Nabízíme Vám účast na naprosto výjimečné cestě po Austrálii. V době, kdy hlavním problémem většiny lidí, toužících po dalekých cestách, je nedostatek času a kdy se tomuto trendu zcela přirozeně přizpůsobují cestovní kanceláře a nabízejí již jen výjimečně zájezdy (i do tak vzdálených destinací jako je Austrálie) čtyřtýdenní, naopak často třeba jen dvoutýdenní, kdy třetinu „zájezdu“ stráví člověk v letadle, v této době jde tato naše akce zcela proti proudu.

Národní parky západních dvou třetin australského kontinentu

Zveme tedy tři či čtyři cestovatele ryzího srdce na tuto vskutku gigantickou výpravu. Nezveme na ni ty z vás, kteří by se jí chtěli zúčastnit s přístupem „já jsem si zaplatil a vy se snažte“ ani ty, kteří by trvali na absolutním naplnění každého bodu programu – ten je vskutku maximalistický a jeho stoprocentní realizace je z říše snů. Zveme na ni ty z vás, kteří se dokážou vrátit k samé prapodstatě poznávání a radosti z tohoto poznávání, jsou ochotni přijmout strasti dlouhé cesty a vytvořit malou superpartu, která vše v pohodě zvládne.

Cena, kterou zaplatíte, se jen velmi málo liší nebo dokonce vůbec neliší od ceny zájezdů do Austrálie trvajících poloviční či ještě kratší dobu. Nemůže tedy přirozeně, protože ani my nejsme kouzelníci, zahrnovat např. ubytování, jaké si můžete dopřát na těchto krátkých akcích. Každý účastník musí být připraven strávit část nocí i ve stanu či společných pokojích, tzv. dormitory. Co však uvidíte a zažijete, to nebude dvojnásobek, ale několinásobek toho, co uvidí a zažijí jiní. 

Níže uvedený program zahrnuje vše, co se nám na našem obrovském okruhu „postaví do cesty“. Je velmi pravděpodobné, že některé méně významné body z něho z časových důvodů bude nutno vynechat. Budeme se s maximálním úsilím snažit, aby jich bylo co nejméně.

 

  • Termíny
  • 28. 04. 2019 - 16. 06. 2019
  • Počet dní
  • 50 dní
  • Cena zájezdu
  • 113 000 Kč
  • Cena letenky
  • 31 500 Kč
  • Celková cena
  • 144 500 Kč

Předběžný program zájezdu Austrálie pro maximalisty a dobrodruhy

1. týden:

Odlet z Evropy, mezipřistání a přílet do Adelaide. Vyzvednutí auta a zahájení programu. Aklimatizační program v městě a jeho okolí, návštěva proslulých vinných sklípků v údolí Barossa a/nebo Mc Laren. První dlouhý přejezd a první koupání v moři v NP Cape Le Grand. Úvodní krátké túry v NP Shirley Range a/nebo Porongurup. Procházka pod mohutnými stromy ve Valle of the Giants nebo v jejich korunách.

2. týden: 

Město Pemberton a okolí plné vinic. Oblast Margaret River a jeskyně Lake Cave a/nebo Ngilgi Cave. Definitivní rozloučení s vinným krajem. Přejezd k NP Nambung – bizardní pouštní krajina Pinnacles Desert. Jurien Bay a město Geraldton – první možnosti bezvadného šnorchlování. Opravdu růžové jezero Pink Lake a NP Kalbari. Vodní gejzíry (blowholes) na pobřeží Quobba Coast a chvilka pro koupání či šnorchlování u Gnaraloo. Mořský park Ningaloo, Coral Bay – neskutečná podvodní nádhera.

