Turistický poznávací zájezd včetně Amazonie a pacifického pobřeží. Tento zájezd je zkrácenou variantou našeho letního zájezdu, bez možnosti výstupů na vysoké hory a bez třídenního treku stezkou Inků. Nepřijdete však o krátký trek v NP Cajas, ani o výlety k zatopeným kráterům či největší inckou ruinu Ingapirca.

Zájezd do Ekvádoru pro pohodové turisty i milovníky pohledů na vysoké hory

Ekvádor a jeho ostrovy Galapágy, leží na rovníku jihoamerického kontinentu. Sám název země ve španělštině znamená rovník. Území Ekvádoru, rozdělené na tři pásma, se velice liší. Máme tak možnost pobýt v krátké době v naprosto odlišných oblastech.

 1. V pobřežním pásu Tichého oceánu s deštnými pralesy na severu nebo savanami na jihu.
 2. Horské pásmo And s vrcholy velehor dosahuje výšek nad 6000 m. Mnohé z nich jsou sopky, krátery sopek. Jedna z nejaktivnějších sopek na světě je právě ekvádorská Cotopaxi 5897 m. Naopak vyhaslá Chimborazo 6310 m je nejvyšším místem Ekvádoru. Poznejte je zblízka.
 3. Třetí pásmo na východě, opět s deštným pralesem, se rozkládá v okraji Amazonské nížiny.

Banány, káva, čokoláda, kakao – tyto vyvážené poklady Ekvádoru dobře známe. Vydejme se do země jejich původu.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem. 

 • Počet dní
 • 19 dní
 • Cena zájezdu
 • 35 500 Kč
 • Cena letenky
 • 24 000 Kč
 • Celková cena
 • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Zimní Ekvádor - tři světy, jedna země

Vhodný termín: leden, únor

1. – 2. den: Letecká cesta do Quita. Historické centrum zapsané v UNESCO, při pěkném počasí vyjedeme lanovkou na vulkán Pichincha, odkud možná uvidíme Cotopaxi. Výlet na rovník k památníku Mitad del Mundo.

3. – 4. den: Navštívíme Otavalo – městečko s nejznámějšími indiánskými trhy v Jižní Americe, zajedeme k impozantnímu zatopenému kráteru sopky Cuicocha. Přejedeme k nejznámějšímu zatopenému kráteru laguna Quilotoa, cestou uvidíme vulkány Cotopaxi a Ilinizas.

5. – 6. den: Podnikneme trek krásnou andskou krajinou do vesničky Chugchilán. Přesuneme se do Riobamby a navštívíme indiánskou komunitu blízko nejvyššího vulkánu Ekvádoru – Chimboraza.

7. – 9. den: Navštívíme největší incké ruiny v Ekvádoru – Ingapircu, přesuneme se do jednoho z nejkrásnějších měst Jižní Ameriky – Cuency (UNESCO). Podnikneme jednodenní trek v N. P. Cajas – vysokohorském národním parku s více než 200 jezery a úžasnou flórou.

10. – 11. den: Přejedeme na pobřeží, navštívíme rezervaci Manglares Churute – nejrozsáhlejší a nejzachovalejší mangrovy v Ekvádoru. Uvidíme velké množství vodních ptáků a dozvime se mnohé o tradičním životě v blízkosti mangrovů a proč je jich v Ekvádoru již tak málo. Přejedeme do odlehlé komunity Casas Viejas obklopené posledními zbytky unikátních suchých pralesů, podnikneme trek do pobřežního mlžného lesa, kde s trochou štěstí spatříme ohrožené opice a jiná zvířata.

12. – 13. den: Přejedeme k pobřeží Pacifického oceánu do klidného rybářského městečka Puerto Lopéz, srdce jediného pobřežního národního parku – Machalilla. Podnikneme výlet na Isla de la Plata, ostrov s endemickými druhy ptáků, u ostrova budeme mít možnost potápět se a spatřit tak svět tropických oceánských vod se spoustou barevných ryb a mořských želv. Projdeme se po opuštěných pacifických plážích a budeme odpočívat na nejkrásnější z nich – Los Frailes.

14. den: Zastavíme se v největším městě Ekvádoru – Guayaquilu, kde navštívíme bohémskou renovovanou čtvrť, odkud uvidíme celé město jako na dlani, navštívíme park, kde volně běhají leguáni. Poté přejedeme do lázeňského městečka Baños, kde se večer vykoupeme v termálních lázních.

15. – 16. den: Amazonie – navštívíme biologickou rezervaci Jatun Sacha se zachovalým pralesem a budeme mít jedinečnou možnost pozorovat prales nad úrovní korun stromů z vysoké věže. V komunitě Shiripuno se ledascos naučíme o životě místních lidí a vyrobíme si i vlastní čokoládu.

17. – 19. den: Přejezd do Quita a návrat do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, místní průvodce, bude-li to nutné, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 24 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba. Pokud bude letenka přes USA, je nezbytná registrace ESTA.

Strava

Není v ceně zájezdu - individuální stravování v restauracích, nakupování v obchodech či na tržištích.

Ubytování

Klasické latino hotýlky, ve většině případů bez snídaně.

Doprava

Místní autobusy, městská hromadná doprava a taxíky, do odlehlejších oblastí kamionety (terénnní vozy).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Děkuju za zprostředkování zájezdu do Ekvádoru. Bylo splněno mé očekávání a to i dík pohodové atmosféře vytvořené Honzou Korbou. Budu se těšít na nějaký další "výlet" s Rajbasem.

  Honza Straka

 • Honza Korba nas poprosil, aby sme napisali hodnotenie zajazdu - Ekvador 2016 a aj jeho vlastne hodnotenie, pripadne pripomienky a namety a poslali vam to do CK. Takze mozeme za nas povedat, ze sa nam zajazd velmi pacil. Bol rozmanity a zaujimavy. Pokryl znacnu roznorodost tejto krajiny. Honza ako sprievodca bol naozaj velmi snazivy a ustretovy. Z 10 bodov hodnotenia by sme mu dali 8.5 - 9. Ako navrhy (urcite nie staznost) by sme mozno dali za uvazenie prenajat si v Ekvadore auto pripadne mikrobus (podla poctu ucastnikov zajazdu), a tak absolvovat prejazdy touto krajinou. Samotne cestovanie autobusmi je taktiez zazitok, ale aj dost namahave. Cize by sme ho urcite uplne nevylucili, ale mozno - ak by sa zajazd velmi nepredrazil - by sme aj vlastnu dopravu prijali. A este jeden navrh - co sa nas tyka, asi by sme uz po prihlaseni sa na zajazd od CK prijali po jednotlivych dnoch popisany program zajazdu aj s formou jednotlivych ubytovani - lepsie by sa nam spatne po navrate popisovali krasne fotografie :). Je samozrejme, ze sa moze kludne program v jednotlivych dnoch menit, cize by sme sa takto spisaneho programu ani z vasej strany CK nebali. Kazdopadne sme so zajazdom aj s vami ako CK velmi spokojny a mozeme odporucit dalej. Zelame Vam aj vasej CK vela uspechov a novych objavenych destinacii, s pozdravom

  Alena Jakusova Rehakova a Miroslav Jakus