Zájezd na Severní Borneo a Singapur je svým obsahem nesmírně pestrý a zahrnuje snad všechna podstatná místa, která si jen každý cestovatel může přát navštívit. Všichni uvidíme významné památky (z koloniálního období, ale třeba i hinduistické a čínské chrámy), nádhernou přírodu se zbytky tropické džungle jihovýchodní Asie - a to včetně cesty za orangutany. Nezapomeneme alespoň krátce na možnost koupání a šnorchlování. A nebyl by to poznávací zájezd s CK Rajbas, kdybychom se nepokusili o výstup na některý kopec, pokud to jde, tak samozřejmě ten nejvyšší... Zájezd uskutečníme i při minimálním počtu účastníků.

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ ZÁJEZDU! 

Poznávací zájezd Severní Borneo a Singapur - všechny pecky v jedné cestě

Termín základní 25-denní varianty "Singapur, Sarawak, Brunei, Sabah": 27.8. - 20.9. 2019, cena  79 500 vč. letenek  • Termíny
  • 27. 08. 2019 - 20. 09. 2019
  • Počet dní
  • 25 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 79 500 Kč
{

Předběžný program:

1. - 2. den:  Odlet z Prahy nebo Vídně v pátek odpoledne či večer, mezipřistání pravděpodobně v Dubaji či Kataru, přílet do Singapuru odpoledne či v podvečer, ubytování, dla chuti noční velkoměsto.

3. - 4. den: Singapur. celé dva dny věnujeme poznávání tohoto malého, ale světově významného státu. Proslulá botanická zahrada, pro zájemce zdejší ukázkové zoo, chrámy a mešity, indická a čínská čtvrt,.... Národní Muzeum, Národní galerie, katedrála sv. Ondřeje. Baba House z 19.st., vyhlídka z 50-patrového Pinnacle -Duxton, atd.

5. den: Johor Bahar. Krátký přesun přes hranici do Malajsie a prohlídka tohoto historického městečka. Mešita sultána Abu Bakara, neskutečně zdobený hinduistické chrámy Arulmigu Srí Raja Kalliamman a Srí Raja Mariamman. sultánův palác, ..., pozdě večer nebo brzy ráno přelet do Kuchingu.

6. - 8. den: Kuching o okolí. Pobřežní promenáda, staré čínské město. katedrála sv. Tomáše. NP Bako, nejstarší na Sarawaku - procházka džunglí a možná i plavba po moři. Unikátní láčkovky. Orangutani v Semenggoh Wildlife Center nebo raflésie (jen, pokud nějaká pokvete) v NP Gunung Gading, tradiční longhouses (dlouhá stavení původních obyvatel) v Kampung Annah Rais nebo Kampuk Benuk.

9. den: Národní park Niah. Obrovská jeskyně Great Cave, jedna z největších na světě, plná stalaktitů a stalagmitů a menší Painted Cave. Dojezd do Miri.

10. - 11. den: Dopoledne přejezd na hranici s Brunejí, přechod hranic a poznávání tohoto malého bohatého sultanátu. Hlavní město Bandar Seri Begawan. Vesnice na vodě Kampong Ayer, národní Brunei Museum, mešita Omar Ali Saifuddien. Exteriéry sultánova paláce Istana Nurul Iman, největší mešita JameAsr Hassanil Bolkiah,...

12. - 13. den: Přechod hranice zpět do Malajsie, trek "stezkou lovců lebek" do NP Gunung Mulu. Náročnější několikahodinový trek na Pinnacles - dominantu celého parku, vyhlídky na skalní jehličky. Alternativně pohodový vlastní program v okolí kempu.

14. - 15. den: Národní park Gunung Mulu - dopolední trek do centra parku, návštěva obrovských jeskyní s milióny netopýrů, možnost noční vycházky. Přelet do Kota Kinabalu a první seznámení s tímto hlavním městem provincie Sabah.

16. den: Krátké zklidnění v okolí Kota Kinabalu po náročném programu minulých dní. Pro zájemce možnost celodenního šnorchlovacího výletu do NP Tunku Abdul Rahman nebo aktivity v Poring Hot Springs - orchideje, motýli,...

17. - 19. den: Dvoudenní výstup na nejvyšší horu JV Asie Mount Kinabalu, 4095m. Budeme postupovat standardním způsobem, jinak to ani není možné - vše je v monopolu místní CK, včetně ceny a my se tomu musíme přizpůsobit se vším všudy. Po sestupu zasloužený odpočinek, dle času koupel v termálech a poslední aktivity v Poring Hot Springs a přesun do další oblasti.

20. – 21. den: Údolí Danum - opět jedno z posledních uchovaných téměř panenských míst. Sami nebo za pomoci místních rangerů budeme podnikat krátké treky a pozorování zvěře v okolí našeho kempu, kratší či delší treky k malebným vodopádům jako Tembaling nebo Sungai Purut, atd.

22. - 23. den: Sepilok a okolí - návštěva rehabilitačního centra pro orangutany - Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre - v době krmení, případně i záchrannou stanici stejně ohrožených malajských medvědů. Přesun do kempu na řece Kinabatangan, první noční vycházka či vyjížďka.

24. - 25. den: Poslední rozloučení se s tropickým a bohužel rychle a nenávratně mizejícím rájem, přelet do Singapuru či Kuala Lumpuru a přes celou Asii návrat zpět do Evropy. Předpokládaný návrat do Prahy v brzkých ranních hodinách. 

Poznámky k celé akci:

1. Pro koho je zájezd vhodný: Zájezd je vhodný téměř pro každého, zahrnuje jen jedinou opravdu obtížnější túru na Pinnacles a poté dvojdenní výstup na Kinabalu. 

2. Charakteristika akce: Jedná se o outdoorový zájezd, který klade důraz na poznání co nejvíce zajímavých míst, bez ohledu na to, jak jsou jednotlivá místa nákladná. Nejsou tam žádné "vycpávky" a téměř žádné fakultativní akce, kterými se to u jiných CK jen hemží. To, že uvidíme tolik, kolik neuvidíte s nikým jiným, musí být samozřejmě něčím vykompenzováno - neslibujeme bydlení a ježdění v žádném luxusu, bude takové, jaké si za danou cenu můžeme dovolit.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu, ubytování, českého průvodce, místního průvodce tam, kde to bude potřeba, výlety s místními CK mimo fakultativní program. Organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupná, fakultativní aktivity nad rámec základního programu, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.