3. týden:

Poslední možnost úžasného šnorchlování v zálivu Turquise Bay, definitivní rozloučení s mořem. NP Karijini - dechberoucí strže a působivé vodopády, např. Fortescue Falls. Několikahodinový výstup na Punurruba, 1235m, nebo kratší vycházky v parku.  NP Tunnel Creek. NP Windjana Gorge a/nebo NP Geikie Gorge - trojice parků formovaných v devonu - rozsáhlé rokle a vysoké srázy. Pro domorodce posvátné jeskyně Mimbi Caves. NP Purnululu (UNESCO) s bizardními pískovcovými homolemi, připomínajícími včelí úly. Krátká vycházka k rokli Katedral Gorge nebo delší trek k rokli Picaninny Gorge.

4. týden:

NP Keep River - úžasné pískovcové formace a staré umění aboridžinců, možnosti krátkých treků či sedmikilometrového okruhu Jarnem. NP Lichtfield - nádherný park s množstvím vodopádů (Florence, Tolmer, Wangi) a koupacích jezírek bez krokodýlů. Možnost krátkých vycházek nebo okružního treku Tabletop. Hlavní město australského severu Darwin - krátký dotyk civilizace. Berry Springs - kvalitní zoologická zahrada Territory Wildlife Park a skvělé vykoupání v Berry Springs Nature Park.

5. týden:

Jasná perla severu a jeden ze symbolů země, NP Kakadu, největší v celé Austrálii, chráněný UNESCO. Je zde vše - vodopády, místa ke koupání, možnosti mnoha treků (např. k Jim Jim nebo Twin Falls), neskutečné scenérie, ale zejména proslulé galerie skalního umění v Ubirru a Nourlangie. NP Nitmiluk – pravděpodobně jediný (či jeden ze dvou) vícedenní trek celé akce, čtyř až pětidenní nádherný Jatbula Trail, podaří-li se získat permit.Trek zahrnuje ta nejúžasnější místa NP - kaskády Biddlecomb, vodopády Crystal Falls, amfiteátr, Kateřininu rokli,...

6. týden:

Dokončení Jatbula treku a dlouhá cesta na jih - ale nikoliv bez zastávek. Jeskyně Cutta Cutta Caves - možnost prohlídky s průvodcem. Mataranka - vítané přerušení cesty v místních termálech. Daly Waters a zdejší proslulý pub (hospoda). Devils Marbles - gigantické žulové kameny. A konečně příjezd do Alice Springs - třicetitisícového "velkoměsta" uprostřed kontinentu. Mc Donell Ranges - výlety do obou částí stejnojmenného pohoří (NP West Mc Donnel, East Mc Donell Range), krátké či delší vycházky, vyhlídky, rokle, skalní umění,....

7. týden:

Vyvrcholení (kolikáté už?) celé akce – to pravé rudé srdce Austrálie. NP Uluru a Kata Tjuta. Ayers Rock - nejposvátnější místo aboridžinců, definitivně poslední možnost výstupu na tento skalní monolit (domorodci to nedoporučují) nebo desetikilometrový trek kolem hory. Olgas - možná ještě působivější kulovité skalní formace,  sedmikilometrový okruh "údolím větru" Valley of the Winds. NP Watarrka a Kings Canyon - nebetyčné červené útesy, šestikilometrový okruh podél hrany kaňonu. NP Flinders Ranges (Ikara – Wilpena Pound). Návrat do Adelaide a závěrečný vinný sklípek se sklenkou ryzlinku, dopadne-li vše podle našeho přání. Odlet, mezipřistání a návrat domů.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu pronajatým autem po celou dobu akce, palivo, ubytování po celou dobu akce a vstupné do téměř všech národních parků (tedy ta vstupné, kde se platí za auto, nikoli za jednotlivce).

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, ostatní vstupná než je výše uvedeno, fakultativní aktivity nad rámec programu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky do Adelaide a zpět je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 31 500 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Aktivně poznávací zájezd pro toho, kdo je zvyklí na cestovatelské nepohodlí a náročné podnební podmínky cesty. Je potřeba počítat s delšími přejezdy autem.

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.