Novinka v naší nabídce - cesta na Arabský poloostrov za pouštní krajinou s písečnými dunami i malebnými horami, mezi pevnostmi a hrady, do zelených vádí až do země kadidla.

Poznávací zájezd do Ománu 

Zřejmě nejrozsáhlejší zájezd do Ománu mezi nabídkami našich cestovních kanceláří. Během jedné cesty poznáte jižní i severní část země. Program je tedy díky tomu samozřejmě velmi nabitý a není tedy určen pro ty, kteří rádi a dlouze odpočívají...

 Zájezd se v roce 2023 uskuteční a je určen pro maličkou skupinku pouhých 3-5 lidí. 

 

 

 

  • Termíny
  • 04. 11. 2023 - 20. 11. 2023
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 14 500 Kč
  • Celková cena
  • 74 000 Kč

 Předběžný program zájezdu Omán - země mnoha netušených krás

 

1. den: Odlet z Prahy, Vídně či jiného blízkého letiště dle přání, nutné mezipřistání, ještě týž večer či nad ránem druhého dne přílet do Maskatu, hlavního města Ománu.

2. den: Zahájení prohlídky hlavního města, vlastně souměstí, a jeho okolí. Co nestihneme nyní, dokončíme předposlední den po návratu z našeho velkého putování. Procházka po půvabném nábřeží starého Maskatu s rybím trhem a bílými kupeckými budovami na pozadí hor. Mutrah Suq - největší tržiště v Ománu. Staré město se třemi historickými bránami. Sultánův palác Al Alam. Pevnosti a muzea. Předměstí Al Bustan s "parlamentem" a další předměstí, většinou bývalé rybářské vesnice. např. Al Ghubra s Velkou mešitou sultána Qaboose. 

3. - 6. den: Pevnosti, hrady, pohřebiště, kaňony, opuštěné vesnice západního Ománu, oblastí nejvyššího horského hřebene Western Al Hajar a jeho okolí. Během tří dnů se pokusíme prozkoumat maximum z této oblasti. Z mnoha impozantních pevností vybereme ty nejimpozantnější či nejmalebnější - v Bahle a Nizwě, hrad v Jabrínu. Vyhlídky na jedinečná terasovitá políčka, např. Diana Point. Velké tržiště v Nizvě. Tradiční město Al Hamra a středověká vesnice Misfat al Abriyeen, nalepená na skále. Oblast nejvyšších hor Ománu, zatím bez výstupu na ně. Vesnice Ghul, východisko k výstupům - prozkoumáme jen vesnici a její okolí a fyzicky zdatní jedinci se mohou pokusit o výstup na nejvyšší horu Ománu - třítisícový Jebel Shams. Unikátní hroby a megalitické věže v Al Ayi a Bat (UNESCO, až 5000 let staré). Z poslední noci se vyspíme jen kousek, máme to přes 1000 kilometrů na jih....

7. den: Z předchozí noci částečně strávené v autě nás definitivně probudí ruiny legendárního Ubaru, ománské Atlantidy, znovu pro svět objevené až v roce 1992. Dojedeme do Salalahu, centra provincie a druhého největšího města země. Zbytek dne po náročném přesunu strávíme odpočinkem na některé z krásných pláží nejjižnější provincie Dafár, tak zeleně palmově odlišné od zbytku země, rajské krajiny, odkud se již do starého Říma vozilo kadidlo proudem...

8. den: Prozkoumáme provincii Dafár tak, jak to jen půjde. A začneme jihem. Jen kousek od Salalahu se nachází hrob biblického Joba, uznáváného i v islámu. Krásná pláž Mughsayl a blízké vodní gejzíry a další pláž Fizayah. Kilometr vysoké útesy Shaat. Panoramatické pohledy při sjezdu k rybářské vesnici Rakhyut. A úplně nejjižnější vesnička Dalkut s nádhernou pláží a obřím baobabem poblíž. Ale důležitá věc: program tohoto dne se koná poblíž hranic s Jemenem a je možné, že budeme někde vráceni zpět a nebude ho možné uskutečnit v plném rozsahu.

9. - 10. den: Vyrazíme zpět na sever a pokusíme se stihnout co nejvíce z následujícího: vodní zřídlo Ain Razat a zahrady pod ním, městečko Taqah s mešitou a pevností. Nádherná zelená oáza Darbat s pravděpodobně ještě vydatným vodopádem. Tawi Atayr a/nebo Tayq Cave - propasti či správněji závrty ve vápencovém krasu. Ruiny starého města Sambaram Khor Rori u obrovské zátoky. Hrobka Mohameda bin Aliho a další památky ve městě Mirbat a mauzoleum proroka Saleha bin Hud o pár desítek kilometrů dále. Les baobabů ve vádí Hinna. Vádí Ash Shuwaymiyyah a výlet v tomto údolí.

11. den: Celý den budeme pokračovat v cestě na sever. Pojedeme tentokrát pobřežní cestou a scenérie, zejména v úseku mezi městy Al Jazir a Madrakah, budou občas dechberoucí. Narazíme-li na pěknou pláž či lagunu, na chvilku spočineme...

12. den: Vádí Bani Khalid a Wihibah Sands. Po dlouhých sezeních v autě se musíme řádně protáhnout a proto si všichni uděláme túru v jednom z nejkrásnějších vádí - Bani Khalid. Ještě předtím si prohlédneme zajímavou mešitu s 52 kopulemi v Bani Bu Ali a pak vyrazíme, někdo jen krátce k prvním jezírkům na koupačku a někdo dle chuti dále. A nocovat budeme v prostředí zcela kontrastním - poblíž obřích nekonečných písečných dun Winibah Sands.

13. den: Město Sur a jeho okolí. Dva hrady, tržiště, místo, kde se stále vyrábí dhow, dřevěné lodě tradičních tvarů. Fatah al Khair, jedna taková 70 let stará loď. Výlet k Bayt al Afreet - Ďáblovu domu - koupačka v závrtu s brakickou vodou. Pro zájemce se pokusíme zorganizovat noční pozorování želv kladoucích vajíčka na pláži Ras al Jinz.

14. den: Vádí Shab a vádí Tiwi. Procházky ve dvou z nejkrásnějších vádí Ománu. Malebné vesničky, pěstěné terasy, datlové háje. A možnost koupačky ve vzdálenějších jezírkách. Návrat do hlavního města.

15. den: Po návratu do hlavního města dokončíme vše, co jsme nestihli z programu popsaného druhého dne a zájemcům necháme volné dopoledne pro možnost výletu za pozorováním delfínů a podmořských krás, tedy spojeného se šnorchlováním poblíž ostrůvků Ad Dimaniyyat (cca 60 EUR).

16. den: Odlet a návrat domů. Bude-li mít zájezd o den více, můžeme zařadit do programu ještě okruh Rustaq, který nám připomene krásu horských panoramat a dle přání i některé z dalších mohutných pevností, např. Al Hazm, Al Rustaq či Nakhal.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, českého průvodce a místního průvodce tam, kde to bude nutné, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (po příletu či po přejezdu na místě), vstupy do památek a NP, strava, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 14 500 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.