Tento náš  zájezd může být ideálním doplňkem pro ty z vás, kteří si Čínu zamilovali a chtějí z ní poznat více. Jedná se o cestu do oblasti mezi Šanghají a Pekingem. Chceme Vám nabídnout  jak historii a kulturu, tak neopakovatelnou atmosféru čínských zahrad či oblasti ikonických Žlutých hor, krajiny starých básníků a malířů, A komu by to bylo málo, může se přihlásit na celou porci zážitků na zájezdu "Velká cesta Čínou II", nebo i přidat týden v Korejské Lidově Demokratické Republice.

Poznávací zájezd ze Šanghaje do Pekingu

Přesuny budou dlouhé, jak už to tak v Číně chodí, a času na odpočinek bude málo. Zájezd není fyzicky náročný, ale cestovatelsky jistě ano. Kdo chce vidět většinu z níže uvedeného programu, pro toho nebudou dny končit ve tři či čtyři odpoledne. Je to cesta pro ty, kteří umějí překonat těžkosti cestování, chtějí se nechat naplnit Čínou až po okraj a pak si říci - teď to mohu měsíce v klidu zažívat...

Pozn: Zájezd Ze Šanghaje do Pekingu je první součástí měsíčního zájezdu Velká cesta Čínou II. Těm z vás, kteří si zvolili pouze tuto část, nabízíme možnost individuálního prodloužení o několik dní v hlavním městě. Zajistíme vám ubytování dle požadavků, doporučíme program, případně zajistíme výlet s místní CK na Velkou čínskou zeď.

GARANTUJEME USKUTEČNĚN TÉTO AKCE. PŘIVÍTÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY.

  • Termíny
  • 11. 04. 2020 - 02. 05. 2020
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 74 500 Kč

Předběžný program zájezdu Ze Šanghaje k Pekingu a stát Gansú

Pozn: s výjimkou všem známých velkoměst Šanghaj a Peking jsou v celém textu používány anglické přepisy názvů jednotlivých míst. Tímto se omlouváme těm, kteří se s tímto pojetím neztotožňují.

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přímý let nebo let s jedním mezipřistáním do Šanghaje. Přesun rychlovlakem z letiště, ubytování a celodenní prohlídka obrovského velkoměsta. Bund - nábřeží a turistické centrum Šanghaje. Možnost výjezdu na televizní věž Perla Orientu. Zbytky starého města, jeho zákoutí, zahrady a chrámy.

3. - 4. den: Suzhou (UNESCO) a jeho pověstné zahrady - den pro milovníky estetiky a vkusu. Zahrada Mistra rybářských sítí, pavilon Modré vlny, zahrada Lvího hájku, zahrada Pokorného úředníka a další. Pagoda severního chrámu, umělé kanály, zdobné mosty. další den výlet do okolních městeček - Zhongzhuang, Tongli, Mudu,.. nestihneme navštívit všechna tato městečka či spíše vesničky protkané kanály, mosty a atmosférou historických domů, ale pokusíme se vidět co nejvíce.

5. - 6. den: Hangzhou a jeho klenot - Západní jezero lemované chrámy a pagodami, pohádková panoramata všude kolem. Kopce posázené pagodami, parky, zahrady. Projdeme se kolem jezera, po mostu a lávce Bai navštívíme ostrov Gushan s parkem Zhongshan. Na pevnině navštívíme budhistický chrám Lingyin Si s 20m vysokou sochou Gautamy Sidharty, botanickou zahradu a pagodu Leifeng s nejkrásnějšími výhledy na jezero. Dále možnost delších procházek k pagodě Šesti souladů a/nebo do čajové vesnice Dragon Well Tea Village. Přesun pod Huangshan.

7. - 8. den: Žluté hory Huangshan, které svými krásami inspirovaly celé generace malířů, básníků i filosofů. Strmé štíty, rozsáhlé možnosti scénických procházek včetně výstupu na nejvyšší vrchol Lotus peak - 1864m. Městečko "Tunxi" - brána k Huangshanu. Stará ulice (to je název) lemovaná obchody s čajem. Celodenní výstup na hlavní či vedlejší vrcholy. Varianty: Východní schody - cca 7,5 km, Západní schody (pro cestu nahoru velmi těžké, pro cestu dolů ideální) - cca 15 km. A nejlehčí varianta (není v ceně) - lanovka. Vesnice (městečka) Hongcún a/nebo Xidi (obě UNESCO) - nádherně zachovalé vesnice z dynastie Ming s pozůstatky po předchozích dynastiích.

9. den:  Nanjing - krásné historické město se zachovalými hradbami, za vlády dynastie Ming asi 60 let hlavní město celé říše. Procházka po impozantních hradbách, brány Zhongyang, Zhongshan a Zhounghuá, Nanjing Museum, park Wuchaomen, mingská zahrada známá pod jménem Prezidentský palác, zahrada Zhan, chrám Jiming a jezero Xuanwu. Zijin mountain - Purpurově-zlatá hora s mauzoleem Sunjatsena, chrámem Linggu Si a hrobkou Xiaoling, kde byl pohřben Zhu Yuanzhang, zakladatel dynastie Ming, ke které dojdeme "cestou duchů", lemovanou sochami lvů, slonů, velbloudů a koní.

