Tajemný Bhútán - zemí hřmícího draka na motorce

Bhútánské království se nacházelo do r. 1974 v naprosté izolaci od okolního světa v údolích Himálaje. Proto má tajemný nádech a mnoho lidí jej dosud nenavštívilo. Díky tomu je považován za turistický klenot.

Kouzelným Bhútánem na motocyklu Royal Enfield

Bhútán otvírající se turistice vyznává tradiční hodnoty a zároveň se snaží uchránit přírodu a kulturu před negativními dopady civilizace. Motocykl je ideální prostředek, jak poznat Bhútán v celé kráse a navštívit známá místa a zároveň odlehlé, málo navštěvované oblasti ve východní části země. Bhútán je zatím stále zavřeny. Od 25. dubna se karanténa zkracuje na 5 dni pro očkované 10 pro neočkované. Očekáváme úplně otevřeni na podzim - říjen, listopad. 

 • Termíny
 • 01. 10. 2022 - 14. 10. 2022
 • Počet dní
 • 14 dní
 • Cena zájezdu
 • 79 000 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 104 000 Kč

Program zájezdu Tajemný Bhútán - zemí hřmícího draka na motorce

1. den: Let z ČR do Dillí.

2. den: Přelet do Paro. Návštěva muzea a hradu Paro dzong, kde se točil film Malý Buddha.

3. den: Převzetí motorek, krátká jízda pod chrám Tygří hnízdo a výstup k tomuto nejposvátnějšímu místu Bhútánu. Pěší výlet (4-5 h) k chrámu s výškovým rozdílem 600 metrů. Po obědě hrad Drukyel Dzong, procházející rozsáhlou rekonstrukcí. Návrat zpět do Paro. 35 km.

4. den: Přejezd nejvyššího silničního bhútánského průsmyku Chele-La 3 850 m se zastávkou u scénického chrámu Dzongdrakha a návštěva nejstaršího ženského kláštera Kila Gompa. Krátce před průsmykem je za dobrého počasí vidět posvátná hora Jomolhari. Dlouhý sjezd do údolí Haa, otevřeného pro turistiku teprve v roce 2004. Návštěva chrámu Lhakhang Karpo. Následně po scénické silnici do Chuzomu se zastávkou u pevnosti Dobji Dzong sloužící v dřívějších dobách jako věznice. V Chuzomu se dostaneme na hlavní silnici z Indie, po které pozdě odpoledne dorazíme do Thimphú. Večerní procházka a případně návštěva Tashichho Dzong, sídla krále a vlády. 52 km.

5. den: Prohlídka hlavního města Bhútánu Thimphú (jediné hlavní město na světě bez jediného semaforu). Výjezd ke gigantické soše Buddhy a procházka k vyhlídce na město a památečnímu čhortenu. Průjezd křižovatkou řízenou policistou s baletními pohyby. Obora národního zvířete Takina. Přejezd k hradu Simtokha, postavenému sjednotitelem Bhútánu - Shabdrung Nawang Namgyel. Průsmyk Dochu-La 3 015 m a sjezd do subtropického údolí Punakha. 73 km.

6. den: Návštěva chrámu Chimmi Lhakhang, je zasvěcený divutvornému bláznovi Drukpovi Kuenleymu, který v patnáctém století šířil buddhismus za pomocí zpěvu, pití a skandálních sexuálních výpadů. Návštěva pevnosti Punakha, patřící k nejkrásněji zdobeným pevnostím Bhútánu. Přejezd do Gasy s horkými prameny a návrat do Punakhy. 150 km.

7. den: Z Punakhy stoupání do údolí Phobjikha v Černých horách, kde navštívíme historický klášter Gangtey. Návrat na hlavní silnici a pokračování do Trongsy v centrálním Bhútánu. 150 km.

8. den: Pevnost Trongsa Dzong, jenž je rodovým místem královské rodiny Bhútánu, a muzeum v hradní hlásce Ta Dzong. Následně přes průsmyk Yotong-La do Bumthangu, přezdívaného - historické srdce Bhútánu. Exkurze v pivovaru Red Panda, kde se vaří populární pšeničné pivo. Večer návštěva místního tanečního podniku s možným tancem pohledných dívek na přání. 71 km.

