Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát ale nebude naším hlavním cílem poznávání četných  historických a přírodních krás, ale pokusy o zdolání těch nejvyšších bolívijských vrcholů.

Tunari, Acotango, Sajama, Ancohuma, Illimani, Salkantay trek (Peru)

Co tedy vše uvidíme, o co vše se pokusíme? Po krátké poznávačce u záhadného El Fuerte ihned popojedeme výše a v okolí města Cochachamba zdoláme nejnižší z cílových vrcholů - Cerro Tunari 5035m. A s touto počáteční aklimatizací se již pustíme do pokusů o bolívijské šestitisícovky: zahřívací (a třeba i jako cena útěchy sloužící) sopka Acotango 6071m, nejvyšší hora Bolívie Nevado Sajama 6542m, Ancohuma 6427m a Illimani 6439m. Všechny poslední tři hory mohou být svou obtížností na hranici schopností běžných trekařů, ale již pouhý pobyt v těchto místech může být dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí - není třeba vystupovat na vrcholy! Kdo se spokojí se základními tábory, ten to zvládne bez problémů!

 

  • Termíny
  • 27. 06. 2020 - 26. 07. 2020
  • Počet dní
  • 30 dní
  • Cena zájezdu
  • 39 500 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívijské šestitisícovky

1. - 3. den: Odlet z Evropy, přílet do bolívijského města Santa Cruz. Výlet do horské vesnice Samaipata, záhadné archeologické místo El Fuerte (UNESCO), v nadmořské výšce necelých 2000m. Noční přesun do Cochachamby, 2553m.

4. - 5. den: Dopoledne prohlídka Cochachamby, odpoledne vyrazíme do Parque National Tunari, nocleh v přírodě cca 3500m. Druhý den pokus o výstup na Cerro Tunari, 5035m. Návrat do Cochachamby..

6. - 11. den: Pobyt a výstupy v NP Sajama. Nejpve poměrně snadný výstup na Acotango, 6071m, poté náročný pokus o výstup na Nevado Sajama, nejvyšší horu Bolívie, patřící do skupiny pouhých 14 jihoamerických vrcholů nad 6500m. Neskutečné výhledy na další šestitisícovky - dvojčata Parinacota a Pomerape. A relaxace po návratu - přírodní termály, gejzíry,...

12. – 17. den: Přesun přes La Paz  do Soraty, východiska k dalšímu velikánu, kterým je 6427m vysoká hora Ancohuma.

18. - 21. den:  Návrat do La Pazu, přesun pod poslední velikán na naší cestě, Illimani, 6439m. Pokus o výstup. Návrat do La Pazu.

22. den: Přesun do Peru - přes Puno do Cuzca. Následující závěrečnou část akce je nutno brát jako rezervní pro případ, že se předchozí pokusy o výstupy nepodaří realizovat v předpokládaném časovém horizontu. Alternativně bychom se v případě zájmu pod Machu Picchu přesunuli jiným, kratším způsobem.

23. - 27. den: Salkantay trek kolem stejnojmenného velikánu, 6277m vysokého, plný nádherných scenérií. Začneme v andské vesnici Soraypampa, vychutnáme si impozantní výhledy na horu Humantay, 5917m, zdoláme sedlo Incachillasca, 4750m, vykoupeme se v termálech,...Možnost návštěvy nejznámější archeologické lokality celé Jižní Ameriky, proslulého Machu Picchu, poblíž které náš trek končí.

28. - 29. (30). den: Návrat do Cuzca, odlet a návrat do Evropy.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, kempy a tábořiště, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenek (včetně případných přeletů) je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.