Severní Vietnam na kole - přírodní a etnické skvosty

Vietnam – cyklistika s doprovodným vozidlem po jedinečných exotických místech a národních parcích dosud nezasažených turistickým průmyslem. Čekají nás deštné pralesy, vápencová pohoří, horská jezera, terasová pole, původní kultura horských kmenů s vesnickými trhy.

Cyklistický zájezd ve Vietnamu

Nenecháme si ujít koupání a plavbu lodí jezerem Ba Be a pohádkovou zátoku Ha Long (sestupující drak) v Jihočínském moři.

Možnos pronájmu elektrokola za 320 USD ve Vietnamu. 

 

 • Termíny
 • 29. 03. 2025 - 20. 04. 2025
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 42 000 Kč
 • Cena letenky
 • 22 000 Kč
 • Celková cena
 • 64 000 Kč

Předběžný program zájezdu Severní Vietnam na kole - přírodní a etnické skvosty, 23 dní

1. – 2. den: Přelet z Evropy do Hanoje, ubytování se ve Staré čtvrti, večerní procházka po kolem jezera Hoan Kiem.

3. – 4. den: Doprovodným autem a na kole do NP Babe – jezero obklopené majestátnými horskými vrcholy sahající až do výšky 1900 m.n. Na kole se vydáme místními stezkami do kopců NP, kde můžeme vidět život místních obyvatel H´Mong a navštívíme i rodinu etnika Dan Toc Tay, kteří mají zvláštní zvyk holit si vlasy a veškeré ochlupení po celém těle. Vystoupení folklorního tanečního souboru. Úzkou pěšinou vedoucí džunglí sjedeme k vodopádu, kde nás bude čekat člun, na kterém se vydáme po řece do jeskyně se 7 000 netopýry Hang Puong, jenž svou výškou 40 m a délkou 300 m se podobá tunelu procházející nitrem hory. Na zpáteční cestě přes celé jezero možnost koupání v průzračně čisté vodě jezera. Nocleh v domech na kůlech kmene Tay (25 – 45 km).

5. – 6. den: Bočními silničkami pravým vietnamským venkovem přes Phia Den a Nguyén Binh (50 – 80 km) a busem přes provinční město Cao Bang do podhorského tržního městečka Quáng Huyén. Přes Trúng Khánh k obří jeskyni Hang Puong s úžasnou krápníkovou výzdobou a k vodopádu Ban Gioc na hraniční řece s Čínou. Zpět na kole krajinou vápencových homolí, porostlých bujnou vegetací přes Báng Ca do Quáng Huyén (60 km).

7. – 9. den: Přejezd přes Tinh Túc do oblasti černých vápencových hor, nocleh v Bao Lac (75 km), podél řeky a několika sedly do horského Méo Vac (75 km), sjezd do kaňonu řeky Nho Que. Úbočím mohutného kaňonu přes průsmyk Ma Phi Leng 1500 m do Dong Van (38 – 46 km).

10. den: Návštěva paláce Hmongského krále Vuong v horské vesnici Xa Phin, proslavené obranou hranic před nájezdy čínské armády koncem 19. století. Tuto oblast obývají především etnika Meo a Bílí Hmongové a zasloužený sjezd serpentinami do Yen Minh, (50 km) přes průsmyk do Ha Giang (fakultativně + 30 – 80 km).

11. – 12. den: Podél řeky Lo (busem) do Tán Quang, (na kole) pohořím Chay do městečka Hoáng Sú Phi (=Vinh Quang – 55 km). Na kole přes Tán Quang a Viét Quang – případně jen sjezd z Láng Don do Phó Rang a busem do Sa Pa (25 – 55 km).

Pokud máte jen 2 týdny dovolené, tak přejedete (bez českého průvodce) nočním lehátkovým vlakem do Hanoje, následně navštívíte Halon Bay a ostrov Cat Ba s místní cestovní kanceláří bez českého průvodce a odletíte domů.

13. den: Sa Pa, turistické centrum severu Vietnamu. Cyklistický, nebo pěší výlet do vesnic původních horských menšin Ta Van a Sin Chai.

14. den: Výjezd kolem Stříbrného vodopádu“ přes nejvyšší vietnamské silniční sedlo Tram Ton (Oquiho, 1900 m), kvalitní 30km sjezd a mezi horami a čajovými plantážemi a rýžovými poli přes Than Thuóc do Than Uyén (98 km).

15. – 16. den: Podél řeky Nám Kim krajinou jen řídce obydlenou dalšími kmeny, pusté sedlo 1500 m pod dvoutisícovkou Khau Phá a sjezd do 1000 m k sádkám Pa Sáng Méo s luxusní rybí večeří dle vlastního výběru (77 km). Pozvolný mnohakilometrový sjezd do nížiny se stále se měnící scenérií a vegetací, rozloučení s dalšími domorodými kmeny, dojezd do Yén Bái (70 – 120 km).

