Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k výstupu na Aconcaguu.

Vedoucím zájezdu bude zkušený RNDr. Jindřich Nebojsa, který se v této jeho oblíbené oblasti cítí skutečně jako doma. Jedeme sem již po několikáté, celou oblast dobře známe. Chcete-li jednou v životě vystoupit na opravdu vysoký kopec nad 6500m, pak nyní je k tomu ideální příležitost.

LAST MINUTE - UVOLNILO SE JEDNO MÍSTO! NABÍZÍME SLEVU 5000 JAKO KOMPENZACI ZA PRAVDĚPODOBNĚ JIŽ DRAŽŠÍ LETENKU!

 

  • Termíny
  • 03. 03. 2020 - 25. 03. 2020
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 31 500 Kč
  • Cena letenky
  • 28 000 Kč
  • Celková cena
  • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Argentina, Chile - pokus o výstup na Incahuasí 6620m

1. – 3. den: Letecky z Prahy  nebo Vídně, přes Buenos Aires až do Salty. V Buenos Aires nocleh a přesun mezi mezinárodním a místním letištěm, více než půldenní prohlídka města. Po příletu do Salty (prohlídku města necháme na závěrečný den před odletem zpět) přesun až do Purmamarky či Tilcary (2100, resp. 2500 m), ubytování, zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

4. - 5. den: Nenáročné krátké aklimatizační vycházky v údolí Quebrada de Humahuaca. Purmamarka - působivá skála "sedmi barev", předincká pevnost v Tilcaře, soutěska Garganta del Diablo. Nákup proviantu a počátek aklimatizačního treku.

6. – 9. den:  Aklimatizační čtyřdenní trek v oblasti argentinského „divokého západu“ z půvabné horské vesnice Uquía. Obří kaktusy, výhledy na barevné skály,... Nocleh nejdříve u pastevecké osady Capla 3300m, poté za prvním sedlem v cca 4100m. Výstupy do sedla Abra Ronqui 4650m a Abra Colorado 4570m. Návrat do Tilcary či Purmamarky.

10. – 11. den: Přesun  zpět do Salty a pak nočním autobusem do Catamarky. Pokračování do Fiambalá, našeho východiska pro nejnáročnější část zájezdu. Zde je možnost odpolední relaxace v místních termálech, dokoupení potravin a poslední přípravy před nejdůležitější částí zájezdu.

12. – 18. den: Začátek opravdového horského pobytu, postupné přesuny ve stoupající nadmořské výšce, možné pokusy o výstupy na nižší okolní kopce, ale zejména vlastní pokus o výstup na Incahuasí 6637m (nebo v případě domluvy a souhlasu všech účastníků na jiný vysoký kopec v oblasti argentinského altiplána).

19. - 20. den: Návrat do Fiambalá, přesun do Catamarky a nočním spojem zpět do Salty.

21. – 23. den: Docestování do Salty, volný čas na prohlídku koloniálního města. Večerní odlet ze Salty do Buenos Aires, zde nocleh, ještě dopolední prohlídka, večerní odlet a návrat do Evropy a do ČR.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (tábořiště a levné hotely), českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce (nikoli horského vůdce), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku. Výstupu se účastní každý na vlastní nebezpečí.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné povolení k výstupu, případné muly pro dopravu věcí pod základní tábor, stravování, vstupy do NP a jiná vstupná, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků. Individuální program v případě jiné volby než je pokus o výstup na Incahuasí.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 28 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro středně zkušené vysokohorské turisty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.