Nejvyšší horu Indonésie Austrálie a Oceánie najdete v Indonésii na ostrově Nová Guinea, v pohoří Sudirman. Je to Carstensz Pyramid nebo také Puncak Jaya, měří 4 884 m (někdy se uvádí 5 030 m).

Je součástí projektu 7 summits, tedy 7 nejvyšších hor všech kontinentů.

Trek z podhůří až na samý vrchol Cartenzs 4 884 m

Výstup na Carstensz Pyramid je nezbytné začít náročným přístupem pod horu. Dnes se častěji volí s ohledem na bezpečnost přelet helikoptérou. Avšak ti, kdo helikoptéru zvolí, se připraví o velké kouzlo spojené s právě s výstupem pod horu.

Cesta dešným pralesem z města Sugapa do základního tábora k pohoří Sudirman trvá 6 dnů, sestup pak 4 dny.

Samotný výstup na vrchol klasickou cestou se hodnotí jako náročný, postupuje se i přes skalní úseky čtvrtého a vyššího stupně obtížnosti. Výstup ztěžuje také častá námraza a sníh. Uvedenou obtížnost však podstatně snižuje přítomnost fixních lan a lanových traverzů. Ze základního tábora nám na dosažení vrcholu a sestoupení zpět stačí jeden den. Rámcový program případně upravíme dle aktuálních podmínek.

Termín bude ještě upřesněn.

  • Termíny
  • 01. 11. 2018 - 30. 11. 2018
  • Počet dní
  • 20 dní
  • Cena zájezdu
  • 355 000 Kč
  • Cena letenky
  • 32 000 Kč
  • Celková cena
  • 387 000 Kč

Předběžný program zájezdu:

1. den: Přílet na Bali, přejezd do hotelu v Denpasar.
2. - 3. den: Odlet do města Nabire (Papua, Indonésie) s mezipřistáním v Makkasar (Indonésie). Nocleh v hotelu v Nabire, následující den zkontrolujeme vybavení a zvážíme batohy pro trek.
4. den: V ranních hodinách odlet do města Sugapa, přesun na motorkách do obce Sanamba a 2-3 hodinovým trekem do vesnice Suanggama.
5. den: Podél bahnité řeky do vesnice Dibasiga (2 400m), kde si postavíme stany. Cca 6 hodin treku.
6. den: Vzhůru do vesnice Endasiga (3 100m), kde opět přespíme ve stanech. 8 hodinový trek.
7. den: Deštným pralesem přes bažiny, přespíme ve stanech ve vesnici Ebai (3 400m). Celodenní trek.
8. den: Postupujem dále bahnitou cestou do vesnice Nasidome (3 550m), přespíme ve stanech.
9. den: Trek sedlem New Zealand (4 550m) zakončíme přespáním v základním táboře (4 300m) pod Carstensz Pyramid.
3 dny máme v záloze pro případ zdržení - na treku nebo při výstupu na vrchol Carstensz Pyramid
10. - 11. den: Vrcholový den a rezervní den. Výstup na vrchol trvá zpravidla 7-8 hodin, sestup 5 hodin. Vyrážet budeme ve 2 hodiny ráno.
12. - 13. den: Sestup do vesnice Nasidome, 7 - 8 hodin. Sestup do vesnice Endasiga, 7-8 hodin.
14. den: Pokračování do vesnice Jambu Siga, sestup do vesnice Titigi, dále na motorkách do města Sugapa.
16. den: Odjezd na letiště Bilogai a přelet do Nabire, kde přespíme v hotelu.
17. den: Odlet přes Makasar zpět na Bali.

Cena zájezdu zahrnuje

Organizační zajištění,  služby horského vůdce, jeho náklady a profesní pojištění,  letenka Nabire - Sugapa a zpět, 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu v Nabire, stany (jeden na dvě osoby), indonéský průvodce a místní kuchař, vybavení pro vaření, nosiči (na osobu 60-80 litrový batoh o váze max. 18 kg), snídaně a večeře během treku a výstupu na Carstensz Pyramid, poplatky spojené s výstupem na Carstensz a se vstupem do oblasti, veškeré přesuny (z letiště a zpět), satelitní telefon pro použití v nouzi, certifikát o výstupu.

Cena zájezdu nezahrnuje

Letenka Praha - Bali (cca 20 000 Kč+ případné pojištění storna), letenka Bali - Nabire a zpět (550 USD), ubytování na Bali, strava na Bali a v Nabire,  lezecké vybavení (po dohodě je možné zajistit zapůjčení), osobní pojištění (po dohodě je možné zajistit jeho vyřízení), nadváha zavazadel, poplatky spojené s přerušením treku a jeho nahrazení helikoptérou do BC a zpět,  případný fakultativní program, ostatní neuvedené

Letenky

Předpokládaná cena Praha - Bali 20 000 Kč+ případné pojištění storna, letenka Bali - Nabire a zpět 550 USD. Více informací zde.