Za poznáním přírodního i kulturního bohatství jedinečné postsovětské země - pod nejvyšší vrcholky Kavkazu, východní pobřeží Černého moře, vinařské oblasti, prastará města a pevnosti,…

Gruzie motorkářská - pod Kavkazem, u Černého moře 

Asfalt i nezpevněné cesty. Celková trasa kolem 2 000 km. 

  Zájezd je plně obsazen.

  • Termíny
  • 07. 09. 2024 - 21. 09. 2024
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 000 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 000 Kč

Předběžný program zájezdu Gruzie na motorce

1. den: Odlet z PRG přes Istanbul.
2. den: Přílet do Tbilisi, památky, zajímavá místa.
3. den: Vyzvednutí motorek a přes Mccheta (UNESCO - ve starověku hlavní město Gruzie) a město Gori (rodiště Josifa Stalina) přejezd do Chiatura - těžba manganové rudy (v roce 1905 se zde těžilo 60% celosvětové produkce) s důmyslným dodnes fungujícím, systémem lanovek pro dopravu dělníků. 190 km.
4. den: Jeskyně Tsutskhwati s 13 podlažími - přírodní lázně v řece, protékající touto prehistorickou jeskyní. Pokračujeme na sever kolem vodní nádrže Tkibuli a jezera Shaori do Ambrolauri. Zde se pěstuje v chráněném klimatu oblíbené přírodní červené polosladké víno Chvančkara. Nocleh u místního vyhlášeného vinaře. 170 km.
5. den: Přes město Tsageri a Lentekhi do oblasti pod nejvyššími štíty Kavkazu nazvané Svanetie. Druhá polovina trasy je offroad. Nocleh v Old Tower v Ušguli 2100 m (UNESCO), jedna z nejvýše položených vesnic v Evropě. 150 km.


6. den: Ráno zajímavosti v okolí Ušguli – pohled na nejvyšší horu Gruzie a třetí nejvyšší vrchol Kavkazu Schkhara a její ledovec, obranné věže a kamenné vesničky, kde žije dodnes hrdý a těžce zkoušený národ Svanů. Dopoledne po proudu řeky Inguri cestou „ve výstavbě“ a pak dále nahoru serpentinami nádhernou krajinu do Mestie - typickým svanenským opevněným obydlím a obrannými věžemi. 50 km. (Alternativa dle počasí a schopnosti jezdců nocleh v Nakra – náročnější offroadový výjezd do vesničky (dle legendy oceněné Caesarem) v nedotčeném údolí, zahrnující celkem 11 vesnic. 100 km.)
7. den: Opustíme Kavkaz a vydáme se na jih podél vodní nádrže Enguri do přístavního město Batumi, nazývaného „Las Vegas černého moře“. 280 km.
8. den: Prohlídka města, návštěva Věže abecedy, lanovkou na vrchol Fairy Mountain, Vid Na Batumi, koupání v Černém moři. Odpočinkový den. 0 km.
9. den: Z Batumi se začneme vracet zpátky na východ a dále pak na sever náročnější offroad kamenitou cestou přes sedlo Chidila (2.372m) v pohoří Meskheti do alpských lázní Bakhmaro - v zimě úžasná freeride aréna, nocleh ve vinařské oblasti jižně od Kutaisi. 230 km.
10. den: Offroad přejezd pohořím Baghdaki přes Sairme pass zpátky na jih, návštěva Vardzie - jeskynního klášterního město z 12. století. Nocleh v květinové zahradě. 180 km.
11. den: Offroad serpentýny nás vytáhnou z hlubokého kaňonu na náhorní plošinu, po které se dostaneme k největšímu gruzínskému jezeru Paravani na náhorní plošině Javakheti v n.m. 2 000 m. Dále přes město Manglisi s jedinečnou katedrálou a návrat do Tbilisi. 220 km.
12.  – 13 den: Alternativní doporučené prodloužení cestování na motorkách o tři dny. Dle okolností vybereme jednu ze dvou možností.

1. Oblast Kazbeku 5 047 m - katedrála Nejsvětější trojice u Stepancminda - ikona a symbol Gruzie, výšlap k vysokému vodopádu Gveleti na ruských hranicích, výjezd do zeleného údolí Juta a také kaňonem řeky Truso - sirné travertinové vývěry, minerální jezírka, ke zřícenina pevnosti Zakagori. 520 km.
2. Chevsuretie - offroudový výjezd po horské silnici přes průsmyk Medvědího kříže 2 676 m k hranici s Čečenskem. Středověká pevnost Šatili (UNESCO), historické vesnice Ardoti a Mutso, kde probíhá rekonstrukce prastarých kamenných osídlení. V Místě, kde se Andaki vlévá do Arghun (1 km od hranice s Čečenskou republikou) si připomeneme památku tragického osudu vesnice Anatori. 350 km.

14. den: Prohlídka Tbilisi.
15. den:
Návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Suzuki V Strom 650 XTA, ubytování, průvodce CK, pojištění úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, PHM, vratný depozit za motorku 600 EUR, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 5 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard cena 640 Kč.