Na Kilimandžáro 5 895 m se vydává spousta lidí, ne všichni však dosáhnou na vrchol. S námi máte šanci téměř stoprocentní. Až dosud stanuli na vrcholu až na jednu výjimku všichni naši klienti. To je možné díky tomu, že Vám dáme možnost dostatečně dlouhé aklimatizace tím, že nejdříve vystoupíme na nižší Mount Meru 4566 m a teprve poté a po jednodenním odpočinku se vydáme na Kilimandžáro.

Zájezd na nejvyšší hory Tanzánie - Kilimandžáro a Mount Meru

Ani zde se ale nepoženeme bezhlavě na vrchol. Nevolíme nejlevnější a nejrychlejší cestu, ale tu asi nejhezčí – šestidenní Machame route. Opět den navíc pro dobrou aklimatizaci. Náš program je ověřený a proto i v roce 2025 Vám ho můžeme nabídnout v téměř nezměněné podobě. Každý den navíc stojí v Africe velké peníze, ale také velmi zvyšuje Vaše šance na zdolání vysněných vrcholů!

 

 

 • Termíny
 • 18. 01. 2025 - 01. 02. 2025
 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 74 500 Kč
 • Cena letenky
 • 15 000 Kč
 • Celková cena
 • 89 500 Kč

 

Předběžný program zájezdu Kilimandžáro a Mount Meru - nejvyšší hory Tanzánie

1. – 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, dle toho, jaké se podaří zakoupit letenky přílet do Dar es Salaamu, Nairobi nebo přímo na letiště Kilimanjaro. Vzhledem k příznivému vývoji cen letenek v posledních letech sa budeme jednoznačně snažit preferovat variantu s příletem přímo na letiště Kilimandžáro. Vyřízení formalit, přesun na místní poměry pohodlným busem do městečka Arusha nebo Moshi.

3. – 6. den: Výstup na Mount Meru, druhou nejvyšší horu Tanzánie. Přes travnaté pláně a svěží les až ke kráterové hraně a na 4566 metrů vysoký vrchol. Popis výstupu: od brány Momela po lesní cestě k chatě Miriakamba, zde první nocleh ve výšce 2514 m. Během asi čtyř a půl hodin nastoupáme zhruba 1000 metrů. A podobné převýšení nás čeká i v dalších dvou dnech. V tom prvém nás cesta povede přes buvolí močál a sloní hřeben až k chatě Saddle hut, odkud si můžeme aklimatizačně odskočit na Malé Meru 3820 m s působivými pohledy na hlavní vrchol. Následující den brzy ráno vystoupíme mezi skalnatýni útesy přes tzv. Rhino Point dramatickou sopečnou krajinou na vrchol Mount Meru. Vychutnáme si neskutečné výhledy do okolí. S ještě jedním přespáním na chatě se vrátíme zpět do Arushi či Moshi, po cestě navštívíme NP Arusha - žirafy, antiloty, buvoli,....

7. den: Odpočinek od tělesné námahy. Možnost návštěvy masajského kulturního představení a dalších zajímavých míst v okolí Kilimandžára. Příprava na nadcházející šestidenní trek.

8. – 13. den: Výstup na Kilimandžáro. Po zdolání Mount Meru se bez obav z aklimatizačních problémů můžeme pustit do svahů nejvyšší africké hory. Nepůjdeme klasickou nejrychlejší a nejlevnější výstupovou cestu Marangu, ale stále populárnější cestou Machame. Zvolením této cesty poznáte Kilimandžáro téměř ze všech stran! Každý den si ho vychutnáte trochu jinak. Budeme mít k dispozici vůdce, nosiče i výborného kuchaře. Dolů půjdeme rychlejší cestou Mweka. Jsme poslední generace, která pozná Kilimandžáro jako zaledněnou horu! V Moshi pak společně oslavíme zdolání vrcholu.

14., příp. 15. den: Odvoz na letiště Kilimandžáro, příp. přejezd busem zpět do alternativního místa odletu. Bude-li to Nairobi, volný rezervní den na vlastní poznávací program: možností je spousta – Národní muzeum s obrovskou expozicí vycpaných ptáků a exponáty pozůstatků prvních hominidů od jezera Turkana, vyhlídková věž Kenyatta Centre, masajská tržiště, odpolední taneční představení v kulturním centru Bomas of Kenya, … Odlet a návrat domů.

Důležité: Nabízíme možnost rozšíření zájezdu o safari v nejznámějších NP Afriky. V posledních dvou letech zájemci volili z nabízených variant dvojdenní safari v NP Tarangire a v příkopové propadlině Ngorongoro.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou hromadnou dopravu, ubytování, permity, kompletní stravování během treků, nosiče, průvodce a kuchaře během treků, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné, spropitné pro průvodce, nosiče a kuchaře, víza, stravování mimo treky, případné vlastní aktivity,  cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro české a slovenské turisty platí v Tanzánii vízová povinnost. Tato víza ale není třeba vyřizovat předem, dají se zcela bez problému koupit na letišti i pozemních hraničních přechodech (v roce 2022 to bylo 50 USD).

Náročnost

Vhodné pro zkušenější vysokohorské turisty, kteří by si chtěli vyzkoušet vyšší expediční horu.

Strava

Během treků na Mount Meru a na Kilimandžáro bude jídlo v ceně akce. Bude nám vařit místní kuchař tak, jak je zvyklý. Mimo tyto dva treky se budeme stravovat individuálně v místních restauracích či nakupovat v místních obchodech.

Ubytování

V době mezi treky budeme bydlet v Moshi v hotelu během treku na Kilimandžáro ve stanech. Během treku na Mount Meru v horských chatách, tedy v podstatě v ubytovnách. Velmi doporučujeme vzít si vlastní stany.

Vybavení

Stan, karimatka, spací pytel do -5 až -10°C, dobré boty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Pozn.: V případě zájmu si můžete program rozšířit o další týden, zahrnující safari v Národních parcích Tanzánie nebo Keni. Dáme Vám k tomu podrobné informace, pomůžeme Vám věci zprostředkovat a pokud by Vás mělo zájem dostatečné množství již v době nákupu letenek, zůstane s Vámi i náš průvodce.

Recenze

 • Dobry den, na zajazde Kili 2018 sa mi velmi pacilo. Ocenujem aj komunikaciu s vami, emailom ste odpovedali velmi rychlo. Hebron podal velmi slusny menezersky vykon. Zasluzi si pochvalu aj odmenu. Ostavam s pozdravom.

  Hela Repkova