Zájezd na Severní Borneo a Singapur je svým obsahem nesmírně pestrý a zahrnuje snad všechna podstatná místa, která si jen každý cestovatel může přát navštívit. Všichni uvidíme významné památky (z koloniálního období, ale třeba i hinduistické a čínské chrámy), nádhernou přírodu se zbytky tropické džungle jihovýchodní Asie - a to včetně cesty za orangutany. Nezapomeneme na možnost koupání a šnorchlování. A nebyl by to poznávací zájezd s CK Rajbas, kdybychom se nepokusili o výstup na některý kopec, pokud to jde, tak samozřejmě ten nejvyšší...

Poznávací zájezd Severní Borneo a Singapur

Zájezd má čtyři varianty, vyberte si podle jejich délky či obsahu.

Termín základní 18-denní varianty "Brunej a Sabah": 23.8. - 9.9. 2019, cena  69 500 vč. letenek
Termín rozšířené 25-denní varianty se Singapurem a Sarawakem : 16.8. - 9.9. 2019, cena  79 500 vč. letenek
Termín rozšířené 25-denní varianty s trekem a výstupem: 23.8. - 16.9. 2019, cena  89 500 vč. letenek.
Termín 32-denní varianty "Všechny pecky v jedné cestě" : 16.8. - 16.9. 2019, cena  99 500 vč. letenek.

  • Termíny
  • 23. 08. 2019 - 09. 09. 2019
  • Počet dní
  • 18 dní
  • Cena zájezdu
  • 49 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč
{

Předběžný program zájezdu - základní varianta Brunei a Sabah

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně v pátek odpoledne, mezipřistání pravděpodobně v Dubaji, přílet do Kuala Lumpur v sobotu odpoledne a večerní přelet do Miri na severním Borneu.

3. - 4. den: Dopoledne přejezd na hranici s Brunejí, přechod hranic a poznávání tohoto malého bohatého sultanátu. Hlavní město Bandar Seri Begawan. Vesnice na vodě Kampong Ayer, národní Brunei Museum, mešita Omar Ali Saifuddien. Exteriéry sultánova paláce Istana Nurul Iman, největší mešita JameAsr Hassanil Bolkiah,...

5. - 6. den: Přechod hranice zpět do Malajsie, trek "stezkou lovců lebek" do NP Gunung Mulu. Náročnější několikahodinový trek na Pinnacles - dominantu celého parku, vyhlídky na skalní jehličky. Alternativně pohodový vlastní program v okolí kempu.

7. - 8. den: Národní park Gunung Mulu - dopolední trek do centra parku, návštěva obrovských jeskyní s milióny netopýrů, možnost noční vycházky. Přelet do Kota Kinabalu a první seznámení s tímto hlavním městem provincie Sabah.

9. den: Zklidnění v okolí Kota Kinabalu po náročném programu minulých dní. Pro zájemce možnost celodenního šnorchlovacího výletu do NP Tunku Abdul Rahman nebo aktivity v Poring Hot Springs - orchideje, motýli,...

10. - 11. den: Sepilok a okolí - návštěva rehabilitačního centra pro orangutany - Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre - v době krmení, případně i záchrannou stanici stejně ohrožených malajských medvědů. Přesun do kempu na řece Kinabatangan, první noční vycházka či vyjížďka.

12. – 13. den: Pobyt na řece Kinabatangan, nejdelší na Sabahu, ideální pro pozorování zvěře a ptactva. Vyjížďky po řece, vycházky do okolí. Přesun do údolí Danum.

14. – 15. den: Údolí Danum - opět jedno z posledních uchovaných téměř panenských míst. Sami nebo za pomoci místních rangerů budeme podnikat krátké treky a pozorování zvěře v okolí našeho kempu, kratší či delší treky k malebným vodopádům jako Tembaling nebo Sungai Purut, atd.

16. den: Město Semporna a stejnojmenné souostroví. Pro zájemce druhá a poslední možnost celodenního šnorchlovacího výletu v oblasti idylických ostrovů a ostrůvků.

17. - 18. den: Poslední rozloučení se s tropickým a bohužel rychle a nenávratně mizejícím rájem, přelet do Singapuru či Kuala Lumpuru a přes celou Asii návrat zpět do Evropy. Předpokládaný návrat v pondělí kolem poledne. 

Předběžný program týdne předcházejího základní variantě - Singapur a Sarawak

1. - 2. den:  Odlet z Prahy nebo Vídně v pátek odpoledne či večer, mezipřistání pravděpodobně v Dubaji, přílet do Singapuru v sobotu večer, ubytování.

3. - 4. den: Singapur. celé dva dny věnujeme poznávání tohoto malého, ale světově významného státu. Proslulá botanická zahrada, pro zájemce zdejší ukázkové zoo, chrámy a mešity, indická a čínská čtvrt,.... Národní Muzeum, Národní galerie, katedrála sv. Ondřeje. Baba House z 19.st., vyhlídka z 50-patrového Pinnacle -Duxton, atd.