17. – 18. den: Krátký rovinatý přejezd na kolech do termálních lázní před Tuyen Quang (40 km) s relaxací v lázních nebo vyjížďkou okolo přehrady (+ 20–50 km). Malebnou zemědělskou krajinou přes rezervaci Tam Dao s možností pěšího výstupu k buddhistickému klášteru Téi Thién s koupáním u vodopádu (70 km). Přejezd busem do Hanoje.

19. den: Hanoj, prohlídka zajímavých míst – Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s dřevěným mostem Jitřních paprsků, katedrála svatého Josefa, buddhistická pagoda Ba da a Ly Quoc Su. Balení kol, nákupy. Kdo má málo času, možný odlet domů. Sleva pro něj 4 000 Kč.

20. – 22. den: Návštěva zátoky Ha Long (UNESCO). Ráno přejezd do města Hồng Gải, nalodění se na rychlou loď, plavba zátokou Ha Long kolem překrásných skalních útvarů, které vystupují z vod, až do dosud turisty nenapadené části zátoky na ostrov Quan Lạn. Ubytování v hotýlku u mangrovového pobřeží. Celodenní plavba zátokou na malém člunu s koupáním na nádherných plážičkách bez lidí na několika různých ostrovech s možností pěších vycházek do džungle. Oběd nám uvaří kapitán přímo na pláži. Po večerech možnost výletu po ostrově Quan Lạn pěšky, taxíkem nebo na zapůjčeném kole na další pláže, návštěva autentického trhu. Lodí a autem návrat do Hanoje.

23. den: Odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava ve Vietnamu včetně kola, ubytování v levných hotýlcích, mapy, průvodce, přepravu lodí po zátoce Ha Long, permit do pohraniční zony, českého průvodce, pojištění proti úpadku CK. Možnos pronájmu elektrokola za 320 USD ve Vietnamu. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné do památek, vízum 25 USD, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 21 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Dostaneme po příletu na letišti, cena 25 USD.

Služby za příplatek

Možnost pronájmu elektrokola za 384 USD ve Vietnamu. 

Možnost pronájmu MTB za 256 USD ve Vietnamu. 

Strava

Možnosti nákupu jídla jsou všude po trase. Snídaně a večeře v místě ubytování. Převládá rýže na mnoho způsobů se spoustou omáček, masa a zeleniny. Zvláštní kapitolou jsou tržiště s mnoha druhy levného tropického ovoce – ananas, mango, papaja, liči, dračí ovoce, durian, melouny,…

Ubytování

Kvalitní hotely, gueshousy až po vietnamský folklor bez luxusu, kde se nám bude nejvíce líbit. Jednu noc strávíme v kajutách dřevěné lodi.

Doprava

Většina silnic jsou poměrně kvalitní asfaltky po rovině i se značným převýšením. Celou dobu cesty budeme mít k dispozici doprovodný mikrobus pro přepravu zavazadel a méně zajímavých cyklistických úseků. Díky němu budou spokojeni pohodáři i sportovněji založení cyklisté. Denní vzdálenosti na kolech 40 – 100 km. Vždy je možnost zkrácení etapy a přeprava mikrobusem. Denní teploty kolem 20 – 25°C.

Vybavení

Treková nebo horská kola, cyklovybavení do každého počasí, sportovní boty na krátké túry, teplé oblečení do hor, sandály, tenký spacák nebo vložka. Možnos pronájmu elektrokola za 320 USD ve Vietnamu. 

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard cena 1720 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta varianta Standard cena 1720 Kč.

Recenze

 • Dobrý den Honzo, skvělé, že píšete, už jsem se chystala dlouho Vám napsat děkovný dopis  Takže co se týče Aeroflotu, tak nebyl žádný problém. Cestou do Hanoje jsme neplatili nic a cestou zpět jsme platili 50USD (jak bylo plánováno) za zavazadlo navíc. Jelikož kolo bylo v ceně, platili jsme pouze zavazadlo navíc, tedy kufr a nic nadměrného. Kolega, který měl jen kolo a žádný kufr, tak neplatil nic. Co se týče ostatních služeb, tak vše perfektní, od jídla i velkých stakanů vína, co nám ochotně a mile nalévali. Takže za mě velký palec nahoru, i když jsem původně nahlížela na cestování s Rusáky s odporem. No a zde přichází na řadu obrovský dík za tuhle skvělou dovolenou!!!!! Myslím, že jsme všichni byli nadšeni. Cesta byla vybrána skvěle, bylo to teda celkem náročné a velitel nás nutil vstávat dost brzy, abychom to všechno stihli, ale zvykli jsme si a opravdu to stálo za to. Příroda, lidi, jídlo,všechno. Ubytování bylo taky super, až bych řekla, že předčilo naše očekávání. Jediné, na čem bych možná doporučila malinko zapracovat byla zátoka Haalong Bay. Ta organizovaná loď byla pro nás trochu opičárna, po tom pobytu v panenské přírodě bez turistického ruchu. Organizované jídlo v organizovaných restauracích cestou, nemožnost se vykoupat, protože kapitán to zakáže, to byl trochu opruz. I když pobyt na ostrově a koupačka byla super. Kamarádka, co byla sama, tak si našli loď, která je jen odvezla na ten ostrov a nemuseli absolvovat všechny ty organizované opičárny a měli víc času na relax u moře. ale jak říkám, to je jen maličkost, která nám rozhodně nemohla zkazit celkový dojem z naprosto úchvatné dovolené!!! Taky starý pardál velitel byl výbornej kolík a i když nás honil jak nadmuté kozy, tak vše zorganizoval skvěle! Doprovodný auta taky v pohodě. Moc díky a krásný předvánoční čas, Blanka

