Aktuální nabídka nového trekového zájezdu do Pyrenejí na podzim 2021. Také tento zájezd, stejně jako jeho doplněk ve východní části, se naprosto vymyká ve srovnání s autobusovými zájezdy pořádanými některými našimi cestovními kancelářemi. V naší skupině vás nebude několik desítek účastníků, ale jen čtyři, maximálně pět. Nestrávíte 3-5 dní na únavné decimující cestě busem a nezbude vám tedy pouhých sedm či osm dní na poznávání pyrenejských krás. Vy na to budete mít celých 13 dní, v podstatě dvojnásobek toho, co nabízí běžné zájezdy. A nepoznáte jen ty nejznámější a všemi navštěvovaná místa, poznáte polovinu Pyrenejí tak, jak to co nejlépe jde. 

Treking v západní části Pyrenejí

A pokud by vám to vše bylo málo a máte dostatek času, přidejte si i východní část tohoto mohutného pohoří včetně horského ministátu Andorry a vydejte se s námi do Pyrenejí na celý měsíc! Chcete poznat úžasnou Barcelonu? Přileťte o den či dva dříve nebo odleťte o den či dva později!

Důležité poznámky:
1/Tento program je maximalistický a jeho stoprocentní realizace předpokládá velkou přízeň počasí. I v případě, že nám štěstěna nakloněna nebude, se budeme snažit uskutečnit většinu bodů programu, u některých nejobtížnějších a orientačně nejsložitějších výstupů (např. Balaitous) je dobré počasí ale nutnou podmínkou uskutečnění těchto pokusů.
2/ Zájezd má expediční charakter. Vedoucím je RNDr. Jindřich Nebojsa, který v minulých letech vystoupil mimo jiné na dvě sedmitisícové a téměř dvacet šestitisícových vrcholů. Již mnoho let tráví na cestách většinu roku, procestoval téměř vždy s klienty již více než 150 zemí světa a velká většina jeho cest je směrována do dalekých zemí mimo Evropu. Současná krize způsobila to, že si vytvořil i pro tuto oblast zájezd k obrazu svému a ten se bude snažit bezchybně zrealizovat a využít při tom všech svých znalostí a zkušeností. Není ovšem znalec Pyrenejí, tento zájezd není rutinní opakující se akce, je jedinečná - každý účastník to musí předem vědět a být s tím ztotožněn.

  • Termíny
  • 29. 08. 2021 - 13. 09. 2021
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 24 500 Kč
  • Cena letenky
  • 5 000 Kč
  • Celková cena
  • 29 500 Kč

Předběžný program zájezdu Pyreneje I - západní část včetně Monte Perdido

1. den: Letecky do Barcelony (nejlevnější letenky jsou aktuálně z Vídně, přímý let se společností Ryan Air, Wizz Air nebo Lufthansa). Vypůjčení auta, zahájení přesunu do Pyrenejí.

2. - 4. den: Příjezd do Torly v NP Ordesa. Túra k chatě Goriz a následující den ihned první vrchol akce, pokus o výstup na Monte Perdido, se svými impozantními 3355 m třetí nejvyšší pyrenejský vrchol. Rezervní den pro případ špatného počasí (tuto horu si nemůžeme nechat ujít), v opačném případě další pěkná túra v oblasti.

5. - 7. den: Dvou až tříhodinový přejezd do osady Lescun, do oblasti hory Pic d'Anie, 2504m a horského amfiteátru Cirque de Lescun v úplně nejzápadnější části vysokých Pyrenejí. Během cesty zajímavé poznávací zastávky. Celodenní výstup na Pic d'Anie a další celodenní túra po trase Lescun - chata Pedain - chata Ansatere - Lescun. Pro nejsilnější možno i s výstupem na Pic d'Ansatere, 2377m.

8. - 9. den: Přesun do do oblasti nádherné dominantní hory Pic du Midi d'Ossau. Půldenní túra k chatě Refuge de Pombie. Pokus o výstup na Pic du Midi d'Ossau a návrat zpět.

10. - 11. den: Krátký přesun do oblasti obtížněji přístupné hory Balaitous, 3145m vysokého žulového velikána a pokus o výstup. Jedná se o obtížnější a orientačně složitější výstup, který podnikneme pouze v případě ideálního počasí.

12. den: Relativně odpočinkový den, přesun do Gavarnie, po cestě návštěva jednoho z nejposvátnějších křesťanských poutních míst - proslavených Lurd.

13. den: Rezervní den - ale pokud vše až dosud proběhne dle plánu, nebudeme zahálet a pokusíme se o výstup na jednu z dalších vyšších pyrenejských třítisícovek - Vignemale, 3299m.

14. - 15. den: Na závěr se vrátíme téměř do míst, kde jsme začínali, do zřejmě nejnavštěvovanější pyrenejské vesnice Gavarnie, do míst nejslavnějších pyrenejských scenérií, jimž vévodí úžasný horský amfiteátr Cirque de Gavarnie. Monte Perdido uvidíme tentokrát ze severu. Vstoupíme do proslulé Rolandový brány a pokud jsme kvůli počasí či obtížnosti nezdolali některou z těžkých předchozích třítisícovek, nyní bez problému vystoupíme na snadný Pic du Taillon 3144m a to bude pěkné rozloučení s Pyrenejemi.

16. den: Návrat do Barcelony, odlet domů, případně individuální prodloužení o pobyt v Barceloně.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu vypůjčeným autem, jeho pojištění, pohonné hmoty. Českého vedoucího a řidiče v jedné osobě. Ubytování (kempy či tábořiště ve vlastních stanech, horské chaty či útulny), organizaci celé akce, povinné pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupné do NP, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 5000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Opravdu hodně náročný trekový zájezd vhodný pro zdatné vysokohorské turisty.

Vybavení

Vlastní stan, karimatka, spací pytel, vařič, vhodné boty, trekové hole.