Vietnam a Laos - cyklistika s doprovodným autem za poznáním života odlehlého venkova i prastarých památek UNESCO jedněch z nejzáhadnějších zemí.

Cyklistický zájezd ve Vietnamu a Laosu

Nahlédněte do prostředí dávno zapomenuté Asie, do kraje nedotčené džungle, lidí proslulých svým přátelstvím. Možnos pronájmu elektrokola za 380 USD ve Vietnamu. 

  • Termíny
  • 20. 10. 2024 - 12. 11. 2024
  • Počet dní
  • 24 dní
  • Cena zájezdu
  • 45 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 67 000 Kč

Předběžný program zájezdu Vietnam a Laos na kole

1. – 2. den: Přelet do Hanoje, ubytování ve Staré čtvrti, večerní procházka kolem jezera Hoan Kiem.

3. den: Mikrobusem vyjedeme z přelidněné Hanoje. Na kolech z Yen Bai zvlněnou krajinou rýžových polí oblastí thajské komunity, večerní taneční představení v Nghia Lo. Na kole 55 km.

4. den: Snídaně na barevném venkovském tržišti, následovat bude cyklistika vesničkami, čajovými plantážemi, rýžovými poli. Večer návštěva horkých pramenů v Tu le. 50 km.

5. den: Ranní menší cyklistická výzva – výjezd 22 km do sedýlka Khau Pass, sjezd scénickou silničkou obklopenou lesy a rýžovými poli do Than Uyen. 85 km.

6. den: Náročnější den odměněn jedinečnými scenériemi, krajinou s nedotčenou přírodou, výhled na řeku Da. Závěr doprovodným autem do Tuan Giao. 90 km.

7. den: Nenáročný výjezd a sjezd do Dien Bien Phu krajinou lesů, políček a řek. 80 km.

8. den: Dopolední prohlídka Dien Bien Phu, jenž byl místem rozhodné bitvy, která vedla k ukončení francouzské koloniální okupace. Návštěva muzea - staré francouzské tanky a dělostřelectvo, velitelství bunkru francouzského velitele plukovníka Christian de Castries. Odpoledne 20 km na hraniční laoský přechod. Po vyřízení formalit autem do hotelu v Muang Khua. 75 km.

9. den: Směřujeme na východ směrem k provincii Udomxai, cestou spousty fotografických příležitostí a přátelský kmen Khmu. 100 km.

10. den: Jsme v zemi horalů Hmong, kteří původně žili ve vysoké nadmořské výšce v severním Laosu a pěstovali opium. Po dlouhém stoupání na prvním vrcholu přestávka na svačinu s ochutnávkou místního ovoce. Během dalších 30 km na druhém a třetím vrcholu pauza na oběd. Potom už jen dolů a dolů, 30 km do údolí, poslední sjezd do vesnice Pakmong. Příjezd do Nong Khiaw 31 km. 75 km.

11. den: Nejdelší etapa - do Luang Prabangu přes kopečky bez velkého stoupání. Ve vesničce Pak Ou navštívíme jeskyně Buddhy. Příjezd do hlavního města bývalého horského království Luang Prabang 125 km.

12. den: Z Luang Phabang (vznešenost plná francouzského šarmu) na kolech k vodopádům Khuang Si Waterfalls podél etnických vesnic. Křišťálově čistá voda teče z vodopádů kaskádovitě do idylických tyrkysových bazénů. V nedalekém útulku se můžeme podívat na ohrožené nejmenší tropické medvídky malajské, kteří jsou chráněni před pytláky. Noční tržiště v Luang Phabang, klášter Wat Xieng Thong UNESCO, tradiční masáže. 55 km.

13. den: Z Luang Prabang sedneme na kola po dvou hodinách v mikrobusu v Kui Ka Cham. Na kolech budeme projíždět malebnou horskou krajinou s autentickými vesničkami místních kmenů v nadmořské výšce 1000 až 1400 m do Phoukhoun. 85 km.

14. den: První polovina úseku je hornatá, druhá téměř rovinatá. Příjezd na pláň Phonsavan ve výšce 1100 m. 85 km.

