To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky i vysoká sedla pohoří Atlas. Zavítáme do pouštních dun, kde nás čeká jízda na velbloudech a nocleh u domorodých Berberů. Poznáme mnohá starobylá města s honosnými paláci, ale i menší pouštní a horská městečka s typickými hliněnými kasbami.

Zájezd do Maroka za poznáním kultury a přírody

Ochutnáme rozmanitou kuchyni, poznáme příjemné a pohostinné lidi a zažijeme noční život v královském městě Marrákéš. Vydejte se s námi na unikátní poznávací zájezd sportovního charakteru, během něhož poznáte ta nejhezčí místa, která může Maroko nabídnout. Cestujeme v malé skupině - maximálně 6 klientů.

 • Termíny
 • 01. 10. 2023 - 15. 10. 2023
 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 20 000 Kč
 • Cena letenky
 • 7 000 Kč
 • Celková cena
 • 27 000 Kč

Předběžný program zájezdu Maroko - hory, pouště, lidé

1. den: Přílet do Marrákeše, prohlídka zahrad Majorelle, popisované jako nejúchvatnější místo v Marrákeši. Rovněž si projdeme staré město se svým tepajícím životem, souky, náměstí  Djemaa el Fna. Zde bude ideální příležitost k nákupu dárků a suvenýrů. Také v některé z restaurací ochutnáme vyhlášené marocké speciality.
2. - 4. den: Výstupu na Džabal Tubkal 4167 m, nejvyšší hora Vysokého Atlasu, Maroka i celé severní Afriky. Výstup je technicky srovnatelný s túrami v Tatrách, rozdíl je v délce pochodu a nadmořské výšce. Ubytování v chatě pod vrcholem (3200m).    
5. - 6. den: Horskými cestami se přesuneme do Äit – Benhaddou (UNESCO) - impozantní kasba, která sloužila jako exteriéry mnoha známých velkofilmů. Opět se vydáme do vysokého Atlasu, kdy cestou k průsmyku Tizi- Tischka si prohlédneme solný důl a ve městečku Telouet významnou kasbu. Naším dnešním cílem bude údolí Ourika, oblíbené místo pro své přírodní scenerie. Navečer zde můžeme podniknout aklimatizační výstup na některý z okolních kopců.
7. den: Quarzazate, které je vyhlášené filmovými ateliéry. Pouštní krajinou přes řadu úrodných oáz a vyschlá jezera budeme pokračovat směrem na východ do města Zagora ležící v údolí řeky Dráa, které je jednou obrovskou oázou s mnoha starými kasbami a ksary. Toto bude i naším nejjižnějším bodem cesty.

8. den: Objedeme písečné duny a vydáme se  pouští  kolem alžírské hranice. Panorama cesty nám budou vytvářet  hraniční stolové hory. Jistě zde narazíme na stáda  velbloudů . Nocleh v pouštním hotelu nebo v přírodě  nedaleko oázy Remlia.
9. den: Výlet do okolí Erg Chebi, kde v nehostinné, ale přesto podmanivě krásné pouštní krajině se skrývají drobné zelené oázy.
10. den: Prohlídka nedaleké soutěsky Todra a místní palmárie. Tímto opustíme pohoří Vysoký Atlas a budeme pokračovat již pouštní krajinou do města  Erfoud ležící v oáze Tafilalt. Zde začínají písečné pouštní pisty směřující k nejkrásnějším písečným dunám Maroka, Erg Chebi.  Možnost výletu na velbloudech do nitra dun s přespáním v nomádských stanech (s večeří a snídaní).
11. den: Přes sedlo  Tizi n´Ouano  (2910 m) se dostaneme k největším turistickým lákadlům této oblasti - monumentálnímu kaňonu Gorges du Dades. Projdeme se cca 8 km cestou s výhledy na kaňon. Ubytování v městečku Tinerhir na okraji palmové oázy (kemp, případně pokoj).
12. den: Po vedlejších cestách cedrovými lesy překonáme pohoří Střední Atlas se zastávkou u vodopádů při pramenech řeky Rbia a horského jezera Azigza. Dále budeme pokračovat přes město Khénifra do pohoří Vysokého Atlasu, kde u městečka Imilchil přespíme ve stanech u horského jezera. Možnost zvolit i ubytování pod střechou.
13. den: Směřujeme na sever přes další královské město Meknés (UNESCO) do berberského města Azrou, rozkládajícího se na úpatí Středního Atlasu. Zde si prohlédneme původní cedrový les. Jsou zde exempláře o výšce kolem  40 m a obvodem 7,5m. Žijí zde i početné skupiny makaků.     
14. den: Prohlídka  Volubilis (UNESCO - ruiny starého římského města) a následně Fesu - nejstarobylejšího marockého královského města (UNESCO), které je i nejzachovalejším středověkým městem arabského světa. Návštěva mediny  s neopakovatelnou atmosférou souků, mešit a koželužny,  je opravdu exotickým zážitkem. Noc v nedalekém kempu.
15. den: Odlet domů z Fezu nebo Marrákeše.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava, průvodce – řidič, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné ubytování, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 7 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Super dovolená. Komu nevadí delší přejezdy autem (ale Maroko je velké, tak co jiného čekat, pokud ho budete chtít projet velkou část), tak je to pěkná kombinace mezi cestováním terénním autem, chozením pěšky, jízdou na velbloudech ( a ne zrovna krátkou, cca 2 hodiny tam a 2 hodiny druhý den zpátky, když si vzpomenu, kolik po nás chtěli v Egyptě za deset minu jízdy, tak bych jim dal dneska pár facek), lezení po horách, kempování ve stanech a úžasné památky, historická města... Spousta skvělých fotek. Je to už pár měsíců od května, kdy jsme tam byli, ale nemohl jsem si odpustit napsat sem hodnocení. Jedli a pili jsme z místních zdrojů, ale litr tvrdého alkoholu na hlavu nás spolehlivě ochránil. P.S. úžasné čerstvé ovoce, naprosto nesrovnatelné s tím, co nám prodávají v hypermarketech. Určitě pojedu s Honzou Odehnalem znovu kamkoliv. Zdeněk Křivan

  Zdeněk Křivan

 • Zájezd maximálně naplnil má očekávání a děkuji CK Rajbas za zprostředkování skvělých zážitků a poznání. S průvodcem Honzou Smejkalem a ostatními klienty jsme byli bezva parta. Podrobněji - článek - Maroko jedinečné - http://www.cestydoprirody.cz/clanky/399-maroko-jedinecne.

  Ivana Valečková