Na Seychely se jezdí především odpočívat na sněhobílé pláže. To je pravda, ale neúplná. Náš program může být stejně poznávací a aktivní jako vždy a všude jinde. Během týdne poznáme vše nejdůležitější na třech hlavních ostrovech země, projdeme dva národní parky, uvidíme proslulé palmy Coco de Mer a samozřejmě i my po chvilkách spočineme na písku zdejších pláží. Zájezd jew vhodný jak pro ty, kteří si chtějí hlavně odpočinout, ale stejně tak i pro ty, kteří nevynechají žádnou možnost trekování -  a tropické klima dokáže i krátký několikahodinový trek pořádně osolit!

Seychely - pohoda a/nebo treky v tropickém ráji

 

  • Termíny
  • 08. 04. 2023 - 17. 04. 2023
  • Počet dní
  • 10 dní
  • Cena zájezdu
  • 35 500 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 53 500 Kč

Předběžný program zájezdu Seychely

 1. - 2. den: Odpolední či večerní odlet z Prahy nebo Vídně, po nezbytném mezipřistání druhý den přílet na ostrov Mahé, největší z celého ostrovního státu. Ubytování, první vyzkoušení příjemné, cca 27 stupňů teplé vody.

3. den: Pro pohodáře koupání na vyhlášené pláži Beau Vallon, pro aktivní možnost výstupu na horu Trois Freres (Tři bratři), 699m, s úžasnou vyhlídkou na město Victoria.  Odpoledne všichni návrat přes hlavní město, návštěva botanické zahrady.  

4. den: Dopoledne hlavní město Victoria - hodinová věž, hlavní Avenue nezávislosti, Národní přírodní muzeum, mešita šejka Mohameda bin Khalify, exotické tržiště Victoria Market, katedrála sv. Pavla,... Cesta na jih a krásné pláže na západní straně – Anse Takamaka a/nebo Anse Intendance, poté ještě zastávka na Anse a la Mouche.

5. den: Jižní horskou cestou … s fantastickou vyhlídkou na Victorii na západní pobřeží. Krátká zastávka na Grand Anse a poté pohoda v mořském NP Port Launay. Krásné koupání, dobré šnorchlování. Pro aktivní možnost výstupu na Morne Blanc 667m.

6. den: Lodí se přepravíme nejprve na ostrov Praslin a objevíme krásné pláže a možnost dobrého šnorchlování. Ubytujeme se přímo naproti krásné pláže Anse Volbert. Odpoledne po příjezdu navštívíme nejcennější lokalitu země - Valée de Mai - unikátní část NP Praslin (UNESCO) - domov díky svým plodům proslulých a donedávna záhadných palem Coco de Mer. Kdo nebude ochoten zaplatit poměrně vysoké vstupné, může si alternativně dát krátký trek k rozhledně s dokonalým výhledem na ostrov, případně lze stihnout obojí.

7. den: Menší ostrov La Digue, obklopený korálovým útesem, možný program v mnoha variantách: pro aktivní možnost výstupu na nejvyšší "horu" Nid d Aigles, 333m (tam a zpět 3-4 hodiny). Nebo na půjčeném kole objet severní a východní pláže. Nebo jen tak lenošit mezi impozantními kamennnými bloky u vyhlášené plážičky Source d Argent. Případně jakákoli kombinace výše uvedeného.

8. den: Ostrov Praslin – pokračování. Busem a pěšky na nejkrásnější pláž Anse Lazio. Výborné šnorchlování i koupání. Pro aktivní trek k další vyhlášené pláži Anse Georgette (2 x 4km, cca 2 x 1,5 hod).

9. - 10. den: Po ránu ještě poslední skvělé koupání na Anse Volbert, kolem poledne přesun na letiště. Nejprve krátký let do Victorie na ostrově Mahé, poté již mezinárodní let s mezipřistáním a ranní návrat do Evropy.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Společnou dopravu po ostrovech Mahé a Praslin, lodní přesun z Mahé na Praslin, lodní přesun z Praslinu na La Digue a zpět, ubytování v apartmánech po dvou osobách na pokoji, českého průvodce, veškerou organizaci akce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vlastní aktivity mimo rámec společného programu, stravu, vstupné do památek, muzeí, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné odletové taxy placené přímo na letišti. Příplatek za samostatný pokoj: 280 EUR.

 

Letenky

Cena mezinárodní letenky a přeletu je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

single příplatek na ubytování: 280 EUR.

Náročnost

Zájezd je zcela nenáročný, vhodný pro každého.

Ubytování

V klimatizovaných apartmánech po dvou na pokoji, na ostrově Mahé sociální zařízení na každém pokoji a společná kuchyňka pro dva pokoje, na ostrově Praslin sociální zařízení společné vždy pro dva pokoje a prostorná kuchyňka pro celý apartmán. Upozornění: kvůli zajištění ubytování je nutné včasné přihlášení se - zájezd bude v případě nedostatku zájemců zrušen, nebude-li možno již naše osvědčené ubytování zajistit. 

Doprava

Na ostrově Mahé celé čtyři dny pronajatými osobními auty. Na ostrově Praslin minibusem do hotelu a na letiště, jinak místními busy. Na ostrově La Digue pěšky nebo jakkoli jinak ve vlastní režii.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Zájezd je určen pro 6-7 klientů.