Jako každý rok v tuto dobu Vám i letos nabízíme nějaký kratší zájezd do Afriky, tentokrát je to opět do malé ostrovní země Svatý Tomáš a Princův ostrov. Akci předkládáme ve dvou variantách. První část je vhodná pro každého zájemce a zahrnuje základní turisticky dosažitelné zajímavosti hlavního ostrova, tedy Svatého Tomáše. Druhá část je vhodná jen pro ty, kteří chtějí alespoň krátce navštívit i menší Princův ostrov a po návratu podniknout náročný výstup na nejvyšší horu země - Pico de Sao Tomé, 2024 m nebo tento čas strávit individuálním odpočinkem u moře.

Upozornění: Svatý Tomáš a Princův ostrov nepatří mezi běžné turistické destinace, takže turistický průmysl v klasickém slova smyslu zde neexistuje. Jsou jistě země, kde za stejné peníze toho uvidíte mnohem více. Pokud se s výše uvedenými větami nedokážete ztotožnit, zvolte si raději některý z mnoha jiných zájezdů z naší africké i jiné nabídky, kde vás jistě dokážeme uspokojit v plné míře a zcela naplnit vaše očekávání. My jsme ale tuto zemi poznali jako pohodovou a příjemnou destinaci a vrátili jsme se všichni plně spokojeni.

 • Termíny
 • 24. 11. 2023 - 02. 12. 2023
 • 24. 11. 2023 - 08. 12. 2023
 • Počet dní
 • 9 dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 34 500 Kč
 • 44 500 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 59 500 Kč
 • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Svatý Tomáš (a Princův ostrov)

1. – 3. den: Ráno odletíme z Prahy, Vídně či jiného evropského uzlu do Lisabonu, kde se případně všichni setkáme. Poté budeme s portugalskými aerolinkami TAP již společně pokračovat  do Sao Tomé, hlavního města celého státečku. Dle času příletu již tento nebo další den zahájíme prohlídku hlavního města. Nábřeží, katedrála Santa Sé, prezidentský palác. Staré koloniální budovy v různém stavu zachovalosti. Tyická africká tržnice Feira Grande. Národní muzeum umístěné v bývalé pevnosti Svatého Sebastiána. Náměstí nezávislosti a další zajímavosti.

4. - 5. den: Severozápadní pobřeží. Nejlepší pláže Praia das Conchas (= pláž škeblí), Lagoa Azul a Praia dos Tamarindos. Malé městečko Neves na konci cesty. Impozantní baobaby, malebné zátoky,...

6. - 7. den:  Jihovýchodní pobřeží. Přes vesnice a městečka Sao Marcal, Santana a Sao Joao dos Angolares, podél pláží i čedičových útvarů až na samý jižní konec cesty do městečka Porto  Alegre. Místní loďkou na ostrůvek Ilheu das Rolas, jež leží přesně na rovníku.

8. - 9. den: Na závěr nakoukneme do hornatého vnitrozemí. Město Trindade, druhé největší na ostrově. Kostel Igreja de Santísima Trindade. Krajina kakaových plantáží a malých malebných vodopádů. Roca Monte Café - kávové plantáže a muzeum kafé. Návrat zpět do hlavního města, přesun na letiště a odlet domů.

--------------------------------------------------------

9. - 14. den: Přelet na malý Princův ostrov, nejkrásnější pláž Banana Beach, výstup s místním průvodcem na Pico Papagaio 680m. Návrat zpět na Svatý Tomáš, jedno až dvoudenní pokus o výstup na nejvyšší horu země, Pico de Sao Tomé, 2024 metrů vysokou. Závěrečný odpočinek na severních plážích, návrat zpět a odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, veškerou společnou dopravu, veškeré společné výlety dle programu, českého (anglicky se domluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, poplatky za fotografování, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Vízum není třeba zajišťovat předem, jedná-li se o pobyt do 15 dnů. V případě delšího individuálního prodloužení by to nutné bylo.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.