Zveme Vás opět na Dálný východ, do země 29 aktivních sopek, ledovců, gejzírů a průzračných jezer. Tam, kam jezdí za svými cestami i lovci a rybáři, na poloostrov Kamčatku, která se rozkládá mezi Ochotským mořem a Tichým oceánem.

Zájezd je vhodný pro běžné turisty, kteří se umí vyrovnat s cestovatelským nepohodlím. Výstupy na vrcholy a sopky, termální prameny, gejzíry. A možná uvidíte i medvěda... Určeno pro 9 - 15 účastníků.

  • Termíny
  • 15. 08. 2020 - 25. 08. 2020
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 61 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kamčatka - téměř all inclusive

V naší kompetenci je  změna pořadí jednotlivých dnů po dohodě s místním partnerem. 

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně s přestupem v Moskvě.

2. den: Přílet do města Petropavlovsk-Kamčatskiy - centra celého poloostrova. Setkání na letišti, přesun do města (25 km), ubytování v hotelu, procházka po městě. Panorama aktivních vulkánů, kterým dominuje Korjackiy a Avačinskiy, místními nazývané "domašnyje vulkany". Večeře s místním průvodcem a probrání programu.

3. den: Téměř celodenní výlet motorovou jachtou s rybařením po Avačinském zálivu (5-6 hodin). Pozorování hnízdních kolonií mořských ptáků, výhledy na ostrov "Babuškin kámen" a na skály "Tři bratři" - strážci města. Výjezd až do Pacifického oceánu k ostrovu "Staryčkov", při troše štěstí je možné vidět místní faunu (lachtani, tuleni, mořské vydy, snad i kosatky či delfíni, papuchalci).  Přesun autem (4WD) k vulkánu Mutnovský (100 km). Noc ve stanu.

4. den: Výstup kamenitým terénem ke kráteru vulkánu Mutnovský (2323 m). Fumarolová pole, pozorování aktivních fumarolů, bahenních sifonů, jezero. Kráter Mutnovský je množstvím sopečných jevů jednou z nejvýznamnějších lokalit na Kamčatce. Příkré svahy obklopující široký a hluboký kráter jsou částečně pokryty zářícím ledovcem, v aktivním kráteru je vysoká koncentrace síry. Trhlinami vystupují páry vroucích fumarolů. Celkem pěší výlet asi 8 hodin. Noc ve stanech. 

5. den: Výstup na sopku Gorely (1829 m) ztuhlými lávovými proudy a štěrkovými poli, Pozorování 3 kráterů s vulkanickými jezery (cca 6 hodin). Večer přesun do rekreačního centra autem (4WD). Ubytování, odpočinek v termálním bazénu.  

6. den: Volitelný program. Možnost výletu vrtulníkem do Doliny gejzírů v údolí řeky Kamčatky, jednoho z největších gejzírových a geotermálních polí na světě (UNESCO).  Dolina se nachází v NP Kronockyj. Teplé prameny, vodopády, termální řeka Gejzernaja a asi 25 gejzírů. Během letu je možno fotit. Oblet několika vulkánů - Koryatskyj, Karymskyj, Malý Semjačik s modrozeleným sirným jezerem. Pěší procházka dolinou s průvodcem. Oběd v Dolině gejzírů. Další přelet přes Dolinu smrti k exkurzi po kaldeře vulkánu Uzon. Večerní přesun do osady Malka (130 km) auty (4WD) . Utáboření. Koupání v horkých pramenech. Noc ve stanech.  

7. den: Přesun do oblasti vulkánů skupiny Ključevskaya autem (460 km). Oběd v kavárně Milkovo (není v ceně zájezdu). Přesun na úpatí krásného sopečného masivu formovaného vulkány Plosky a Ostry Tolbachik. Cestou je možno za jasného počasí vidět panorama sopek Krestovsky (4057 m), Ushkovsky (3903 m), Kljuchevskaya Sopka (4750 m), Kamen (4579 m), Plosky Tolbachik (3082 m) a Ostry Tolbachik (3672 m). Noc ve stanech.

8. den: Pozorování následků erupce z roku 2013 (mladý vytvořený kužel, čerstvé široké lávové splazy, jeskyně - "lavovody", kamenné skulptury a  kopy ztuhlé lávy).

9. den: Přesun autem na tzv. Severní průlom. Výstup na tolbachinské kužely (konusy) - jakési miniatury sopek o výšce 100 - 200 metrů. Přesun ke kuželu "Hvězda" (15 km). Noc ve stanech.

10. den: Procházka "mrtvým lesem", který zničila struska a popel během erupce v roce 1975. Přesun do vesnice Milkovo, která se nachází na březích říčky Kamchatka (230 km, 4 hodiny). Ubytování v hotelu Geolog.

11. den: Návštěva etnografického muzea původních obyvatel oblasti okolo řeku Kamchatka. Oběd v kavárně (není v ceně zájezdu). Přesun do osady Malka (180 km) auty (4WD). Začátek splavu říčky Bystraya na raftech. Noc na břehu ve stanech.

12. den: Rafting po řece Bystraya. Nádherný kaňon se zalesněnými skalnatými břehy. Proplujeme 2 peřejemi, vysoká pravděpodobnost vidět medvědy a lososy. Rybaření. Noc ve stanech na břehu.

13. den: Závěr raftingu s průplavem peřejemi. Cesta zpět do Petropavlovsk - Kamchatského (180 km). Ubytování v hotelu, odpočinek.

14. den: Přesun na rybí trh v 09:00, přesun na letiště, odlet domů.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (Kamazy, autobusy), ubytování (hotely, tábořiště), všechny výlety s místním a českým průvodcem dle programu kromě fakultativního výletu do Doliny gejzírů, plnou penzi v části zájezdu, českého průvodce, místního průvodce tam, kde je potřeba, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do NP, zcela výjimečně stravu a vše jiné, co není uvedeno výše - především obědy v Café Milkovo (250 - 300 rublů). Zejména volitelný je výlet vrtulníkem do Doliny gejzírů! Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Dále není zahrnuto ruské vízum (2500 Kč v roce 2019). 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Této ceny bude možno dosáhnout pouze při včasném přihlášení, pro později přihlášené bude cena odpovídat reálné ceně letenky v době nákupu.Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba předem vyřídit ruská víza - zajistíme hromadně předem (2500 Kč v roce 2019)..

Náročnost

Základní program je vhodný pro turisty, kteří m.j. zvládnou jednodenní túru nalehko na kopec a zpět a nebudou se bát možné nepřízně počasí. Chůze po nerovném a  často nezpevněném povrchu - štěrky, kameny, lávová pole.

Vybavení

Doporučujeme m.j. ochranu proti komárům (moskytiéra, repelenty) a také roušku nebo alespoň šátek pro pobyt v blízkosti kráterů aktivních sopek. Dále dobré boty - pohorky (nezpevněný povrch, ale i bahno, mokro). Určitě doporučujeme trekové hole.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.