Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k výstupu na Aconcaguu.

Vedoucím zájezdu bude zkušený RNDR. Jindřich Nebojsa, který se v této jeho oblíbené oblasti cítí skutečně jako doma. Jedeme sem již po několikáté, celou oblast dobře známe. Chcete-li jednou v životě vystoupit na opravdu vysoký kopec nad 6500m, pak nyní je k tomu ideální příležitost.

PRVNÍ LETENKY JSOU JIŽ ZAKOUPENY, GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ AKCE!  

  • Termíny
  • 03. 03. 2020 - 25. 03. 2020
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 31 500 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 53 500 Kč

Předběžný program zájezdu Argentina, Chile - pokus o výstup na Incahuasí 6620m

1. – 3. den: Letecky z Prahy  nebo Vídně, pravděpodobně přes Buenos Aires až do Salty. V případě času krátká prohlídka města. Přesun do Purmamarky a Tilcary, ubytování, nákup proviantu a případného vybavení.

4. - 5. den: Výlet do údolí Quebrada de Humahuaca. Purnamarka - barevné skály, předincká pevnost v Tilacaře, soutěska Garganta del Diablo.

6. – 9. den:  Aklimatizační čtyřdenní trek v oblasti argentinského „divokého západu“ z půvabné horské vesnice Iruya. Obří kaktusy, barevné skály, vesničky nedotčené časem. Nocleh u pastevecké osady Capla 3300m, výstup do sedla Abra Ronqui 4650m a Abra Colorado 4570m. Návrat přes Tilcaru do Purnamarky.

10. – 11. den: Přesun  zpět do Salty a pak nočním autobusem do Catamarky. Další přesun do Fiambalá, našeho východiska pro nejnáročnější část zájezdu. Zde je možnost odpočinku v místních termálech, dokoupení potravin.

12. – 18. den: Začátek horského pobytu, postupná aklimatizace ve stoupající nadmořské výšce, pokusy o výstupy na nižší okolní kopce, vlastní pokus o výstup na Incahuasí 6637m.

19. den: Návrat do Fiambalá, přesun do Catamarky a nočním spojem do Salty.

20. – 22. den: Docestování do Salty - rezervní den - prohlídka koloniálního města. Odlet ze Salty přes Buenos Aires do ČR.

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (tábořiště a levné hotely), českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce (nikoli horského vůdce), veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku. Výstupu se účastní každý na vlastní nebezpečí.

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné povolení k výstupu, případné muly pro dopravu věcí pod základní tábor, stravování, vstupy do NP a jiná vstupná, pojištění léčebných výloh a  stornopoplatků. Individuální program v případě jiné volby než je pokus o výstup na Incahuasí.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro středně zkušené vysokohorské turisty.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.