Za poznáním přírodního i kulturního bohatství jedinečné postsovětské země - pod nejvyšší vrcholky Kavkazu, východní pobřeží Černého moře, vinařské oblasti, prastará města a pevnosti,…

Gruzie motorkářská - pod Kavkazem, u Černého moře 

Asfalt i nezpevněné cesty. Celková trasa kolem 2 000 km.

 

 • Termíny
 • 02. 09. 2023 - 12. 09. 2023
 • 02. 09. 2023 - 16. 09. 2023
 • Počet dní
 • 11 dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 47 000 Kč
 • 57 000 Kč
 • Cena letenky
 • 10 000 Kč
 • 10 000 Kč
 • Celková cena
 • 57 000 Kč
 • 67 000 Kč

Předběžný program zájezdu Gruzie na motorce

1. den: Odlet z PRG přes Istanbul.
2. den: Přílet do Tbilisi, vyzvednutí motorek a přes Mccheta (UNESCO - ve starověku hlavní město Gruzie) a město Gori (rodiště Josifa Stalina) přejezd do Chiatura - těžba manganové rudy (v roce 1905 se zde těžilo 60% celosvětové produkce) s důmyslným dodnes fungujícím, systémem lanovek pro dopravu dělníků. 190 km.
3. den: Jeskyně Tsutskhwati s 13 podlažími - přírodní lázně v řece, protékající touto prehistorickou jeskyní. Pokračujeme na sever kolem vodní nádrže Tkibuli a jezera Shaori do Ambrolauri. Zde se pěstuje v chráněném klimatu oblíbené přírodní červené polosladké víno Chvančkara. Nocleh u místního vyhlášeného vinaře. 170 km.
4. den: Přes město Tsageri a Lentekhi do oblasti pod nejvyššími štíty Kavkazu nazvané Svanetie. Druhá polovina trasy je offroad. Nocleh v Old Tower v Ušguli 2100 m (UNESCO), jedna z nejvýše položených vesnic v Evropě. 150 km.


5. den: Ráno zajímavosti v okolí Ušguli – pohled na nejvyšší horu Gruzie a třetí nejvyšší vrchol Kavkazu Schkhara a její ledovec, obranné věže a kamenné vesničky, kde žije dodnes hrdý a těžce zkoušený národ Svanů. Dopoledne po proudu řeky Inguri cestou „ve výstavbě“ a pak dále nahoru serpentinami nádhernou krajinu do Mestie - typickým svanenským opevněným obydlím a obrannými věžemi. 50 km. (Alternativa dle počasí a schopnosti jezdců nocleh v Nakra – náročnější offroadový výjezd do vesničky (dle legendy oceněné Caesarem) v nedotčeném údolí, zahrnující celkem 11 vesnic. 100 km.)
6. den: Opustíme Kavkaz a vydáme se na jih podél vodní nádrže Enguri do přístavního město Batumi, nazývaného „Las Vegas černého moře“. 280 km.
7. den: Prohlídka města, návštěva Věže abecedy, lanovkou na vrchol Fairy Mountain, Vid Na Batumi, koupání v Černém moři. Odpočinkový den. 0 km.
8. den: Z Batumi se začneme vracet zpátky na východ a dále pak na sever náročnější offroad kamenitou cestou přes sedlo Chidila (2.372m) v pohoří Meskheti do alpských lázní Bakhmaro - v zimě úžasná freeride aréna, nocleh ve vinařské oblasti jižně od Kutaisi. 230 km.
9. den: Offroad přejezd pohořím Baghdaki přes Sairme pass zpátky na jih, návštěva Vardzie - jeskynního klášterního město z 12. století. Nocleh v květinové zahradě. 180 km.
10. den: Offroad serpentýny nás vytáhnou z hlubokého kaňonu na náhorní plošinu, po které se dostaneme k největšímu gruzínskému jezeru Paravani na náhorní plošině Javakheti v n.m. 2 000 m. Dále přes město Manglisi s jedinečnou katedrálou a návrat do Tbilisi. 220 km.
11.  – 13 den: Alternativní doporučené prodloužení cestování na motorkách o tři dny. Dle okolností vybereme jednu ze dvou třídenních možností.

1. Oblast Kazbeku 5 047 m - katedrála Nejsvětější trojice u Stepancminda - ikona a symbol Gruzie, výšlap k vysokému vodopádu Gveleti na ruských hranicích, výjezd do zeleného údolí Juta a také kaňonem řeky Truso - sirné travertinové vývěry, minerální jezírka, ke zřícenina pevnosti Zakagori. 520 km.
2. Chevsuretie - offroudový výjezd po horské silnici přes průsmyk Medvědího kříže 2 676 m k hranici s Čečenskem. Středověká pevnost Šatili (UNESCO), historické vesnice Ardoti a Mutso, kde probíhá rekonstrukce prastarých kamenných osídlení. V Místě, kde se Andaki vlévá do Arghun (1 km od hranice s Čečenskou republikou) si připomeneme památku tragického osudu vesnice Anatori. 350 km.

14. den: Prohlídka Tbilisi.
15. den:
Návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Suzuki V Strom 650 XTA, Honda Afrika CRF 1000 AS (s příplatkem 10 000 Kč nebo 13 000 Kč) ubytování, průvodce CK, pojištění úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, PHM, vratný depozit za motorku 300 EUR, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Služby za příplatek

Honda Afrika CRF 1000 AS (s příplatkem 10 000 Kč nebo 13 000 Kč)

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - pojistné je 5 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 7 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard cena 640 Kč.

Další informace

 zde.

Je reálná pravděpodobnost, že se podmínky zlepší k lepšímu, alespoň pro ty, kdo budou mít očkování na COVID nebo COVID již prodělali.