Nabízíme Vám třítýdenní zájezd do východní Afriky, jehož cílem budou zejména výstupy na sopky v Demokratické republice Kongo a Rwandě a pak také na nejvyšší hory Ugandy v pohoří Rwenzori. 

Treking a výstupy na vyšší hory východní Afriky

Určeno pro zkušenější horaly.

 

 

 

 

  • Termíny
  • 02. 01. 2023 - 24. 01. 2023
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 71 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 89 500 Kč

Předběžný program zájezdu Vulkány Konga a Rwandy, nejvyšší hory Ugandy

1. - 3. den: Večerní odlet (pravděpodobně z Vídně s Ethiopian Airlines), mezipřistání, přílet do Kigali ve Rwandě nebo přímo do Gomy v Kongu. V případě příletu do Gomy čas na prohlídku města a jeho nejbližšího okolí.

4. - 5. den: Výstup na sopku Nyiragongo 3470 m, jeden z nejpověstnějších vulkánů světa, několikrát za století prudce vybuchující, jedna z nejaktivnějších sopek světa. Podnikneme dvoudenní výstup s přespáním v chatě poblíž vrcholu, bude-li to možné. 

6. den: Přesun do Kigali ve Rwandě, zajištění (a zaplacení) povolení k výstupům na sopky ve Rwandě, v případě času prohlídka nejzajímavějších míst Kigali. 

7. den: Přejezd do Ruhengeri (v současnosti se užívá nový název Musanze) , města, jež je východiskem k NP Volcanoes

8. - 9. den: Výstupy na sopky Muhabara 4127 m a Mgahinga 3474 m. Alternativně dvoudenní výstup na nejvyšší horu Rwandy Karisimbi 4507 m.

10. den: Volný den, který je nutný pro případný fakultativní výlet za horskými gorilami. Je to asi hodinové unikátní setkání za cenu aktuálně 1500 USD - přesto je doporučujeme zažít.  Existují ale samozřejmě i podstatně levnější možnosti strávení tohoto dne.

11. den: Přesun do Ugandy a pod pohoří Rwenzori, které se na více než týden stane naším domovem. 

12. - 20. den: Trek v pohoří Rwenzori. Na rozdíl od okružního treku s možným výstupem na Margeritu 5109 m bude tento trek přímo zaměřen na umožnění pokusů o výstupy na 3-4 vrcholy pohoří Rwenzori, včetně výše zmíněné Margerity. V případě dřívějšího ukončení treku nebo nutnosti změny programu z důvodů uzavření NP Virunga  (na začátku cesty v Kongu) navštívíme ještě NP Queen Elisabeth, jednoznačnou přednost má ale horský program.  

21. - 23. den: Přesun do hlavního města Ugandy Kampaly, v případě dostatku času prohlídka nejzajímavějších míst metropole. Odlet ze sousedního Entebbe, po mezipřistání návrat do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Permit pro výstup na Nyiragongo, povinného místního průvodce tamtéž, nocleh na chatě poblíž vrcholu, transport z/na trek. Ubytování v běžných turistických hotelech. Veškerá společná doprava během zájezdu. Celý 8-9-denní trek v Rwenzori včetně služeb nosičů. Českého průvodce, místní průvodce tam, kde budou potřeba, veškerou organizaci akce, povinné pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Permity pro výstupy ve Rwandě (různé možnosti), případný permit na horské gorily (1500 USD), vstup do NP Rwenzori (35 USD/den), veškerá strava, cestovní pojištění léčebných výloh i pojištění stornopoplatků. Víza a náklady na jejich vyřízení.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vízové poplatky a cena za vyřízení víz. V roce 2019 se ceny pohybovaly takto: Rwanda (vyřízení až na hranici) poplatek 30 USD, Demokratická republika Kongo (vyřízení předem, pro občany ČR v Praze) poplatek 120 EUR + cena za vyřízení podle skutečných nákladů, Uganda - předběžně 50 USD za elektronické vízum.. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.