Himálajské dobrodružství na Enfieldu v Himáčalpradéš a Ladakhu

Na legendárních motocyklech Enfield 500 ccm jedinečná, dvoutýdenní dobrodružná akce pro vyznavače motorek, hor a exotiky.
Nejvyšší sedla světa s nadmořskou výškou až 5 359 m
Úzké silnice, šotoliny, brody, závaly, nekončící zatáčky, výjezdy a sjezdy
Kultura hinduismu, buddhismu, islámu – svatá místa, klášter, mešity

 • Termíny
 • 18. 08. 2023 - 02. 09. 2023
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 45 000 Kč
 • Cena letenky
 • 18 000 Kč
 • Celková cena
 • 63 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - Himálajem na motocyklu za dva týdny

1. – 2. den: Letecky do Dillí, formality ohledně pronájmu motocyklů a odjezd vlakem přes noc do Kalky.

3. – 4. den: V Kalce sedáme na motorky a jedeme přes Shimlu (lázeňské moderní městečko) do hlubokého údolí řeky Satluj. Nocleh v Tatapani s horkými termálními prameny. Proti proudu řeky do horské vesnice Sarahan – bývalé sídlo bhúšarských rádžů.

5. - 7. den: Přejezd do Kalpy s úžasným výhledem na Kinner-Kailás 6 050 m. Prohlídka gompy, kterou založil velký šiřitel buddhismu Rinčhen Zangpo. Zajištění povolení do pohraniční zóny. Sjezd k soutoku řek Satluj a Spiti a výjezd do vesničky v těsné blízkosti hranice s Tibetem Nako 2 950 m, následně do sedla Chango 3 658 m, nádherný sjezd k řece Spiti, proti proudu do Tabo 3050 m. Prohlídka více jak 1000 let starého kláštera ukrývající nejvýznamnější poklady buddhistického umění ,, Sál osvícených bohů" z konce 10. století. Nocleh v Kaza.

8. – 9. den: Návštěva kláštera Kye Monastery 3800 m, výjezd šotolinou do sedla Kunzum Pass 4 551 m. Sjezd do Batal a na kole nebo autem do Chhatru 3500 m, nocleh v místním stanu nebo v garáži. Trocha civilizace v Keylong 3350 m, noc v hotelu.

 10. – 11. den: Přes sedlo Baralacha La 4 830 m, náhorní planinu Sarchu 4 235 m, sedla Nuchli La 4 090 m a Lachalung La 5 064 m, úžasným kaňonem sjezd do Pang 4 500 m. Noc v místním stanu, kde nezapomenete na nádherné hvězdy. Na večeři doporučujeme skvělé momo – tibetské jídlo (taštičky vařené v páře). Z Pangu vystoupáte na náhorní plošinou, následně pozvolným stoupáním do Tanglang La 5 328 m. Sjezd do Lehu  – hlavního města oblasti Ladaku (také nazývána Malý Tibet či Měsíční království).

12. – 14. den: Odpočinek v Lehu, návštěva buddhistických chrámů Shey, Hemis, Stok, Matho, údolí Indu, tajemná centra dávnověké moudrosti a poutních středisek. Ponuré modlitební síně a ornamentální svatyně skrývají množství uměleckých pokladů – vzácné tibetské rukopisy, hudební nástroje, nástěnné malby s fantastickými tantrickými božstvy, ohromné mosazné sochy Buddhy. Výjezd do nejvyššího sedla světa Khardung La 5 359 m. Návštěva izolovaného Nubra valley – projížďka na velbloudech a klášter Diskit restaurován Čechy.

15. den: Přelet do Dillí a jeho památky – Humajunova hrobka, Lotus templ.

16. den: Návrat domů.

Plán se může změnit s ohledem na přírodní vlivy – sesuvy půdy, spadlé mosty, nenadálé sněžení,, nebo politickou situaci. Nejmenší počet účastníků je pět. Dle případného požadavku můžeme zajistit doprovodné auto.

Akce není určena pro sváteční nedělní jezdce, jízda po nekvalitních silnicích je fyzicky náročná. Vzhledem k nekvalitním a členitým silnicím je průměrná rychlost kolem 40 km/h. Cestujeme po málo frekventovaných, úzkých, kamenitých silnicích bez svodidel s mnoha serpentinami, kde se potkáme často i s bezohlednými řidiči vyznávajícími pravidlo silnějšího. Při sebekázni, předvídání a chrániči se dá riziko dopravní nehody a úrazu minimalizovat.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, povolení do pohraničních oblastí, pronájem motocyklů, indický mechanik, mapy, vlak z Kalky do Dillí, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků., benzín do motorek (2000 Kč), vnitrostátní letenka Leh - Dillí, škody na motorce (způsobené havárií, terénem, krátkodobým opotřebením), doporučené kapesné i s rezervou je 600 USD (za jídlo utratíte v průměru 200 Kč na den), indické vízum 48 EUR (vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu), vratná záloha 500 USD za případné poškození motocyklu havárií nebo nesprávným použitím.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Služby za příplatek

Royal Enfield Himalayan za příplatek 3000 Kč – doporučujeme pro mnohem lepší vlastnosti jízdy v terénu.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, zajistíme u pojišťovny Direct za 1000 Kč včetně připojištění extrémních sportů když budeme na 3 500 m.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Ahoj / dobrý den, tak jsem chtěl touto neosobní elektronickou formou poděkovat za výýýýýýýýýýborný zájezd na motorkách indickým Himalájem. Není v tom ani náznak ironie, bylo to fakt skvělé :) Laďa Lazar odvedl, jako obvykle, opravdu kus dobré práce. Vzhledem k místním problémům (bezpečnostní situace v Kašmíru, někdy obsazené plánované ubytování, různá výkonnost jezdců apod.) ze všech vybruslil s obratností Leoparda vpravdě Springtownského. A hlavně k náramné spokojenosti pacošů. Fakt to bylo veselé, přiměřeně náročné i dobrodružné a hlavně bezpečné. Nikdo se nedolámal, nikoho jsme nefajrovali. To je asi to hlavní. I když do toho nemám co mluvit, tak bych pro příští pacoše zvážil cestu do Kašmíru. Vzhledem k tomu, že muslimové jsou na vzestupu, tak se dají očekávat neočekávané problémy. My jsme operativně nahradili návštěvu Shrinagaru výletem k jezeru Pangong Tso, ze kterého jsme všichni do jednoho "uchcávali". Více než dostatečná náhrada za hausboty ve Shrinagaru. Takže určitě moc chválím Laďu a děkuji cestovní kanceláři za nezapomenutelné zážitky. Takže jen tak dál. Držím palce a přeji hromady spokojených pacošů, např. jako my na společné fotce u Pangong Tso (připojuji). S pozdravem, Matouš Havránek

  Matouš Havránek

 • Ahoj Honzo, po pravdě řečeno, nemělo to chybu, všechno dobře klapalo, každý den nějaké nevšední zážitky, parta dobrá, Ládˇa dobrej člen. Koukal jsem na zprávy a na fotky co jsi poslal a je to tam jak po válce, měli jsme štěstí, že jsme se odsud zavčasu dostali. Doufám, že to tam chlapi nějak dali. Jinak, když jsme poslední den, říkal jsem si, jestli se mi vůbec chce domů. Byl to moc pěkný podnik, už přemýšlím, co příště.

  Lubomír Dvořák