Předkládáme a nabízíme Vám nejrozsáhlejší poznávací zájezd na ostrov Kypr ze všech našich cestovních kanceláří. Uvidíte nejenom těch několik nejznámějších a všemi nabízených míst, ale i spoustu dalších památek, idylických vesniček a klášterů a to vše v příjemném podzimním čase na přelomu října a listopadu. Samozřejmostí je, že poznáme obě části rozděleného ostrova, tedy i severní, tureckou. 

Poznávací zájezd Kypr

Moře již nebude nejteplejší, nejedná se o koupací zájezd, ale díky tomu již ostrov opustí miliony „opalovačů“ a přenechají nám ho v plné podzimní kráse.

 

  • Termíny
  • 27. 10. 2022 - 07. 11. 2022
  • Počet dní
  • 12 dní
  • Cena zájezdu
  • 34 500 Kč
  • Cena letenky
  • 5 000 Kč
  • Celková cena
  • 39 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kypr - všechny pecly v jedné cestě

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Larnaky, kam se opět vrátíme v závěru akce. Vypůjčení auta a zahájení poznávání. Limassol – historická čtvrt, byzantinský hrad, archeologické muzeum. Turecká čtvrt s Velkou mešitou. Blízké pláže a skalnaté pobřeží, především Petra tou Romiou, legendární pláž bohyně Afrodity s působivou skálou. Starověký Kourion – římské divadlo, Eustoliúv dům se zachovalými mozajkami, svatyně Apollona Ylatise. Hrad Kolossi ze 13. st. Případně ještě půvabné vesnice Doros a Laneia. 

3. - 4. den: Troodos Mountains: hornatá oblast středního Kypru, nejvyšší hora Mt Olympus 1952m. Okružní túra Artemis Trail, 7km, cca 3hod. Údolí Marathasa s kláštery Kykkos a Agios Ioannis Lambadistis z 11. st. (UNESCO) a kostelem Archangelos Michail s překrásnými freskami. Vesnice Kalopetria a historické kostelíky v jejím okolí (UNESCO).

5. - (6.) den: Západní Kypr: Pafos – archeologický klenot celého Kypru (UNESCO). Hroby králů, nádherné mozajky s motivy řeckých mýtů, zejména v domu boha Dionýza. Bazilika Hrysopolitissa, sloup sv. Pavla,… Nádherné pláže Lara a Agios Georgios, procházka roklí Avgaz. Případně ještě túra na poloostrově Akamas.

(6.) - 7. den: Nicosia. Procházka časem ve starém městě obklopeném hradbami ze 16. století, téměř dokonale zachovalými. 11 strážních věží (bašt), nejpůsobivější brána Famagusta. Mešita Omeryie, chrám Faneromeni. Památník svobody, arcibiskupský palác. Severní (turecká) Nicosie: nádherná mešita Selimiye s fascinující historií. Středověký karavanserai Buyuk Han – jedinečný příklad otomanské architektury. Tržiště Belediye Pazari s horami ovoce. Muzeum řádu tančících dervišů.

8. - (9.) den: Kyrenia a okolí - celé dny v Severokyperské Turecké republice. Pohádkové hrady s pozadím rozeklaných hor. Přístav Kyrenia s historií sahající do 12. století před Kristem. Staré město, hrad s mohutným opevněním. Pláže a středověké hrady v okolí města – pohádkový St Hilarion a větrný Buffavento s nejlepšími výhledy na celém severním Kypru. Vesnice Bellapais s ruinami augustiánského kláštera.

(9.) - 10. den: Famagusta a poloostrov Karpas. Starověké Salamis – největší antická památka ostrova. Staré opevněné město Famagusta z úzkými uličkami a gotickými chrámy. Impozantní benátské opevnění ze 16. století. Gotická katedrála sv. Mikuláše přeměněná na mešitu. Othelova věž z 12. století. Již mimo město ortodoxní kostel Apostolos Varnavas, jeden z mála, který unikl zničení po turecké invazi na severní část ostrova. V případě času ještě pěší či jízdní toulky nejvýchodnějším, v čase „zapomenutém“ poloostrově Kantara.

11. - 12. den: Larnaka a východní Kypr. Návrat do Kyperské Republiky. Larnaka – Agios Lazaros – skvělý příklad byzantské architektury z 9. století. Historické muzeum Pierides Archeological Foundation s artefakty z celého Kypru. Vesnice Kiti s chrámem Panakia Angeloktisti s mimořádnou mozaikou Panny Marie ze 6. století. Nejstarší klášter Stavrovouni a neolitická vesnice Choikoroitia. Bílé pláže Agia Napa a paláce připomínající skalní přímořské formace v jejím okolí. Odlet a návrat domů.

 Poznámka: v případě výhodnějších letů poletíme do Pafosu a program bude tomu přizpůsoben - uskutečníme samozřejmě vše, jen v jiném pořadí.

 

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování, přípravu i organizaci na místě, českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a muzeí, stravování, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 5 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Na celém Kypru, včetně jeho severní okupované části, se občané ČR mohou pohybovat s platným cestovním pasem (platnost nejméně ještě 6 měsíců po předpokládané době opuštění země).

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd s maximálně půldenními pěšími vycházkami 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.