Eritrea - malá země ve Východní Africe, o které jste možná ani nevěděli, že existuje. A jako v bývalé italské kolonii si právě zde můžeme prohlédnout koloniální památky, které se trochu vymykají jiným africkým - především těm z minulého století - stavby ve slohu art-deko, novoklasicistní, funkcionalistické či futuristické zde nejsou výjimkou.  Jinak samozřejmě uvidíme i mešity, ortodoxní či katolické kostely, monumenty připomínající boje na africké frontě během 2. světové války,  Ale nahlédneme i do vzdálenější historie u  památek v oblasti Kohaito.

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TOHOTO ZÁJEZDU!  ZÁROVEŇ UPOZORŇUJEME, ŽE ŠANCE NA JEHO BRZKÉ ZOPAKOVÁNÍ NENÍ PŘÍLIŠ VELKÁ, VYUŽIJTE TEDY TÉTO OJEDINĚLÉ ŠANCE.

  • Termíny
  • 16. 02. 2019 - 24. 02. 2019
  • Počet dní
  • 9 dní
  • Cena zájezdu
  • 36 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 54 500 Kč

Předběžný program zájezdu Eritrea - malá Itálie u Rudého moře

1.-2. den: Odlet Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do hlavního města Asmary, přesun do hotelu, vyřízení formalit . Poznávací program v Asmaře. Co nestihneme tento den, dokončíme den před odletem. Pozoruhodná směs architektonických slohů – zejména art deko a novoklasicistní, ale i kubistický, futuristický či funkcionalistický. Procházka po Harnet Avenue: okolí guvernérova paláce, budova opery, katolická katedrála. Kino a bar Impero. Procházka v okolí centra: synagoga, Velká mešita a okolní tržiště, radnice, staré hotely (Bristol,…), fontána Mai Khah Khah, Villa grazia, Villa Roma, kubistická vila Afrika Pension, art deko kino Odeon,… Nutný čas na vyřízení nezbytných cestovních povolení.

3. den: Pronajatou dopravou začneme poznávání mimo Asmaru. Vysočinou do Kerenu, Keren – příjemné město s barevnými trhy. Katolické i ortodoxní kostely, mešita. Italský i spojenecký válečný hřbitov. pondělní Velbloudí trh. Koloniální budovy, válečné monumenty. Mariam Dearit ( Madonna baobabového stromu )

4.-5. den: Návrat do Asmary a odtud přes město Ghinda pokračování do Massawy. Massawa – prohlídka historického přístavu na břehu Rudého moře. Výlet do archeologické lokality Adulis asi 60 km od Massawy. Po návratu návštěva muzea, pláže ( Gordusum Beach - možnost koupání).  Noční Massawa. Ostrov Taulud: palác Imperial, katedrála St Mariam, památník boje za nezávislost. Nádherná Villa Melotti z 30. let. Vlastní ostrov Massawa: Banco d Italia, turecké i arabské kupecké domy, mešita šejka Hanafiho, …

6. - 7. den: Zpět do Asmary přes Ghindae. Návštěva okolních vesnic. Noční Asmara. Další den do jižní Eritrey: přes Dekemhare a Údolí sykamorů do městečka Adi Keih. Nejvýznamnější archeologické lokality Eritrey: určitě navštívíme Kohaito (chrám Mariam Wakiro, „egyptský hrob“,…), možná stihneme i lokalitu Metera se záhadnou stélou a kostel Kidane Mehret. Návrat do Asmary.

8. den: Dokončení prohlídky Asmary: ortodoxní katedrála Enda Mariam, řecký ortodoxní kostel, budovy kin Capitol a Roma, bar Zilli, novoklasicistní budova Irga, proslulá futuristická budova Fiat Tagliero,.. Závěrečné nákupy, poslední večeře.

9. den: Brzký přesun na letiště a odlet a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (pronajatým minibusem nebo autem), ubytování v hotelech. Českého průvodce, místního průvodce mimo Asmaru, veškerou oraginizaci akce, povinné pojištění CK. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek, vyřízení víz a vízový poplatek, případnouo odletovou taxu, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Další informace

Eritrea není země zvyklá na turisty a tomu odpovídá i její připravenost turisty přijímat. Počty návštěvníků se počítají na desítky či stovky, nikoli na tisíce a statisíce. Je třeba počítat s tím, že ne vše funguje tak, jak jsme na to z jiných zemí zvyklí. Vše je ale vynahrazeno přátelským jednáním místních obyvatel, pokud budeme dodržovat alespoň základní pravidla chování. Je třeba si dát pozor na zákaz fotografování „strategických“ objektů, což jsou třeba i mosty a nádraží.