Nejvyšší hora Kanady Mount Logan 5 959m je po Denali 6 190m druhou nejvyšší horou Severní Ameriky. Je cílem této expedice v rozlehlém kanadském NP Kluane (UNESCO).  Jeho vrcholová plošina, stále nad hranicí 5100m, je 20km dlouhá a 5 km široká. Je málo oblastí na světě, které by byly tak odlehlé a nedostupné, jako právě zdejší pohoří Saint Elias.

Výstup na horu Mount Logan 5 959m nejvyšši vrchol Kanady s horským vůdcem IFMGA

 je možný dvěma cestami.

První cestou je King Trench - je vhodná pro použití skialpových lyží. Charakterem a podmínkami je výstup podobný nedalekému Denali, i když počasí zde bývá extrémnější. Cesta je však méně technicky náročná a kromě pár výjimek je i objektivně bezpečná. Na hoře se budeme pohybovat ve malé skupině a pravděpodobně zde budeme dokonce úplně sami. Malé letadlo nás vysadí na ledovci Quintino Sella. Odtud si všechno vybavení potáhneme za sebou na saních, protože v okruhu 200km se nenachází žádné stabilní zázemí.

Druhou cestou může být náročnější východní cesta, na které jsou i lezecké úseky do II.st obtížnosti a exponovaný postup podél sněhového hřebenu.

Cestu zvolíme v závislosti na složení skupiny.

  • Termíny
  • 28. 05. 2023 - 21. 06. 2023
  • Počet dní
  • dní
  • Cena zájezdu
  • 137 000 Kč
  • Cena letenky
  • 0 Kč
  • Celková cena
  • 137 000 Kč

Předběžný program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Whitehorse, nákup potravin a paliva.
2. den: Přejezd Whitehorse do Kluane a následný let do základního tábora na ledovci Quintino Sella.
3.-4. den: Rezervní den na let v případě nedobrého počasí.
5.-20. den: Výstup se bude řídit sněhovými podmínkami, počasím a stavem naší aklimatizace (základní tábor 2 700m, první výškový tábor 2700m, druhý výškový tábor 3290m, třetí výškový tábor 4 085m, čtvrtý výškový tábor 4663m, pátý výškový tábor 5 150m, vrchol 5 959m). 
21. den: Rezervní den.
23.-24. den: Let ze základního tábora do Kluane a následný přejezd do Whitehorse.
25. den: Odlet z Whitehorse a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Na webu uvedená cena 137 000 Kč je ekvivalentem ze dne 4.12.2019  pro cenu výstupu požadovanou v USD  Cena výstupu  5 900 USD. Organizační zajištění, horský vůdce IFMGA po celou dobu výstupu, společné lezecké vybavení, přesun z Whitehorse do Kluane (letecká základna) a zpět, letecký přesun z Kluane na ledovec pod Mount Logan a zpět včetně nákladu (2 lidi na letadlo), výstupový permit, poplatek do národního parku, satelitní telefon (cena volaní 1USD/min), certifikát o výstupu.  

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Letenka Praha - Whitehorse, jídlo a materiálové vybavení na výstup, pronájem vybavení, osobní pojištění, případný fakultativní program, ostatní neuvedené.

Letenky

Letenka - není v ceně zájezdu a nyní není na našem webu uvedena její cena. Podle termínu přihlášení se koupí za aktuálně dostupnou cenu.