Jako již mnohokrát vás opět zveme do Jižní Ameriky, tentokrát za poznáním severní Argentiny a především rozsáhlých oblastí boliijského altiplana.

Poznávání Jižní Ameriky

Co tedy vše uvidíte? Barevné skály severní Argentiny, neskutečné bizardní skalní útvary v okolí Tupizy a celé jhozápadní Bolivii, nekonečnou bílou pláň - oslnivé solné jezero Uyuni, laguny všech barev s plameňáky, gejzíry, stříbrné město Potosí a bílé Sucre,... 

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TÉTO AKCE.

 Velikost skupiny: aktuálně 7 lidí, hledáme 1 člověka na doplnění. Případně možnost rozšíření o ucelenou skupinu 3-4 lidí (další auto).

  • Termíny
  • 22. 05. 2020 - 13. 06. 2020
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 43 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 68 500 Kč

Předběžný program zájezdu Bolívie - krásy mrazivého altiplána

1. – 2. den: Letecky pravděpodobně přes Buenos Aires a místním přeletem  do Salty, hlavního města stejnojmenné provincie, v případě času krátká úvodní prohlídka - náměstí s katedrálou, červenožlutý kostel sv. Františka,...

3. - 4. den: Přesun do Cafayate a půldenní výlet do Quebrada de Cafayete - první velký přírodní zážitek,  neskutečné skalní město s fantaskními útvary (např. El Amfiteatro, El Obelisco, aj.). A poté první pořádný argentinský steak v oblíbené hospůdce. Přesun do Purnamarky. 

5. den: Příroda a hory severozápadní Argentiny. Purmamarca – hora sedmi barev, úžasné scenérie okolních svahů.. Barevné hory, vysoké kaktusy, malebné vesničky – sen každého fotografa. Tilcara – předkolumbovská pevnost El Pucará. Kaňon a vodopád Garganta del Diablo. Maimará - mnohobarevná skála zvaná Malířova paleta.

6. den: Dopoledne Humahuaca. Quebrada de Humahuaca – procházka mezi obřími kaktusy. Odpolední přejezd do Bolívie a do Tupizy.

7. den: Celodenní výlet v okolí Tupizy, kraje bizardních skalních útvarů. Uvidíme většinu z těchto míst: Palala, Tambillo, Charaota, La Poronga, El Angosto, The Tower, Puerta del Diablo, Valley of Males a Cañon del Duende, Cañón del Inca.

8. – 11. den: Čtyřdenní výlet džípy nepopsatelně krásnou krajinou jihozápadní Bolívie z Tupizy do Uyuni. Neskutečně bílá solná pláň Salar de Uyuni, vývěry Ojos del Salar, hotel Playa Blanca celý ze soli, ostrov Isla de Pescadores s kaktusy až 12 m vysokými. Laguny všech možných barev, např. Laguna Colorada a růžoví plameňáci. Gejzíry a bahenní sopky Sol de Maňana. Bizardní písečný útvar Piedra de Árbol. 

12. - 13. den:  Potosí a Cerro Rico. Slavné hornické město v nadmořské výšce přes 4000m. Pro neohrožené možnost výletu do útrob hory. Pro všechny prohlídka města - staré paláce, mincovna Casa National de la Moneda, historické kostely či kláštery, zejména Museo y Convento de Santa Teresa ,...

14. den: Bílé město Sucre, památka UNESCO. Jednoznačně nejkrásnější město v Bolívii. Výstavní muzea, kostely (nejkrásnější Templo Nuestra Seňora de la Merced, katedrála s kaplí Capilla de la Virgen de Guadalupe,...), kláštery.

15. - 16. den: Okolí Sucre. Výlet do pohoří Cordillera de los Frailes, divukrásný kráter Maragua a/nebo trhy v Tarabuco, noční přejezd do Samaipaty.. 

17. - 18. den: Samaipata - horské městečko na okraji tropického pralesa v blízkosti NP Amboró, s příjemnějším klimatem. Mystická záhadná archeologická lokalita El Fuerte. Docestování do Santa Cruz, v případě času krátká úvodní prohlídka. 

19. - 20. den: Oblast Gran Chiquitana se souborem nádherně zrestaurovaných jezuitských misií. Určitě navštívíme nejznámější z nich, San José de Chiquitos a pokusíme se stihnout i další, například San Ignacio, San Miguel, San Rafael.

21. - 22. den:  Krátká dokončovací prohlídka Santa Cruz, odlet  a po nezbytných mezipřistáních návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (hotely, hostely, výlety s místními CK v okolí Salty, Cafayate, v okolí Tupizy, z Tupizy do Uyuni, ke kráteru Maragua, českého (španělsky a anglicky mluvícího) průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.