Národním parkem Langtang, v těsné blízkosti Tibetu, vede trek až na vrchol Yala Peak 5 732 m. Půjdeme mimo běžné trasy, izolovaným sedlem Tilman Pass. Výhledy do Tibetu na pás sedmitisicových hraničních vrcholů včetně dominanty, jediné čistě tibetské osmitisícovky Shisha Pangma, nám budou odměnou stejně jako jiné na zelená rýžová políčka.

K vrcholu Yala Peak 5 732 m s trekem v údolí Langtang

Údolí Langtang se rozprostírá severně od Káthmándú blízko hranic s Tibetem. Bylo vyhlášeno národním parkem a obývají ho Tanangové. Jsou tibetského původu, proto řeč, zvyky i způsob oblékání zůstávají výhradně tibetské. Hlavní obživou je zemědělství a chov jaků. Hory v Langtangu nepatří k nejvyšším v Himalájích, jsou však velmi malebné a nepřeplněné davy turistů.

Po výstupu na Yala Peak projdeme rozmanité údolí Langtang, nyní už se zázemím lodžií. Návštěvou této oblasti podpoříte místní obyvatelstvo, které velmi utrpělo ničivým zemětřesením v roce 2015.

 

  • Termíny
  • 05. 10. 2019 - 27. 10. 2019
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 35 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 500 Kč
  • Celková cena
  • 54 000 Kč

Předběžný program zájezdu - Výstup na Yala Peak 5732m, Tilman Pass, Langtang Valley

1. - 2. den: Přílet do Kátmándú vyřízení nezbytných formalit a přesun do hotelu. Historické centrum Durbar square.

3. den: Památky Kátmándú - chrámový komplex Swayambhunáth,, spalovací gháty Pašupatináth, největší stúpa v Asii Boudhanáth, centrum tibetského buddhismu.

4. - 5. den: Přejezd do Chaukdary 1418m - začátek treku, přes vesničky vyjdeme do Okhreni 2010m.
6. - 7. den: Stoupáme dále na pastvinu Choyochoy Kharka 3440m, do průsmyku a potom až do Hile Bhanjyang 3720m , cestou výhledy na vodopády.
8. - 9. den: Nasim Pati 3815m, přejdeme sedýlko s ocitneme se u posvátného jezírka a hinduistické svatyněi Panch Pokhari 4070m.
10. - 12. den: Vysokohorskou krajinou vystoupáme do Intermediary Camp 4273m, k dalším třem jezírkům Tin Pokhari 4255m a až do do High Camp North 4666m.
13. - 15. den: Průsmykem Tilmann Pass 5308m do Moraine Camp 4580m, klesáme na pastvinu Langshisa Kharka 4285m, přejdeme do osady Kyanjing gompa 3830m v údolí řeky Langtang.
16. den: Výstup do tábora 4600m pod Yala Peak.
17. den: Vrcholový den - dosažení vrcholu Yala Peak 5732m a případně i vedlejšího Dorothea Peak 5749m, sestup do údolí Langtang Khola.
18. den: Možnost ještě vyšlapat k čelu 20km dlouhého ledovce Langtang a sestup do Kyanjing Gompa 3830m.
19. - 20. den: Údolím Langtang do Lama Hotel - oblasti, kde byla při zemětřesení v roce 2015 kamennou lavinou zcela zasypána celá vesnice. O kus dále je už vystavěna znovu. Pokračujeme vyhlídkovou trasou do vesnice Sherpagaon s noclehem v Bohemian lodge - znovuvýstavbu po zemětřesení sponzorovali čeští přátelé.
21. - 22. den: Sestup do městečka Syaprabhesi a celodenní přejezd do Káthmandú.
23. den: Rezervní den pro trek, jinak prohlídka Káthmandú - historická centra Patan či Bhaktapur.
24. -25. den: Nákupy, odpočinek, odlet z Nepálu, přílet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškeré permity, povolení, doprava, ubytování ( hotely/ tábořiště), český a nepálský průvodce, 2 nosiče na nesení erárního vybavení, mapy, český průvodce působí jako koordinátor při výstupu na Yala peak, technicky výstup zajišťuje nepálský průvodce s lezeckou licencí.Veškeré permity, povolení, doprava, ubytování ( hotely/ tábořiště), český a nepálský průvodce, 2 nosiče na nesení erárního vybavení, mapy, český průvodce působí jako koordinátor při výstupu na Yala peak, technicky výstup zajišťuje nepálský průvodce s lezeckou licencí.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh, nepálské vízum (50 USD), nosič (cca 1kg/1 den = 1.1 USD , nese 25 kg)

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 500 Kč. Více informací zde.

Strava

Turistické lodžije (ubikace s restauracemi), jídlo zpravidla bez masa, ale výběr velký, od místního dhal batu – rýže s čočokovou polévkou a zeleninou po různé varianty bezmasých jídel, brambory, rýže, těstoviny se zeleninou, pizzy, kari, polévky.... Cestou je možno koupit sušenky, Coca colu, pivo, s přibývající nadmořskou výškou stoupá i cena.… 

V hotelu a v restauracích, na treku v lodžijích a vaření z vlastních zásob mimo lodžije.

Ubytování

V hotelu, na treku v lodžijích či ve stanech.

Lodžije, které jsou často jen prostě a jednoduše zařízeny. V Káthmándú je ubytování v kvalitním čistém hotýlku, kde je možné uskladnit nepotřebné věci na trek – oblečení pro cestu domů. Ukázky lodžijí zde

 

Vybavení

Stan ,teplý spacák, karimatka, oblečení do hor, pohodlné kotníkové trekové boty, trekové hole, čelovka, vařič, jídlo na dobu treku 9 dní, mačky, cepín, sedák, karabina.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu.