Africká novinka v naší nabídce, tentokrát zaměřená na Mozambik. Kombinace toho nejlepšího, co zde můžete zažít – národní parky, vodopády, skalní malby,  čajové plantáže, současné vesnice i historická města. Místa nejstaršího evropského osídlení na východoafrickém pobřeží. Možnost šnorchlovacího prodloužení. Jižní část Mozambiku je zahrnuta v jiném našem zájezdu Jihoafrická republika, Svazijsko a Mozambik.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem. 

Cena: bude záviset na počtu účastníků. Zájezd je určen výhradně pro velmi malou skupinku 3 - 7 klientů, doprava bude auty 4 x 4, cena tedy nemůže být podobná ceně běžných zájezdů, kde se počítá se skupinou 12 - 15 lidí a standardní dopravou. Cena pro 3 klienty je nižší než pro 4, neboť se 4. klientem dramaticky narostou náklady na druhé auto.

49 500 při 7 klientech (sleva 20 000 pro řidiče 2. auta)

54 500 při 6 klientech (sleva 20 000 pro řidiče 2. auta)

59 500 při 5 klientech (sleva 20 000 pro řidiče 2. auta)

69 500 při 4 klientech (sleva 20 000 pro řidiče 2. auta)

59 500 při 3 klientech (není třeba 2. auto a 2. řidič)

Vedoucí zájezdu RNDr. Jindřich Nebojsa, dlouholetý spolupracovník CK Rajbas, je zkušený cestovatel, který poznal a důkladně procestoval již více než 150 zemí světa. Do Mozambiku pojede poprvé a naposled - nejedná se tedy o cestu s průvodcem detailně znalým reality dané země. Cena zájezdu, byť se může zdát poměrně vysoká, je z hlediska CK Rajbas v podstatě režijní.

  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 49 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Mozambik - všechny pecky v jedné cestě

Vhodný termín: květen - červen

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do mozambického města Beira, východiska našeho putování. Zapůjčení auta (aut) s pohonem 4 x 4. V případě času krátká prohlídka města.

3. - 7. den: NP Gorongosa a okolí. Prozkoumáme přístupnou část parku, šance na pozorování lvů, slonů, mnoha druhů ptáků, několika druhů antilop a další zvěře. Pokus o výstup na stejnojmennou horu Mount Gorongosa, 1862 m vysokou. Krátká túra k vodopádům Morrumbodze Falls. Již mimo NP skalní malby Chinhamapere Rock Art. Výjezd na horu Mt Tsetsera.

8. - 10. den: Daleká cesta na sever, až na ostrov Ilha de Mocambique - nejstarší evropské osídlení na východoafrickém pobřeží. Město Mocambique - téměř 400 let hlavní město Portugalské Východní Afriky. Celý ostrov je památka UNESCO (od 1991). Staré město: Pevnost Sao Sebastiao, palácové muzeum, historické budovy, náměstí, zahrady. Převážně muslimská část "macuti" s rybářskou pláží. Záliv Masuril a stejnojmenné městečko a dále vesnice Chocas mar, Cabaceira Grande a Pequena - místo přistání Vasco da Gamy v roce 1498.

11. - 13. den: Popojedeme ještě dále na sever do města Pemba, výchozího bodu k návštěvě ostrova Ibo. V Pembě navštívíme mj. Mercado de Mbanguia, kde lze koupit vyhlášené sošky od řezbářů z Makonde. Ostrov Ibo o a stejnojmenné historické městečko - paláce, vily... směsice arabské a portugalské architektury a místních svahilských tradicí.

14. - 17. den: Daleká cesta zpět na jih do městečka Gurue & Mt Namuli. Výstup na Mt Namuli 2419m a túra k vodopádu Cascata de Namuli. Půvabné čajové plantáže v okolí..

18. - 19. den: Návrat do Beiry, předání aut, odlet a návrat domů. Nebo možnost pokračovat s vedoucím akce na jih, do Maputa, za režijní cenu již velmi levně.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidla (vozidel) 4x4,  palivo do vozidel, veškerá ubytování všeho druhu (turistické hotýlky, kempy, tábořiště), českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do parků a rezervací, víza a náklady spojené s jejich vyřízením  - měla by být možnost vyřízení při vstupu do země na letišti, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza do Mozambiku se budou zajišťovat až po příletu do země na letišti.

Náročnost

Aktivně poznávací zájezd s lehčími pěšími výlety  a s možností dvou pěších výstupů na kopce (Mount Gorongosa a Mt. Namuli).  

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem 4x4. Nabídka slevy 20 000 Kč pro případného řidiče druhého auta.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Cestovatelé mířící do Mosambiku musí být očkováni proti žluté zimnici. Toto očkování musí být zapsáno v mezinárodním očkovacím průkazu - je vyžadován na hranici.