Zveme Vás poprvé na Dálný východ, do země 29 aktivních sopek, ledovců, gejzírů a průzračných jezer. Tam, kam jezdí za svými cestami i lovci a rybáři, na poloostrov Kamčatku, která se rozkládá mezi Ochotským mořem a Tichým oceánem.

Poznávání Kamčatky (s možností výstupu na Ključevskou)

Základní část zájezdu je vhodná pro běžné turisty, kteří se umí vyrovnat s cestovatelským nepohodlím. Výstupy na vrcholy a sopky, termální prameny, gejzíry. Prodloužená varianta má cíl jediný: pokus o výstup na sopku Ključevskou 4750m a je určena pro zdatné horaly.  

GARANTUJEME USKUTEČNĚNÍ TOHOTO ZÁJEZDU, JEHO ZÁKLADNÍ ČÁSTI. UŽ NYNÍ MÁME ZÁKLADNÍ SKUPINU ÚČASTNÍKŮ POHROMADĚ A KOUPENÉ LETENKY. MOŽNOST VÝSTUPU NA KLUČEVSKOU V TUTO CHVÍLI NEJSME SCHOPNI GARANTOVAT, ALE UDĚLÁME PRO TO MAXIMUM.

 • Termíny
 • 13. 07. 2019 - 28. 07. 2019
 • 13. 07. 2019 - 04. 08. 2019
 • Počet dní
 • 16 dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 61 500 Kč
 • 0 Kč
 • Cena letenky
 • 18 000 Kč
 • 18 000 Kč
 • Celková cena
 • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kamčatka s možným výstupem na Ključevskou

Itinerář je v podstatě definitivní, program bude naplněn, v naší kompetenci je však změna pořadí jednotlivých dnů po dohodě s místním partnerem. 

1. - 3. den: Letecky přes Moskvu do města Petropavlovsk-Kamčatskij - centra celého poloostrova. Panorama aktivních vulkánů, kterým dominuje Korjackij a Avačinskij, místními nazývané "domašnyje vulkany".  Téměř celodenní výlet motorovou jachtou po Avačinském zálivu a otevřeném oceánu se zajížďkou do Ruského zálivu. Výhledy, skály "Tři bratři" - strážci města, ostrov Staryčkov, při troše štěstí je možné vidět místní faunu (lachtani, tuleni, mořské vydy, snad i kosatky či delfíni, papuchalci). 

4. - 5. den: Výlet na  vulkán Avačinskij (2741m) - jednodenní poměrně lehčí výstup. Další den výlet vrtulníkem do Doliny gejzírů v údolí řeky Kamčatky, jednoho z největších gejzírových a geotermálních polí na světě (UNESCO).  Dolina se nachází v NP Kronockyj. Teplé prameny, vodopády, termální řeka Gejzernaja a asi 25 gejzírů. Během letu je možno fotit. Oblet několika vulkánů - Koryatskyj, Karymskyj, Malý Semjačik s modrozeleným sirným jezerem. Pěší procházka dolinou s průvodcem. Další přelet přes Dolinu smrti k exkurzi po kaldeře vulkánu Uzon. Návrat se zastávkou v přírodních termálech.  

6. - 7. den: Výlet na vulkán Vačkažec. Dávno vyhaslý vulkán s polootevřeným kráterem, nevelký horský vodopád, kaskádovitý vodopád, zelená kvetoucí krajina. Trek celkem asi 6-7 hodin, nenáročný. Možnost koupání v jezeru. Přesun na Dačnyje ist. -  písečné plato sopky Gorelaja. Výstup na vulkán Gorelyj (1829m). Vulkán má celkem 12 kráterů, z toho 5 hlavních. Stoupáním dojdeme k hlavními kráteru s jezerem (výhled na celý vulkán). Výstup trvá asi 4 hodiny. 2 hodiny procházka mezi krátery, výhledy. Sestup dolů 2-3 hodiny. Náročný den.

8. - 9. den: Výstup na vulkán Mutnovský. Kamenitým terénem Opasným kaňonem  do centrálního kráteru vulkánu Gorelaja. Po stranách pestrobarevné stěny kaňonu, ledovec v hlavním kráteru, fumarolové pole, bahenní kotle a jiné sopečné jevy,  v dalším kráteru modrozelené jezero zčásti pokryté  ledovcem a konečně také aktivní kráter se silnou koncentrací síry. Celkem pěší výlet asi 6,5 hodiny. Za příznivé situace možná stihneme  i Mutnovského vodopád (80m).Termály Paratunka poblíž města Petropavlovsk-Kamčatskyj. Nákup potravin.

10. - 13. den: Přesun Kamazem do Kozyrevska. Výlet  na Ploský Tolbačik  - do oblasti poslední silné dlouhé sopečné erupce v roce 2013. Splaz lávy s různorodou nádhernou kresbou. Tolbačinský dol - jižní a severní konusy (kužely), mrtvý les, Hvězda. Návrat do Kozyrevska.  

14. - 15. den: Z Kozyrevska do Esso, celodenní splav řeky Bystré na raftech. Nádherný kaňon se skalnatými břehy, zastávka na oběd. Vesnička Esso má veřejný termální bazén, celá vesnice je vytápěna termální vodou. Oblast je nazývána kamčatským Švýcarskem pro své říční kaňony a modřínové lesy - krajinu jinak na Kamčatce neobvyklou. Přesun z Esso do Petropavsk-Kamčatského. 

16. den:  Přesun na letiště, odlet a návrat domů. 

------------------------------

Zájemci o výstup na sopku Ključevskou si mohou cestu prodloužit o 1 týden s tímto programem:

15. - 17. den: Přejezd Kamazem z Esso do osady Ključi. Nákup potravin. Další den přiblížení Kluči - Apachončič. A poté přesun do průsmyku Vulkanologů. 

18. den: Nástup do 3000m - aklimatizace.

19. den: Vlastní výstup na sopku Ključevskou 4750m a sestup zpět. Nejtěžší den.

20. den: Sestup z průsmyku Vulkanologů do Apachončič.

21. - 22. den: Kamazem z Apachončič do osady Ključi a pak autobuem do Petropavlovsk-Kamčatského.  

23. - 24. den: Přesun na letiště, odlet a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu (Kamazy, autobusy), ubytování (hotely, tábořiště), všechny výlety s místním a českým průvodcem dle programu kromě fakultativního výletu do Doliny gejzírů, plnou penzi v části zájezdu, českého průvodce, místního průvodce tam, kde je potřeba, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do NP, zcela výjimečně stravu a vše jiné, co není uvedeno výše. Zejména volitelný je výlet vrtulníkem do Doliny gejzírů! Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Dále není zahrnuto ruské vízum. Cena za týdenní prodloužení s výstupem na sopku Ključevskou či jiným alternativním programem bude cenou režijní..  

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Této ceny bude možno dosáhnout pouze při včasném přihlášení, pro později přihlášené bude cena odpovídat reálné ceně letenky v době nákupu.Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba předem vyřídit ruská víza - zajistíme hromadně předem.

Náročnost

Základní program je vhodný pro turisty, kteří m.j. zvládnou jednodenní túru nalehko na kopec a zpět. Prodloužený program je vhodný pouze pro zkušené horaly.

Vybavení

Doporučujeme m.j. ochranu proti komárům a také roušku nebo alespoň šátek pro pobyt v blízkosti kráterů aktivních sopek. Dále dobré boty - pohorky (nezpevněný povrch, ale i bahno, mokro). Určitě doporučujeme trekové hole.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.