Pro ty, kteří rádi vymění pohodlí našeho "all inclusive" zájezdu na Kamčatku za batoh na zádech, nabízíme variantu o týden delší, zato o deset tisíc levnější. S tím ovšem také vyměníte relativní pohodu za docela řádnou makačku! Zvláště při dlouhém treku v okolí sopky Klučevskaja, kdy si veškeré zásoby budete muset nést na zádech zhruba 11-12 dní! Budeme věřit, že štěstěna se na nás usměje v podobě dobrého počasí a že to budou dny nezapomenutelné!

  • Termíny
  • 07. 08. 2022 - 28. 08. 2022
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 51 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kamčatka ryze outdoorově

V naší kompetenci je  změna pořadí jednotlivých dnů po dohodě s místním partnerem. 

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání v Moskvě, přílet do Jelizova, letiště a městečka kousek od Petropavlovsku-Kamčatského. Přesun do města, nákup proviantu, plynových kartuší,....

3. - 4. den: Zahřívací nebo již řádně ostrý začátek akce. Autem 4x4 přesun do základny pod vulkány Avačinský a Koryakský. Pohodová varianta: jen snadná procházka nalehko po svazích vulkánu Koryakský (kolem tzv. velblouda) a další den výstup na Avačinskij, 2741m. Varianta náročná: dvoudenní pokus o zdolání vulkánu Koryakský, 3456m.

5. - 6. den: Návrat do Jelizova nebo Petropavlovsku-Kamčatského, prohlídka města, nákupy, příprava. Další den dlouhý přejezd do Kozyrevsku a bude-li to možné, již tento den Kamazem až na základnu Rodnik, jinak až ráno.

7. - 8. den: Trekking v okolí kempu - obrovské lávové pole, sopečné konusy. Další den buď jen relativně snadný výstup na Ploský Tolbačik 3085m nebo i pokus o zdolání jeho blízkého vyššího bratra - Ostrý Tolbačik 3672m.

9. - 11. den: Trek kolem masívu Tolbačik. První den cca 5 hodin k chatě Tolud, poté přes stejnojmenný průsmyk a po krátkém sestupu a přespání na vhodném tábořišti přes průsmyk Tolbačik kolem tábořiště na Marsově Poli a přes průsmyk Plotina ke stejnojmenné chatě.

12. - 13. den: Pokus o výstup na vulkán Bezejmenný, 2882m, jeden z nejaktivnějších v celé oblasti. Následující den kolem úžasného kaňonu na tábořiště Edelweiss - název dle kopečku s protěžemi kousek opodál.

14. - 15. den: Přibližovací trek do oblasti pod nejvyššími sopkami Kamčatky - Klučevkou 4750m, Kamen 4585m, Uškovský 3943 a Krestovský 4057. Příchod do základny v pase Vulkanologů, cca 3300m.

16. - 17. den: Pokus o výstup na Klučevskou, případně rezervní den na totéž, případně výstup na vulkán Uškovský, případně (jen horolezci, sami a na vlastní zodpovědnost) pokus o výstup na nejtěžší ze zdejších vulkánů - Kamen.

18. - 20. den: Dlouhý trek zpět do civilizace, směr Kopyto a poté do Kozyrevsku nebo o něco kratší do Kluče, podaří-li se zajistit obtížně sehnatelné povolení. A první zasloužené pivo... Dobrých restaurací zděs nět...

21. - 22. den: Poslední dlouhý přesun zpět do Jelizova nebo Petropavlovsku-Kamčatského, ubytování a následující den odlet přes Moskvu domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (Kamazy, autobusy), ubytování (turistické hotely, tábořiště, kempy), českého průvodce, místní průvodce pokud bude někde nutné, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Dále není zahrnuto ruské vízum (orientačně 2650 Kč v roce 2020).  

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Této ceny bude možno dosáhnout pouze při včasném přihlášení, pro později přihlášené bude cena odpovídat reálné ceně letenky v době nákupu. V roce 2019 se do uvedeného limitu vešlo prvních 8 z celkových 12 účastníků, ostatní již měli letenky dražší, neváhejte tedy s přihlášením. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba předem vyřídit ruská víza - zajistíme hromadně předem (orientační cena 2650 Kč v roce 2020).

Služby za příplatek

Single příplatek: 6000 Kč.

Náročnost

Program je vhodný pro turisty, kteří m.j. zvládnou vícedenní túry natěžko bez možnosti ulehčení a nebudou se bát možné nepřízně počasí. Samozřejmě výstupy na sopky. Chůze po nerovném a  často nezpevněném povrchu - štěrky, kameny, lávová pole.

Vybavení

Doporučujeme důrazně ochranu proti komárům (moskytiéra, repelenty) a také roušku nebo alespoň šátek pro pobyt v blízkosti kráterů aktivních sopek. Dále dobré boty - pohorky (nezpevněný povrch, ale i bahno, mokro). Určitě doporučujeme trekové hole pro ty, kteří jsou na ně zvyklí. Doporučujeme spacák s komfortem 5 - 0 stupňů, v roce 2019 jsme ale zažili i jednu mrazivou noc - odhadem -3 až -5 stupňů.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.