5. den: Johor Bahar. Krátký přesun přes hranici do Malajsie a prohlídka tohoto historického městečka. Mešita sultána Abu Bakara, neskutečně zdobený hinduistické chrámy Arulmigu Srí Raja Kalliamman a Srí Raja Mariamman. sultánův palác, ..., pozdě večer nebo brzy ráno přelet do Kuchingu.

6. - 8. den: Kuching o okolí. Pobřežní promenáda, staré čínské město. katedrála sv. Tomáše. NP Bako, nejstarší na Sarawaku - procházka džunglí a možná i plavba po moři. Unikátní láčkovky. Orangutani v Semenggoh Wildlife Center nebo raflésie (jen, pokud nějaká pokvete) v NP Gunung Gading, tradiční longhouses (dlouhá stavení původních obyvatel) v Kampung Annah Rais nebo Kampuk Benuk.

9. den: Národní park Niah. Obrovská jeskyně Great Cave, jedna z největších na světě, plná stalaktitů a stalagmitů a menší Painted Cave. Dojezd do Miri, setkání s těmi, kteří tento první týden s námi nemohli absolvovat.

Předběžný program týdne následujícího po základní variantě -  Mount Kinabalu 

Poznámka: Tento týden je určen pro dobrodružné povahy s alespoň mírně nadprůměrně dobrou fyzickou kondicí - je třeba ujít 6-9 hodin denně, nedělat si nic z vlhka ani pijavic,atd. Odměna bude sladká - zažít džungli jako nikdo jiný a poté vystoupit již bez přítomnosti pijavic na nejvyšší vrchol JV Asie... co více si přát...

1. - 4. den: Městečko Tawau a odtud do údolí Maliau Basin. Nejzachovalejší území malajské části Bornea. Nejméně třídenní trek panenskou džunglí, deštným lesem se čtyřmi vodopády: Tacob Falls, Giluk Falls, sedmipatrovými Maliau Falls a Ginseng Falls, při troše štěstí setkání se zajímavou florou i faunou (i s těmi pijavicemi).

5. - 7. den: Dvoudenní výstup na nejvyšší horu JV Asie Mount Kinabalu, 4095m. Budeme postupovat standardním způsobem, jinak to ani není možné - vše je v monopolu místní CK, včetně ceny a my se tomu musíme přizpůsobit se vším všudy. Po sestupu zasloužený odpočinek, dle času koupel v termálech a poslední aktivity v Poring Hot Springs a poté již počátek dlouhé cesty domů.

8. den: Poslední rozloučení se s tropickým a bohužel rychle a nenávratně mizejícím rájem, přelet do Singapuru či Kuala Lumpuru a přes celou Asii návrat zpět do Evropy. Předpokládaný návrat v pondělí kolem poledne.

 

Poznámky k celé akci:
1. Pro koho je zájezd vhodný: Varianta 1 a 2 je vhodná téměř pro každého, zahrnuje jen jedinou opravdu obtížnější túru na Pinnacles. Varianty 3 a 4 jsou obtížnější - vyžadují ochotu a fyzickou schopnost pro 3-4 denní trek v džungli a dvoudenní výstup na Mount Kinabalu. Proto byl celý zájezd logisticky vymyšlen tak, aby tyto fyzicky náročnější věci uzavíraly celou akci.

2. Charakteristika akce: Jedná se o outdoorový zájezd, který klade důraz na poznání co nejvíce zajímavých míst, bez ohledu na to, jak jsou jednotlivá místa nákladná. Nejsou tam žádné "vycpávky" a téměř žádné fakultativní akce ( jen ty šnorchlovací, protože ne každý tuto aktivitu provozuje ), kterými se to u jiných CK jen hemží. To, že uvidíme tolik, kolik neuvidíte s nikým jiným, musí být samozřejmě něčím vykompenzováno - neslibuji bydlení a ježdění v žádném luxusu, bude takové, jaké si za danou cenu můžeme dovolit.

3. Cena akce: Asi na první čtení se bude zdát divné, že obě 25-denní varianty se cenově liší jedna od druhé o 10000 korun. To je ale v pořádku, ten poslední týden se cenově natolik vymyká, že by se správně měly lišit o 15 nebo spíše o 20000 korun. Jak Maliau Basin, tak výstup na Kinabalu jsou totiž cenově někde úplně jinde, než ty ostatní věci předtím. Aby se na tento týden vůbec někdo přihlásil, rozhodli jsme se ho tedy trochu zadotovat. Bude-li se zájezd v budoucnu opakovat, tento týden navíc již v itineráři nebude, zcela jistě ne za tuto cenu.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu, ubytování, českého průvodce, místního průvodce tam, kde to bude potřeba, výlety s místními CK mimo fakultativní program. Organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupná, fakultativní aktivity nad rámec základního programu, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenek do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.