Nabízíme Vám zájezd do Rovníkové Guineje, země uzavřené a téměř naprosto neznámé i pro většinu zkušených cestovatelů. Bohužel se také jedná o jednu z nejdražších zemí světa, proto i krátký zájezd rozhodně není levný. Přesto věříme, že si své zájemce získá - země má rozhodně co nabídnout, zvláště těm, kteří využijí možnost jeho prodloužení. Domníváme se, že i toto je země, která si jednoznačně zaslouží samostatný zájezd, nikoli letmé poznání v kombinaci s další zemí. Ke standardní krátké variantě přidáváme i variantu rozsáhlejší pro ty z Vás, kteří si každou destinaci chtějí užít v plné míře. Naše cena je i přes svoji výši minimální možná, pravděpodobně se již nikdy s nikým se do Rovníkové Guineje za podobnou cenu nedostanete a opakování této cesty je nepravděpodobné.

Základní program zahrnuje nejzajímavější místa ostrovní části země, tedy ostrova Bioko s dosavadním hlavním městem Malabo. Program rozšířené části zahrnuje pevninskou část země s nově budovaným hlavním městem Oyala budovaném uprostřed džungle. Základní program absolvujeme s plnou podporou kvalitní místní cestovky, zřejmě jediné v zemi, rozšířenou část se pokusíme z finančních důvodů již uskutečnit vlastními silami.

 

  • Termíny
  • 04. 01. 2023 - 10. 01. 2023
  • Počet dní
  • 7 dní
  • Cena zájezdu
  • 54 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 74 500 Kč

Předběžný program zájezdu Rovníková Guinea - absolutně neznámá Afrika

1. - 2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně, nutné mezipřistání, přílet do dosavadního hlavního města Malabo na ostrově Bioko. V závislosti na času příletu zahájíme prohlídku staré koloniální části hlavního města nebo ji ponecháme na později.

3. den: Tento den se po snídani vydáme do centra ostrova Bioko, do oblasti Pico Basile a stejnojmenného národního parku. Vyjedeme až do výše 2800m ke kostelu Bisila Church a snad nás místní podezřívaví strážci nechají popojít až na samotný vrchol.

4. den: Zahájíme dvoudenní cestu na jih ostrova, do chráněné pralesní oblasti. Přes město Riaba dojedeme do Moky, cestou přejedeme působivý most Puente Cope. Navštívíme přírodní výzkumné centrum a seznámíme se s programem ochrany biodiversity. Podnikneme zhruba tříhodinovou tůru k vodopádu Iladyi.

5. den: Dojedeme až na samotný jih ostrova, do pobřežní vesnice Ureka. se svými 10 450 mm deště ročně je to je to rekordman Afriky a jedno z nejvlhčích míst na světě. Třeba budeme mít štěstí a příliš nezmokneme. Na zpáteční cestě se zastavíme u dalších zajímavostí.

6. - 7. den: Uskutečníme nebo dokončíme prohlídku Malaba, dle času odletu se přesuneme na letiště a druhý den se vrátíte domů. Nebo s námi přeletíte na pevninu a budete pokračovat v rozšiřujícím programu.

Pozn: délka zájezdu (6 nebo 7 dní) bude záležet na zakoupených letenkách. Pokud odletíme z Evropy ráno a ještě týž den večer přiletíme do Gabonu (např. s Air France), bude mít zájezd 6 dní. Pokud odletíme odpoledne či večer a do Gabonu se dostaneme až druhý den (např. s Ethiopian), bude mít zájezd 7 dní. Včetně rozšíření bude mít zájezd 11-13 dní.

Program volitelného rozšíření: během zhruba 5 dnů se pokusíme poznat maximum možného z následujících zajímavostí: pobřežní rušné město Bata, jeho pulzující noční život, katedrálu, Věž svobody, blízké pláže. Národní park Monte Alen s více než tisícovkou slonů. Nové hlavní město Oyala, v procesy výstavby uprostřed džungle. Přírodní monumenty Piedra Bere a/nebo Piedra Nzas.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (soukromá auta s klimatizací), řidiče, palivo, poplatky, turistické povolení a povolení fotit, ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, služby místních cestovek a průvodců, všechna vstupná dle programu, pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu platí při minimálním počtu 5 účastníků, při 4 účastnících je 64 500 Kč, při 3 účastnících 74 500 Kč. Cena za 5-6 denní rozšíření je 10 000 Kč za organizaci + veškeré vlastní náklady.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jejich vyřízení, stravu (mimo výše uvedené snídaně), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Bakšišné. 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Při prodloužení cesty se počítá s návratem 21.12.2020 plus minus 1 den.