10. den: Oufu (UNESCO), rodiště velkého mudrce Konfucia. Tři místa, jedno téma: Konfuciův chrám, Konfuciův dům, Konfuciův les. Přejezd do Tai An, městečka pod horou Taishan.

11. den: Cesta do města Tai An a k jedné z pěti nejposvátnějších taoistických hor Tai Shan. Nádherný taoistický chrámový komplex Dai Temple, a pěší výstup bývalou Císařskou cestou na vrchol hory. Kdo si netroufne výstup absolvovat, může použít lanovku.

12. den: Přejezd do Tayiuanu a dále do Pyngyaa. Pokud bychom zvolili pro tento přejezd noční lehátkový vlak, věnovali bychom již tento den programu v okolí Pingya, viz níže, což by nám umožnilo navštívit a poznat více z uvedených alternativ.

13. - 14. den: Pingyao a okolí: nejzachovalejší opevněné město Číny, dokonale zachovalé původní hradby kolem celého centra. Živoucí město s 30 000 obyvateli, žádný skanzen. Uličky, nádvoří, chrámy, muzea. Hradby a památky (za vstupné) nebo samotná atmosféra města (zadarmo). Dle času podnikneme i výlety k dalším zajímavostem v okolí města. Vybereme z následujících možností: chrámy Shuanglin a/nebo Zhenguo, rezidence rodiny Wang se 123 nádvořími, podzemní hrad Zhangbi nebo scénická oblast Mian Shan. Odpoledne druhého dne odjezd do Lanzhou, příjezd a ubytování pozdě večer.

15. den: Dopoledne přejezd do Tianshui, zájemci mohou navštívit chrám Fuxi dynastie Ming z roku 1483. Odpoledne proslulé budhistické skalní chrámy Maiji Shan, obrovský jeskynní komplex, kde v 221 jeskyních je více než 7800 skalních soch z dynastie Wei a Zhou ze 4.-6. století. Uvidíme samozřejmě jen zlomek, snad budou otevřeny ty zajímavější...

16. - 17. den: Dopoledne návrat do Lanzhou, poté přesun do Xiahé. Během této cesty navštívíme další významný jeskynní komplex Bingling Si s 27m vysokou sochou budoucího Budhy Maitreya. Klášter Labrang, nejvýznamnější tibetský klášter mimo samotný Tibet. Obrovský klášterní komplex, v podstatě samostatné město. Jeden ze šesti hlavních klášterů sekty "žlutých klobouků". Prohlédneme si hlavní budovy, svatyně podél cesty poutníků "kora", svatyni s s 12m vysokou sochou Ahalokiteshwary s šesti rukama a třemi obličeji, třípatrový chrám Barkhang,... Návrat do Lanzhou a noční přejezd do Dunhuangu.

18. den:  Dunhuang a jeskyně Mogao. Jeskynní trilogii završíme komplexem, považovaným za nejvýznamnější sbírku budhistického umění světa. Během dynastie Tang (7.-9.st.) zde bylo 18 klášterů, 1400 mnichů a nespočet umělců. Navštívíme jen některé z téměř 500 jeskyní se skalním uměním, nelze žíci které, neboť jsou turistům zpřístupněny na rotačním principu. Zbude-li čas a chuť zaplatit drahé vstupné, odpoledne ještě navštívíme Zpívající písečné duny s Měsíčním jezerem 6km za městem.

19. - 20. den:  Celodenní přejezd vlakem směrem na Peking, který přerušíme v městě Hohhot, asi nejzajímavějším městě Vnitřního Mongolska, plném tibetských i jiných chrámů a pagod. Jen namátkou: Chrám Da Zhao, chrám pěti pagod Wuta, ...

21. den: Výlet k hrobkám císařů dynastie Ming, kde spočívá 13 ze 16 císařů této dynastie. Mezi nejhonosnější patří komplex Chang Ling císaře Yongle či Ding Ling císaře Wanli.Tento výlet podnikneme pouze v případě ochoty uskutečnit další vlakový noční přesun.

22. den: Odlet a návrat domů pro ty, kteří s námi nepokračují dále do Mandžuska, případně Severní Koreje.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (vlak, autobus, minibus, MHD, taxi, loď), ubytování (turistické hotely -  většinou dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, strava, čínské vízum 3 000 Kč, pojištění stornopoplatků a léčebných výloh.

Letenky

Cena letenky (vč. letištních tax) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Je potřeba předem zajistit čínské vízum, cena 3000 Kč.

Náročnost

Cesta zahrnuje mnohé poměrně dlouhé přesuny a je třeba s tím počítat.