Dvoutýdenní cestování po západní Africe, kterou možná znáte spíše jen ze záznamů Rallye Paris - Dakar. 11 dní auty Toyta Hilux 4x4. Čekají nás nejen neobydlené suché oblasti s vychlými koryty občasných řek či se studnami, ale i zelené oázy či pouštní opevněná města. Kdo by si nevzpomněl na Malého prince... Možnost rozšíření v jižním Maroku. 

GARANCE USKUTEČNĚNÍ. NA DOPLNĚNÍ SKUPINY HLEDÁME 1 KLIENTA.

 

 

  • Termíny
  • 03. 02. 2020 - 18. 02. 2020
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

 Předběžný program zájezdu Mauritánie a Západní Sahara

1. - 3. den: Letecky do Nouakchott, prohlídka hlavního města. Nejznámější mešity (Páteční, Marocká, Velká), Národní muzeum, živý a barevný rybářský trh.  Odjezd do oblasti Tagant.

4. - 6. den: Oblast Tagant.  Turisticky téměř nedotčená oblast nedozírných pouštních dálek. Město Tidjikja obklopené písečnými dunami. Pokud bude dobrá bezpečnostní situace, pokusíme se navštívit i vesnici  Oualata s červenými domečky a dekorativními malbami exteriérů i interiérů. 

7. - 10. den: Oblast Adrae. Záhadný region s úžasnými přírodními scenériemi a zajímavou architekturou. Starověká saharská karavanní města Chinguetti  a Ouadane, písečné duny, zelené oázy, např. Terjit. Možnosti výletů na velbloudech či dokonce letů balónem nad dunami. S auty 4x4 do další zelené oázyTanouchert obklopené jedinečným dunovým polem.

11. - 12. den: Návrat do Nouakchottu a cesta na sever, návštěva NP Bane d´Arguin, zimního hnízdiště nespočetného množství ptáků. Docestování do hraničního města Nouadhibou.  

13. - 14. den: Přechod hranice se Západní Saharou, cesta do Dakhly, stotisícového města  na obratníku Raka. Relaxace u moře, možnost aktivit s místními CK - kitesurfing, katamarán....

15. - 16. den: Přejezd do Laayoume (Al-´Uyum), poslední rozloučen se Západní Saharou a odlet zpět do Evropy. Nebo možnost týdenního rozšíření v jižním Maroku.  

 

Jižní Maroko - týdenní rozšíření zájezdu Mauritánie a Západní Sahara:

Toto rozšíření nebude mít závazný program a bude uskutečněno ryze cestvatelským stylem a za režijní cenu. Navštívíme městečko Sidi Ifni s unikátní španělskou atmosférou a koloniálním  centrem ve stylu art-deco. Odpočineme si na blízké pláži Legzira a vydáme se do hor. Prozkoumáme část pohoří Anti-Atlas v okolí města Tafraoute zasazené doprostřed červených žulových hor. Skalní formace v okolí města, např. Napoleonův klobouk. Jednodenní výstup na Jebel L´kest 2359 m a/nebo Adrad Mgoru 2344 m. A na závěr Taroudannt s jedinečnou atmosférou opevněného města s výhledy na Vysoký Atlas. Ten si ale už necháme na někdy jindy. 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (z toho 11 dní dvěma auty Toyota Hilux 4x4), ubytování, průvodce, místního průvodce tam, kde to bude nutné, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (po příletu či po přejezdu na místě), vstupy do památek a NP, strava, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.