Nabízíme Vám cestu za poznáním čtyř jihovýchodních teritorií Austrálie včetně Tasmánie v menší skupině. Akce je vhodná pro každého průměrně zdatného turistu, pouze možné týdenní rozšíření pouze pro fyzicky zdatné jedince. Cílem cesty nemůže být poznání celé Austrálie, to ani není možné. Zaměříme se na poměrně malou jihovýchodní část kontinentu, kde jsou ale soustředěny tři metropole a kolem nich spousta přírodních krás.

Vrcholy akce:
- ta nejzajímavější města: Sydney, Melbourne, Canberra
- ty nejkrásnější hory: Modré hory, Sněžné hory (Mt Kosciuzsko), Grampians
- asi nejúžasnější přímořská cesta světa - Great Ocean Road
- ostrovní Tasmánie a její krásy i trestanecká minulost
- a dva velké možné bonusy:

1/ jednodenní divácká účast na Grandslamovém Mezinárodním mistroství Austrálie v tenisu

2/ možnost 9-denního prodloužení (na začátek nebo závěr) o proslulý Overland trek v Tasmánii

Cesta na jihovýchod Austrálie

Počet účastníků: 4 včetně průvodce nebo 7-8. Počet 5 či 6 není dobrý počet z důvodu dopravy a ubytování. Níže uvedený program zahrnuje vše, co se nám na naší cestě „postaví do cesty“. Může se stát, že některé méně významné body z něho z časových důvodů bude nutno vynechat. Budeme se s maximálním úsilím snažit, aby jich bylo co nejméně.

 

 

  • Termíny
  • 03. 01. 2023 - 24. 01. 2023
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 79 500 Kč
  • Cena letenky
  • 35 000 Kč
  • Celková cena
  • 114 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jihovýchodní Austrálie a Tasmánie

Přejete-li si znát přesnější řazení programu den po dni, napište nám, pošleme vám přehlednou tabulku

 

 

1. Australian Capital Territory ( = Canberra a okolí )

Hlavní město celé Austrálie Canberra: Národní Muzeum Austrálie, Národní Galerie Austrálie, Black Mountain a vyhlídková věž, Národní botanická zahrada Austrálie, parlament a starý parlament, Australian War memorial, ...
Celkem 1 - 2 dny

2. stát Nový Jižní Wales (= Sydney a okolí)

Metropole státu NJW Sydney : 1 1/2 - 2 dny včetně možných výletů do blízkého okolí.  "Modré" hory Blue Mountains - 2 -3 dny včetně jeskyní Jenolan Caves. Jeden den na zasloužený odpočinek u moře - nějaké jistě velmi pěkné místo nebude problém vybrat. "Sněžné" hory Snow Mountains a NP Kosciuszko - 2 dny
Celkem: 6-7 dnů

3. stát Victoria (= Melbourne a okolí)

Metropole státu Victoria Melbourne - 1-2 dny. Great Ocean Road - nádherná přímořská cesta s vyhlídkami jako The Arch, Gibson Steps, Twelve Apostels ( 12 apoštolů ), London Bridge: 1 - 2 dny. Národní park Grampinans - vyhlídky, krátké túry: 1 - 2 dny. Zlatokopecká městečka Ballarat a/nebo Bendigo - pamětníci slávy časů zlaté horečky.
Celkem: 5-6 dnů

4. stát a ostrov Tasmánie (= Hobart a okolí)

Metropole státu a ostrova Tasmánie Hobart: 1 1/2 - 2 dny včetně výstupu na Mount Wellington, poloostrov Tasman Peninsula - vyhlídky, trek podél pobřeží, nejdrsnější bývalá australská věznice Port Arthur, po cestě případně Pirates Bay: 1 - 2 dny. Východní pobřeží - tříhodinová procházka Wineglass Bay, snad nejkrásnější pláž celé Austrálie, příp. dlouhý úplný celodenní okruh okruh. Launceston a téměř kolmá impozantní rokle Cataract Gorge
Celkem: 4-5 dnů

A jak již bylo psáno výše, možnost 9-denního prodloužení (na začátek nebo závěr akce) o proslulý Overland trek v Tasmánii za cenu 13000 Kč + permit (cca 200 AUD).

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu pronajatým autem po celou dobu akce, palivo, ubytování po celou dobu akce, českého průvodce a zároveň řidiče auta.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, vstupná do památek, muzeí a národních parků, fakultativní aktivity nad rámec programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Cena  9 -denního prodloužení v Tasmánii  je 13000 Kč + cena permitu za Overland Trek cca 200 AUD.

Letenky

Cena letenek je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Aktivně poznávací zájezd pro toho, kdo je zvyklí na cestovatelské nepohodlí a náročné podnební podmínky cesty. Je potřeba počítat s delšími přejezdy autem. Jedná se o poznávací zájezd s turistikou, základní třítýdenní program je vhodný pro každého. Součástí jsou maximálně jednodenní treky. Některé delší túry lze individuálně zkrátit nebo vynechat. Týdenní rozšíření o Overland trek v Tasmánii je poměrně náročná záležitost pro zdatné turisty - jedná se o 5-6 dní s plnou polní.

Ubytování

Standartně jednotka pro 4 lidi (může být společná nebo se dvěma oddělenými ložnicemi)

Doprava

Dopravu během základní části uskutečníme pronajatým autem (auty). 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.