Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát za poznáním severní Argentiny a především rozsáhlých oblastí bolivijského altiplana. Opakování oblíbeného zájezdu v jedné z mnoha jeho variant.

Poznávání Jižní Ameriky

Co tedy vše uvidíte? Barevné skály severní Argentiny, neskutečné bizardní skalní útvary v okolí Tupizy a celé jihozápadní Bolivii, nekonečnou bílou pláň - oslnivé solné jezero Uyuni, laguny všech barev s plameňáky, gejzíry, stříbrné město Potosí a bílé Sucre a oblast jezuitských misií Gran Chiquitana, ... 

 

 

  • Termíny
  • 27. 04. 2025 - 18. 05. 2025
  • Počet dní
  • 22 dní
  • Cena zájezdu
  • 47 500 Kč
  • Cena letenky
  • 30 000 Kč
  • Celková cena
  • 77 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívie - krásy mrazivého altiplána

1. – 2. den: Letecky pravděpodobně přes Buenos Aires a místním přeletem  do Salty, hlavního města stejnojmenné provincie, v případě času krátká úvodní prohlídka - náměstí s katedrálou, červenožlutý kostel sv. Františka, ...

3. - 4. den: Přesun do Cafayate a půldenní výlet do Quebrada de Cafayete - první velký přírodní zážitek,  neskutečné skalní město s fantaskními útvary (např. El Amfiteatro, El Obelisco, aj.). A poté třeba první pořádný argentinský steak v oblíbené hospůdce.

5. - 7. den: Přesun do Purnamarky -příroda a hory severozápadní Argentiny. Purmamarca – hora sedmi barev, úžasné scenérie okolních svahů. Barevné hory, vysoké kaktusy, malebné vesničky – sen každého fotografa. Tilcara – předkolumbovská pevnost El Pucará. Kaňon a vodopád Garganta del Diablo. Maimará - mnohobarevná skála zvaná Malířova paleta. Quebrada de Humahuaca – procházka mezi obřími kaktusy. Přesun do Bolívie.

8. den: Celodenní výlet v okolí Tupizy, kraje bizardních skalních útvarů. Uvidíme většinu z těchto míst: Palala, Tambillo, Charaota, La Poronga, El Angosto, The Tower, Puerta del Diablo, Valley of Males a Cañon del Duende, Cañón del Inca.

9. - 12. den: Čtyřdenní výlet džípy nepopsatelně krásnou krajinou jihozápadní Bolívie z Tupizy do Uyuni. Neskutečně bílá solná pláň Salar de Uyuni, vývěry Ojos del Salar, hotel Playa Blanca celý ze soli, ostrov Isla de Pescadores s kaktusy až 12 m vysokými. Laguny všech možných barev, např. Laguna Colorada a růžoví plameňáci. Gejzíry a bahenní sopky Sol de Maňana. Bizardní písečný útvar Piedra de Árbol. 

13. den:  Potosí a Cerro Rico. Slavné hornické město v nadmořské výšce přes 4000m. Pro neohrožené možnost výletu do útrob hory. Pro všechny prohlídka města - staré paláce, mincovna Casa National de la Moneda, historické kostely či kláštery, zejména Museo y Convento de Santa Teresa, ...

14. den: Bílé město Sucre, památka UNESCO. Jednoznačně nejkrásnější město v Bolívii. Výstavní muzea, kostely (nejkrásnější Templo Nuestra Seňora de la Merced, katedrála s kaplí Capilla de la Virgen de Guadalupe, ...), kláštery.

15. - 16. den: Okolí Sucre. Výlet do pohoří Cordillera de los Frailes, divukrásný kráter Maragua a/nebo trhy v Tarabuco, noční přejezd do Samaipaty. 

17. den: Samaipata - horské městečko na okraji tropického pralesa v blízkosti NP Amboró, s příjemnějším klimatem. Mystická záhadná archeologická lokalita El Fuerte. Docestování do Santa Cruz, v případě času krátká úvodní prohlídka. 

18. - 20. den: Oblast Gran Chiquitana se souborem nádherně zrestaurovaných jezuitských misií. Určitě navštívíme nejznámější z nich, San José de Chiquitos a pokusíme se stihnout i další, například San Ignacio, San Miguel, San Rafael.

21. - 22. den:  Krátká dokončovací prohlídka Santa Cruz, odlet  a po nezbytných mezipřistáních návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta včetně pohonnýh hmot), ubytování (hotely, hostely), výlety s místními CK v okolí Salty, Cafayate, v okolí Tupizy, z Tupizy do Uyuni, ke kráteru Maragua, služby českého průvodce, veškerou organizaci akce, povinné pojištění CK pro případ úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, strava a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro české a slovenské občany není potřeba vstupní vízum.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.