9. den: Náročný celodenní jízda z Bumthangu do Mongaru zabere zhruba osm hodin. Zastávka u tak zvaného Hořícího jezírka, krásné tůně v řece Tang Chhua, průsmyk Shertong La, odkud je za dobrého počasí vidět nejvyšší hora Bhútánu, dosud nezdolaného Gangkhar Punesum 7 540 m. Rázovitá vesnička Ura s místním chrámem a výjezd do druhého nejvyšší silničního průsmyku v Bhútánu - Thrumshing La3 782 m. Následný dlouhý, scénický sjezd do Mongaru s mocným vodopádem Namling. 184 km.

10. den: Přejezd do Lhuentse, návštěva pevnosti a tkalcovské vesničky Khoma, v níž se vyrábějí nejkvalitnější látky v Bhútánu, kde nakupuje i bhútánská královská rodina. Ve vesnici Gangzur se seznámíme s tradiční výrobu keramiky. Návrat zpět do Mongaru. 145 km.

11. den: Jízda do Tashgantu ve východním Bhútánu. Zastávka v klášteře Drametse, který proslavit tanec bubeníků z Drametse zapsaný na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Odpoledne vyjížďka k malebnému klášteru Rangjung. 90 km.

12. den: Postupný sjezd do Samdrup Jongkharu, nižších poloh se zastávkou v Damthangu - hinduistické poustevně, v níž svatý muž oddaný bohu Šivovi požehnává projíždějící automobily. Poslední večer v Bhútánu a rozloučení s motocykly. 180 km.

13. den: Po vyřízení imigračních formalit a vstoupíme do Indie a přejedeme do indického města Guwahati na let do Delhi. 100 km.

14. den: Přílet do ČR.

Při kratších etapách se počítá s bočními vyjížďkami (které nejsou započítány v kilometráži) na motorce za folklorem mimo hlavní silnici.

Možnost prodloužení zájezdu o výlet autem 2 – 5 dní v okolí Dillí, nebo 1 – 2 denní návštěva Dillí. Autem jen pro vás podniknete prohlídku nejzajímavějších doporučených míst. Orientační cena 100 – 500 USD dle počtu osob a délky prodlouženého pobytu – doporučuji.

Cena zájezdu zahrnuje

Vstupní vízum, veškeré vládou nařízené poplatky, ubytování v hotelech na sdíleném dvoulůžkovém pokoji, stravování, místního anglicky hovořícího motorkářského průvodce, motocykl Royal Enfield Bullet 500cc, benzin v rámci plánované trasy, doprovodné vozidlo, doprovodný mechanik, veškeré vstupy dle programu, pojištění proti úpadku CK.

Cena - 3 klienti: 99 000 Kč osoba
Cena - 4-5 klientů: 92 000 Kč osoba
Cena - 6 a více klientů: 89 000 Kč osoba

Cena zájezdu nezahrnuje

Indické vízum (2 800 Kč vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu), nápoje kromě čaje a kávy k jídlu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Cena s českým průvodcem - 3 klienti: 130 000 Kč osoba
Cena s českým průvodcem – 4 klienti: 120000 Kč osoba

Cena s českým průvodcem - 5 klientů: 110 000 Kč osoba
Cena s českým průvodcem - 6 a více klientů:107 000 Kč osoba

Náročnost

1

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

COVID - Bhútán je zatím stále zavřeny. Od 25. dubna se karanténa zkracuje na 5 dni pro očkované 10 pro neočkované. Očekáváme úplně otevřeni na podzim - říjen, listopad. 

Recenze

 • Dobrý den, rád bych jménem všech účastníků poděkoval za super výlet do Bhútánu, všichni jsme byli maximálně spokojeni, itinerář, hotely, servis průvodců, vše bylo prostě super, bude-li příležitost, rádi s vámi zase někam pojedeme. Pokud byste již dnes měl tip nebo dva na něco výjimečného, co není v běžné nabídce a co byste byl schopen pro nás zorganizovat, dejte prosím vědět. Příjemný den.

  Mirek J.

 • Pane Odehnale, (Honzo) Mnohe diky za perfektni organizaci vyletu do Bhutanu.. Doporucil bych vasi firmu kazdemu. Moc dekuji.

  Karel R.