Nabízíme Vám zájezd do Rovníkové Guineje, země uzavřené a téměř naprosto neznámé i pro většinu zkušených cestovatelů. Bohužel se také jedná o jednu z nejdražších zemí světa, proto i krátký zájezd rozhodně není levný. Přesto věříme, že si své zájemce získá - země má rozhodně co nabídnout, zvláště těm, kteří využijí možnost jeho prodloužení. Domníváme se, že i toto je země, která si jednoznačně zaslouží samostatný zájezd, nikoli letmé poznání v kombinaci s další zemí. Ke standardní krátké variantě přidáváme i variantu rozsáhlejší pro ty z Vás, kteří si každou destinaci chtějí užít v plné míře. Naše cena je i přes svoji výši minimální možná, pravděpodobně se již nikdy s nikým se do Rovníkové Guineje za podobnou cenu nedostanete a opakování této cesty je nepravděpodobné.

Rovníková Guinea - poznávací zájezd  

Základní program zahrnuje nejzajímavější místa ostrovní části země, tedy ostrova Bioko s dosavadním hlavním městem Malabo. Program rozšířené části zahrnuje pevninskou část země s nově budovaným hlavním městem Oyala budovaném uprostřed džungle. Základní i prodloužený program absolvujeme s plnou podporou kvalitní místní cestovky, zřejmě jediné v zemi.

termín základní části: 20.1. - 26.1.2024 v závislosti na letenkách

termín s prodloužením: 20.1. - 30.1.2024 v závislosti na letenkách.

  • Termíny
  • 20. 01. 2024 - 26. 01. 2024
  • Počet dní
  • 7 dní
  • Cena zájezdu
  • 64 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 84 500 Kč

Předběžný program zájezdu Rovníková Guinea - absolutně neznámá Afrika

1. - 2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně, nutné mezipřistání, přílet do dosavadního hlavního města Malabo na ostrově Bioko. V závislosti na času příletu zahájíme prohlídku staré koloniální části hlavního města nebo ji ponecháme na později.

3. den: Tento den se po snídani vydáme do centra ostrova Bioko, do oblasti Pico Basile a stejnojmenného národního parku. Vyjedeme až do výše 2800m ke kostelu Bisila Church a snad nás místní podezřívaví strážci nechají popojít až na samotný vrchol.

4. den: Zahájíme dvoudenní cestu na jih ostrova, do chráněné pralesní oblasti. Přes město Riaba dojedeme do Moky, cestou přejedeme působivý most Puente Cope. Navštívíme přírodní výzkumné centrum a seznámíme se s programem ochrany biodiversity. Podnikneme zhruba tříhodinovou túru k vodopádu Iladyi.

5. den: Dojedeme až na samotný jih ostrova, do pobřežní vesnice Ureka. se svými 10 450 mm deště ročně je to je to rekordman Afriky a jedno z nejvlhčích míst na světě. Třeba budeme mít štěstí a příliš nezmokneme. Na zpáteční cestě se zastavíme u dalších zajímavostí.

6. - 7. den: Uskutečníme nebo dokončíme prohlídku Malaba, dle času odletu se přesuneme na letiště a druhý den se vrátíte domů. Nebo s námi přeletíte na pevninu a budete pokračovat v rozšiřujícím programu.

Pozn: Délka zájezdu (6 nebo 7 dní) bude záležet na zakoupených letenkách. Pokud odletíme z Evropy ráno a ještě týž den večer přiletíme, bude mít zájezd 6 dní. Pokud odletíme odpoledne či večer a do cíle se dostaneme až druhý den, bude mít zájezd 7 dní. V každém případě základní poznávací program je na 5 dní/4 noci.

Pozn: Ti z Vás, kteří budou navazovat na zájezd končící v Kamerunu, budou mít délku zájezdu samozřejmě kratší, absolvují pouze přelet z Kamerunu do Malaba v ceně cca 7000 Kč. 

Program volitelného rozšíření v pevninské části Rovníkové Guineje: Během zhruba 4 dnů se pokusíme poznat maximum možného z následujících zajímavostí: pobřežní rušné město Bata, jeho pulzující noční život, katedrálu, Věž svobody, blízké pláže. Národní park Monte Alen s více než tisícovkou slonů. Nové hlavní město Oyala, v procesu výstavby uprostřed džungle. Přírodní monumenty Piedra Bere a/nebo Piedra Nzas. Pevninské rozšíření zahrnuje poznávací program na 4 dny/3 noci.

Základní zájezd včetně rozšíření bude mít celkovou délku včetně letecké dopravy 11-13 dní.

Cena zájezdu zahrnuje

V základní části veškerou společnou dopravu (soukromá auta s klimatizací), místní řidiče, palivo, poplatky, turistické povolení (permity) a povolení fotit, ubytování v kvalitních hotelech v individuálních pokojích se snídaní, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, služby místní CK a průvodců. Cena zájezdu platí při minimálním počtu 4 účastníků, při 3 účastnících je 74 500 Kč, při 2 účastnících 84 500 Kč.

Cena za 4-5ti denní rozšíření v pevninské části je navíc dalších 64 500 Kč a zahrnuje mimo výše uvedeného ještě dva přelety Malabo - Bata a Bata - Malabo. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jejich vyřízení, stravu (mimo výše uvedené), individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Bakšišné. V ceně zájezdu nejsou zahrnuty případné dodatečné noci v Malabo, budou-li nutné.

Letenky

Cena mezinárodní letenky do  Malabo a zpět je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde. Dva přelety Malabo - Bata a Bata - Malabo jsou zahrnuty v ceně za prodloužení zájezdu. Účastníci předcházejícího zájezdu končícího v Kamerunu budou pro tento zájezd potřebovat pouze přelet z Kamerunu do Malabo za cenu cca 7000 Kč a nikoliv dlouhou mezinárodní letenku.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, budou se vyžřizovat předem. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit u ERV pojišťovny za cenu 4 % z ceny pojišťované služby.