někdy snažila až za své povinosti. Přirozeně a bez problémů jsme se s ní vždy domluvili. Byl to pro nás skvelý zážitek, na který jistě nezapomeneme a budeme si ho sebou nést ještě dlouhou dobu. Děkujeme a přejeme hodně spokojených zákazníků.

  Alexandra Matúšová a Kamil Kopecký