  B. Š.

 • Takže Vážené Rajbasky,Rajbasové a Rajbasčátka... Je to týden od návratu z Vaší akce. Několik pocitů a postřehů z druhé strany cestovatelského barového pultu odkud nám cyklozávislým naléváte lahodne, dobrodružné a exotické drinky plné slunce, barev, vůní a konečně i krásné dřiny. Po Ladakhu a Sikkomu byla tohle třetí podařená akce Vašeho teamu. Za přiměřenou cenu jsem dostal o mnoho více, než jsem čekal. Hlavně díky charizmatickému Tomášovi Ruskovi, který dokázal ušít individuálně každému, výkonnostně a zájmově zaměřenému členovi ,“kabát“ přesně na míru. To není vůbec jednoduché a Tomáš dělá svoje řemeslo velmi dobře. Díky tomu jsem nikdy s Rajbasem necítil pocit, že jsem součastí nějakeho komerčního projektu. A tohle je pocit, který je u Rajbasu pro mně velmi důležitý. Mám pocit, že se Rajbas prostřednictvím Tomáše Ruska raduje, směje a potí s námi, kteří si užíváme jeho služby a zkušenosti. Necítite rozdíl mezi členem zájezdu a jeho kapitánem. Všichni si to prostě užívají. A dělá to s láskou, humorem a shovívavostí. Takže milý Tomáši, milý Rajbasi.........................vřelé DÍKY.........bylo to nádherné a bohužel....nebylo toho dost.....z čehož vyplývá radostný závěr......uvidíme se na další akci!!!! S pozdravem Honza Chrz

  Honza Chrz 2016

 • Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za cyklovýpravu do Vietnamu. Vietnam je úžasná země a proto jsem tam jela už potřetí. Dechberoucí bizardně tvarované vápencové hory, to ani na fotkách nejde zachytit, nekonečné terasy rýžových políček, silnice klikatící se snad až do nebe. Do toho příjemní lidé, kteří se na nás smáli a byli velmi pohostinnost. Perfektní jídlo, studené pivo kdekoli k dispozici, dobrá parta a velitel naprostý šílenec, fenomenální Tomáš Rusek. Tentokrát musel skloubit cykloprogram pro opravdu zcela rozdílné úrovně jezdců a musím říci, že se mu to skvěle podařilo a každý si užil to své. Hltání stovek kilometrů i užívání občerstvovacích zastávek u milých Vietnamců. Nakonec jsme si užívali cvrkotu rušného života v úzkých uličkách rušné Hanoje a odpočinek na liduprázdných plážích ostrova Quan Lan. Moc děkuji za skvělou dovolenou, Blanka

  B. Š. 2016

 • Již jsme v pohodě v Praze. Moc děkujeme za pěknou dovolenou plnou nádherných zažitků.přírody a cyklistiky. A hlavně dík Honzovi za super průvodcovaní a pomoc se vším co bylo třeba. Eva Ročková

  Eva Ročková 2023

 • Dobrý den, právě jsem se vrátil z cyklo zájezdu do Vietnamu (2týdenní varianta). Byl to skvělý zážitek, obzvlášť bych chtěl vyzdvihnout organizaci zájezdu - průvodce Honzu Chrze. Vždycky poradil (např. kam se jít najíst), opakovaně pomohl s technickými problémy (píchlé kolo, kam dát baterii elektrokola, ...), upozornil na náročné úseky trasy a zajistil dopravu osob a kol pro ty co chtěli méně náročnou variantu a podobně. Děkuji za organizaci zájezdu a že jsem se mohl zúčastnit, David M.

  David M. 2024

 • Dobrý den, chtěl bych vám všem v Rajbasu poděkovat za uskutečněný zájezd Vietnamem na kole. Byl perfektně vymyšlený i zmanažerovaný, vyšlo vše, ani počasí nás nenechalo ve štychu, a pevně doufám, že pozitivní naladění z krásné země a milých lidí mi ještě dlouho vydrží. Vyřiďte prosím i pozdrav a ještě jedno poděkování i Honzovi Chrzovi, byl naprosto perfektní. S pozdravem Petr M.

  Petr M. 2024