15. den: Planina Džbánů (plain of Jar) je nejtajemnější turistickým místem v Laosu a celé jihovýchodní Asii. Stovky obrovských kamenných nádob jsou rozptýleny po několika čtverečních kilometrech. Zatímco většina starověkých asijských míst, jako jsou chrámy Angkor Wat v Kambodži, odhalila mnoho tajemství, historici nemají stále jasno, jak se džbány na planinu dostaly, jak jsou staré a k čemu byly určeny. Navštívíme dvě nejzajímavější místa na kole. Nocleh opět v Phonsavan. 40 km.

16. den: Snadná jízda rovnými cestami na vysokých pláních na Muang Kham, obklopeni borovicemi, které jsou v Laosu obvyklé. 60 km.

17. den: Výjezd na horský průsmyk, hustým lesem na kole nahoru a dolů ve výškách 1400 - 1600 m. Cestou se vykoupeme u vodopádů. Po dalším klesání dorazíme do Sam Neua. 85 km.

18. den: Krásnou krajinou do Vieng Xai s obrovskými jeskyněmi, které byly domovem kolem dvaceti tisíců komunistických bojovníků Pathet lao během tajné války Lao. Jeskyně sloužily jako útočiště doplněné o nemocniční, školní a podzemní vesnice. 50 km.

19. den: Úzkým údolím přijedeme k hranicím, kde vyměníme laoskou podporu za vietnamskou. Transfer do Pu Luong. 90 km.

20. den: Venkovský život v údolí Mai Chau - na kole vedlejšími cestami do malebné vesničky s návštěvou bambusové firmy, okolí vesniček Poom Cong nebo Lac Village. Po obědě cesta do Poom Coong. 45 km.

21. den: Thajský tradiční koláč na brzkou snídani s horkou kávou a čajem. Krajinou s průsmyky a rýžovými políčky projedeme různými vesničkami. Jedinečné pro tuto oblast jsou palmy, které jsou speciálně pěstované pro zastřešení. Čeká nás horký pramen, závěsné mosty, krásná terasová rýžová pole. Oběd na cestě u místní rodiny. Zpět buvolí cestou, singltrekem mezi rýžovými poli. Po návratu do Poong Coong můžete ve volném čase prozkoumat vesnické stezky na kole nebo pěšky. 45 km.

22. den: Scenérickou cestou kolem Mai Chau, zelená rýžová pole, vesnice a setkání s přátelskými vesničany. Návrat do Poong Coong . Po obědě možnost prohlédnutí vesnice a nákupy místních ručně tkaných textilií. Mikrobusem 3 hodiny do Hanoje. 35 km.

23. den: Památky a zajímavá místa Hanoje.

24. den: Přelet do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava ve Vietnamu a Laosu včetně kola, ubytování v levných hotýlcích, mapy, průvodce, permit do pohraniční zony, českého, vietnamského a laoského průvodce, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné do památek, vízum 75 +30 USD, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Možnos pronájmu elektrokola za 380 USD ve Vietnamu. 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 21 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Možnos pronájmu elektrokola za 400 USD ve Vietnamu. 

Strava

Možnosti nákupu jídla jsou všude po trase. Snídaně a večeře v místě ubytování. Převládá rýže na mnoho způsobů se spoustou omáček, masa a zeleniny. Zvláštní kapitolou jsou tržiště s mnoha druhy levného tropického ovoce – ananas, mango, papaja, liči, dračí ovoce, durian, melouny,…

Ubytování

Kvalitní hotely, gueshousy až po vietnamský a laoský folklor bez luxusu, kde se nám bude nejvíce líbit.

Doprava

Většina silnic jsou poměrně kvalitní asfaltky po rovině i se značným převýšením. Celou dobu cesty budeme mít k dispozici doprovodný mikrobus pro přepravu zavazadel a méně zajímavých cyklistických úseků. Díky němu budou spokojeni pohodáři i sportovněji založení cyklisté. Denní vzdálenosti na kolech 40 – 100 km. Možnos pronájmu elektrokola za 380 USD ve Vietnamu. 

Vybavení

Treková nebo horská kola, cyklovybavení do každého počasí, sportovní boty na krátké túry, teplé oblečení do hor, sandály.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.