Nabízíme Vám zájezd do Gabonu, který je výjimečný tím, že Vám umožní poznat téměř vše, co tato země nabízí, zvláště těm, kteří využijí možnost jeho prodloužení. Domníváme se, že je to země, která si jednoznačně zaslouží samostatný zájezd, nikoli v kombinaci s další zemí, jako je tomu u některých jiných cestovek. Ke standardní variantě přidáváme i variantu rozsáhlejší pro ty z Vás, kteří si každou destinaci chtějí užít v plné míře. Naše cena je minimální možná a již nikdy s nikým se do Gabonu za podobnou cenu nedostanete.

Poznávací zájezd Gabon

Co tedy vlastně uvidíme? Program je velmi pestrý a bohatý a uvidíte samozřejmě všechny základní lákadla Gabonu, na rozdíl od všech ostatních se neomezíme jen na jednu oblast: poznáme hlavní město Libreville a jeho okolí na severozápadě, stejně jako Franceville a okolí na jihovýchodě. Poznáme NP Ivindo a Lopé ve středu země, stejně jako Lambaréné a jezera s kanály kolem. A můžete poznat dokonce i parky Loango a Moukalaba-Doudou na jihozápadním pobřeží, máte-li týden času navíc...

Prostě je na co se těšit.

 

 

  • Termíny
  • 01. 12. 2024 - 15. 12. 2024
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 83 500 Kč
  • Cena letenky
  • 16 000 Kč
  • Celková cena
  • 99 500 Kč

Předběžný program zájezdu Gabon - všechny pecky v jedné cestě

1. - 2. den: Letecky z Prahy nebo Vídně, nutné mezipřistání, přílet do hlavního města Libreville. V závislosti na času příletu zahájíme prohlídku hlavního města a výlety do jeho okolí - dle zakoupených letenek nyní, po návratu z Lambaréné nebo ve dvou posledních dnech před závěrem akce.

3. - 4. den: Dvoudenní výlet do Lambaréné v provincii Moyen Ogooué, slavná nemocnice Alberta Schweitzera, jezero Zilé a další jezera v okolí, propojená kanály - výlet na motorových pirogách, ... návrat do Libreville

5. den: Celodenní výlet do národního parku Monts de Cristal (motýli, orchideje) nebo NP Pongara (panenský prales, nedotčené pláže). Budeme-li chtít navštívit oba, pak jeden tento den a jeden jindy. Po návratu noční přejezd vlakem přes celou zemi do Franceville.

6. - 8. den: Jihovýchodní část země, provincie Haut-Ogooué. Fraceville - stotisícové centrum oblasti. Vodopád a liánový most v Ponbaře. Kaňony s barevnými útesy poblíž městečka Léconi. Prostě jiný Gabon než zbytek země.

9. - 10. den: Národní park Lopé. Nachází se zde obrovské množství mandrilů, jsou zde velké populace goril a šimpanzů. 2x půldenní safari, v případě času výlet ke skalním rytinám a na Mt Brazza.

11. - 13. den: Národní park Ivindo - třídenní výlet s místní CK, absolutním vrcholem budou monumentální vodopády Koungou, ohromí i obří slony vytvořená mýtina v pralese Langoué bai.

14. - 15. den: Opět v hlavním městě Libreville, dokončení prohlídky města a dosud neuskutečněné výlety do okolí, např. do pralesa Mondah Forest, pravděpodobně večerní přesun na letiště, odlet do Evropy.

16. den: Přílet do Evropy, po nutném mezipřistání návrat zpět domů.

Pozn: délka zájezdu (15 nebo 16 dní) bude záležet na zakoupených letenkách. Pokud odletíme z Evropy ráno a ještě týž den večer přiletíme do Gabonu (např. s Turkish Airlines), bude mít zájezd 15 dní. Pokud odletíme odpoledne či večer a do Gabonu se dostaneme až druhý den (např. s Ethiopian), bude mít 16 dní.

Cena zájezdu zahrnuje

Zahrnuje veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, služby místních cestovek a průvodců, všechna vstupná dle programu, pojištění CK proti úpadku. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum a náklady na jejich vyřízení, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Bakšišné. Cena za týdenní rozšíření, které bude vlastnímu zájezdu předcházet, je režijní.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 16 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza nejsou zahrnuta v ceně zájezdu. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.