Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k výstupu na Aconcaguu.

Vedoucím zájezdu bude zkušený RNDr. Jindřich Nebojsa, který se v této jeho oblíbené oblasti cítí skutečně jako doma. Jeho posledními akcemi v oblasti byl úspěšný výstup na Mercedario, 6701 m, v únoru 2023 a Ojos del Salado, 6894 m, v březnu 2022, kterým dokončil velkou americkou trojkorunu: Aconcagua, Ojos a Pissis. Jede sem již po mnohokráté, celou oblast dobře zná. Chcete-li jednou v životě vystoupit na opravdu vysoký kopec nad 6500m, pak nyní je k tomu ideální a velmi pravděpodobně poslední příležitost.

 JEDEME. JEŠTĚ STÁLE SE LZE HLÁSIT.

 

  • Termíny
  • 18. 02. 2024 - 10. 03. 2024
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 35 000 Kč
  • Celková cena
  • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Argentina, Chile - pokus o výstup na Incahuasí 6620m

1. – 3. den: Letecky z Prahy  nebo Vídně, přes Buenos Aires až do Salty. V Buenos Aires přesun mezi mezinárodním a místním letištěm, podle letenky případný nocleh či krátká prohlídka města. Po příletu do Salty opět dle času buď krátká prohlídka centra města, nocleh či přesun do malebného městečka Cachi (cca 2300 m), ubytování, zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

4. - 9. den: Aklimatizační 5-6ti denní trek v oblasti argentinského „divokého západu“ pod masívem hory Nevado Cachi se startem a cílem ve stejnojmenném městečku. Obří kaktusy, výhledy na zasněžené šestitisícové vrcholy,... Naším cílem nebude zdolat Nevado Cachi, ale dobře se zaklimatizovat před dalším a rozhodujícím programovým blokem. Nocleh nejdříve ve výšce cca 3200m, poté v krátkém sledu na tábořištích v 4100, 4500 a 4750 m. Nejméně jednou vystoupíme do výše kousek nad 5000m. Návrat do Cachi, krátká zasloužená relaxace, 

10. – 12. den: Přesun  zpět do Salty a pak nočním autobusem do Catamarky. Pokračování do Fiambalá, našeho východiska pro nejnáročnější část zájezdu. Zde je v případě času možnost odpolední relaxace v místních termálech, dokoupení potravin a poslední přípravy před nejdůležitější částí zájezdu.

13. – 18. den: Začátek opravdového horského pobytu, postupné přesuny ve stoupající nadmořské výšce, možné pokusy o výstupy na nižší okolní kopce, ale zejména vlastní pokus o výstup na Incahuasí 6637m (nebo v případě času a domluvy ještě i na jiný vysoký kopec ve zdejší oblasti argentinského altiplána).

19. - 20. den: Návrat do Fiambalá, přesun do Catamarky a nočním spojem zpět do Salty (případně odlet přímo z Catamarcy, bude-li to možné).

21. – 22. den: Docestování do Salty, případně volný čas na další prohlídku koloniálního města. Odlet ze Salty do Buenos Aires, zde nocleh, ještě dopolední prohlídka, večerní odlet a návrat do Evropy a do ČR.

 

Pozn: pro 2-3 zájemce s větším časovým prostorem nabízíme možnost prodloužení zájezdu o týden strávený převážně v oblasti dalších vysokých hor - Nacimiento 6470 a Walter Penck (Casadero) 6670 metrů vysokých... Cena za toto prodloužení je z hlediska CK v podstatě režijní a zahrnuje zejména a téměř výhradně velmi drahou dopravu 4x4 do oblasti těchto hor a zpět, případně místního průvodce: předpoklad 20000 při 2 zájemcích, 15000 při 3 zájemcích.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (tábořiště a levné hotely), českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce (nikoli horského vůdce), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku. Výstupu se účastní každý na vlastní nebezpečí.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné povolení k výstupu, stravování, vstupné, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků. Individuální program v případě jiné volby než je pokus o výstup na Incahuasí (účastník, který předčasně vzdá pokusy o výstup, si ubytování navíc a svůj náhradní program hradí sám).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro středně zkušené vysokohorské turisty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4% ceny zájezdu, podrobnosti zde.