Dobrodružná expedice na nejvyšší horu Antarktidy, na Jižní pól nebo kombinace obojího.

Polární dobrodružství v Antarktidě - nejstudenějším a nejjižnějším světadílu

 

  • Termíny
  • 16. 12. 2020 - 16. 01. 2021
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 1 250 000 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 1 280 000 Kč

Předběžný program zájezdu Antarktida - Mt. Vinson a/nebo poslední stupeň na Jižní pól

Důležitá poznámka: veškeré termíny i samotný program akce jsou orientační a může dojít k jejich úpravě v závislosti na počasí i dalších skutečnostech. Naším cílem nejsou obyčejné destinace, kde lze vše stoprocentně zaručit předem.

1.-4. den: Odlet z Pravy, Vídně či jiné blízké evropské destinace, přílet do Punta Arenas ( pravděpodobně se dvěma mezipřistáními. Přesun do hotelu, kontrola oblečení a toho, že na nic nebylo zapomněno. Povinné školení o ochraně anterktické přírody. Veškeré kontroly budou dlouhé a důkladné, teprve, zbude-li čas, prohlédneme si město.

5. den:Odlet z Punta Arenas, cca 4,5 hodinový let do Antarktidy soukromým letadlem. Pokračování do základního tábora ( 2100 m ) pod Mt. Vinsonem na ledovci Branscomb. Důležité: letí se nadvakrát a odlet závisí na předpovědi počasí - ta musí být perfektní. Může se stát, že se předpověď zhorší a letadlo se musí vrátit do přechodného kempu. Po příletu do base kempu briefing, přeložení věcí.

6. den: Mount Vinson base kemp: den na odpočinek a zotavení, krátké vycházky, příprava, reorganizace vybavení.

7.-8. den: Ze základního tábora do dolního tábora 2750m - 9km, 5-6 hodin, 650 výškových metrů. Postupné stoupání z base kempu po ledovci Branscomb. Terén je ideální pro sáně, což nám ulehčí nošení nákladu. V závislosti na podmínkách zde již přespíme nebo se vrátíme přespat do BC. v tom případě následující den znovu vystoupíme, případně postoupíme dále.

9.-11. den: Přesun z dolního do horního tábora ( 3770m ). 6-10 hodin, v lanovém družstvu ve sklonu do 45 stupňů, 1020m převýšení. Veškeré vybavení přeneseme najednou nebo nadvakrát v závislosti na podmínkách a zdatnosti účastníků.

12.-13. den: Vrcholové dny: pokus o zdolání vrcholu 4890m nejvyšší hory kontinentu Mount Vinson. Tam a zpět 9-12 hodin, 14km, 1120m převýšení. Po sněhových svazích až na vrcholový hřeben. Impozantní výhledy na hory Gardner, Tyree, Epperly a další. pod námi Antarktida v celé své velikosti a majestátnosti.  Návrat do horního tábora.

14. den: Sestup stejnou cestou pravděpodobně až do základního tábora. Vrchol oslavíme vydatným jídlem.

15.-17. den: Příprava na cestu zpět, dle počasí přelet zpět do tábora na ledovci union, setkání s dalšími cestovateli a dobrodruhy. V případě časové rezervy možnost pokusů o výstupy na okolní vrcholy.

18. den: Návrat do Punta Arenas, Chile. Výměna stráží s novými průzkůmníky Antarktidy, přelet zpět a přesun do hotelu.

19.-20. Odlet z Punta Arenas, Návrat do Evropy.

Upozornění ( ještě jednou ): Žádné dvě expedice do Antarktidy nejsou stejné! Vše záleží na počasí a místních podmínkách. To je součástí dobrodružství v Antarktidě! Přesné, zde uvedené pořadí dnů, se liší zájezd od zájezdu. Délka se mění v závislosti na odletu! Počítejte se zpožděním a dopřejte si před odletem časovou rezervu!

 

 

Poslední stupeň na Jižní pól

 

Jako přídavek ( zpravidla předcházející ) výstupu na Mount Vinson lze uskutečnit dobrodružství na lyžích od 89. po 90. stupeň jižní šířky, tedy na Jižní pól. Jedná se o přibližně 10-denní akci s plnou penzí pro lidi s dobrou fyzickou kondicí a alespoň průměrnými běžkařskými dovednostmi. 

 

Přibližný termín: 15.12.2019 - 13.1.2020 ( Jižní pól a Mount Vinson )

Přibližný termín: 15.12. 2019 - 2.1. 2020 ( pouze Jižní pól )

 

Přibližná cena: 2 500 000 ( Jižní pól a Mount Vinson )

 Přibližná cena: 1 900 000 ( pouze Jižní pól )

 

Cena zájezdu zahrnuje

Standardně: kompletní organizaci a zajištění akce, českého průvodce, pojištění CK. Speciálně u této akce: všechny lety mezi Punta Arenas a BC, všechny lety k a od jižního pólu ( pro rozšíření o jižní pól ), veškerou podporu v Antarktidě, veškerou stravu v Antarktidě, ubytování, společnou horolezeckou výbavu pro výpravu, služby vedoucího výpravy - místního průvodce, různé poplatky neuvedené níže.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu a ubytování mimo Antarktidu, vstupné 150 USD, mezinárodní letenky a letištní taxy, pojištění pro případ evakuace - vyžadováno, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.  

Letenky

Cena letenky a přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Zájezd je určen pro průměrně až velmi zdatné turisty, potřeba je především vytrvalost a odolnost.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.