Aconcagua 6 962 m je nejvyšší hora celého amerického kontinentu, celé západní a jižní polokoule a také zřejmě nejvyšší trekingový vrchol světa. Zveme Vás na výstup jistě nikoli lehký, ale při dobré fyzické kondici a bude-li nám přízeň počasí nakloněna, pak jistě dobře zvládnutelný.

Expediční zájezd Aconcagua na nejvyšší horu amerického kontinentu

Aklimatizace proběhne v nedalekém masívu Cordon de Plata s možností pokusu o výstup na jeho nejvyšší trekingový vrchol Cerro Plata (6000m). Následně se vrátíme do Mendozy zajistit potraviny a povolení k výstupu na Aconcaguu. Výstup se uskuteční klasickou „nejjednodušší“ cestou údolím Horcones. Základnou se nám stane město Mendoza, proslulé vinařské centrum na úpatí And. Snad si i my připijeme skleničkou červeného Malbecu na úspěšný výstup!

Hlaste se co nejdříve! Pokud by se skupina vytvořila pozdě, není již možné koupit dobré letenky.

 

 • Termíny
 • 25. 01. 2025 - 16. 02. 2025
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Aconcagua

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po  mezipřistáních v Buenos Aires nebo Santiagu de Chile přílet do Mendozy.

3. den: Nákup proviantu, přeprava minibusem do ski resortu Vallecitos (2 970 m) a krátký výstup do tábořiště Las Veguitas (3 220 m)

4. - 7. den: Aklimatizační výstupy s noclehy v Piedra Grande (3 565 m) a v základním táboře Cerro Plata – Salto del Agua (4 210 m). Přesun do La Hoyada (4 556 m). Pokus o výstup na trekkingový vrchol Cerro Plata (6000 m), případně nižší a snadnější Vallecitos (5500 m)

8. - 9. den: Sestup do Vallecitos, odpoledne přesun minibusem - návrat zpět do Mendozy. Večerní volno. Další den zajištění povolení pro výstup na Aconcaguu, nákup potravin a poslední přípravy.

10. - 12. den: Odjezd z Mendozy a výjezd k inckým lázním a přírodnímu divu Puente del Inca (2720 m). Sice se zde už nevykoupeme, ale i pouhý pohled je silným zážitkem. Přechod do tábořiště Confluencia ( 3410 m ). Celodenní pochod do základního tábora Plaza de Mulas (4300 m). Zde nezbytná 24hodinová pauza před dalším výstupem.

13. - 15. den: Postupné přesouvání se do vyšších táborů – tábořiště Canada (5050 m), Nido de Condores ( 5560 m) a Berlin ( 5930 m). Za pěkného počasí se vždy po postavení stanů podíváme ještě o kousek více pro zlepšení aklimatizace, v opačném případě budeme šetřit síly v našich stanech

16. - 18. den: Tři dny na pokus o výstup na Aconcaguu (6962 m) a sestup do základního tábora. Při dodržení výše popsaného postupu bude každý, kdo má jen trochu dispozice, bezpečně aklimatizovaný na to, aby se mohl v kterýkoli z těchto dnů ( v závislosti na počasí ) pokusit o výstup. 

20. - 21. den: Sestup ze základního tábora do Puente del Inca a následně návrat do Mendozy. V případě dřívějšího návratu dle domluvy fakultativní program v okolí Mendozy

22. - 23. den: Návrat do ČR.

 Program může ještě doznat změn a i na místě může být pozměněn s ohledem na počasí, nálady, fyzickou kondici účastníků,… 

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Chile a Argentině v rámci výše popsaného programu, tábořiště, kempy, 4× turistický hostel v Mendoze, kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, pojištění CK. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Povolení k výstupu (800 USD v roce 2023), muly, jídlo, případný dodatečný program, ukončíme-li výstup dříve, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do Argentiny občané ČR a SR víza pro tento zájezd nepotřebují.

Služby za příplatek

Výstupový permit  (800 USD v r. 2023), muly pro přepravu zavazadel cca 100 USD za dvě cesty.

Náročnost

Zájezd je určen pro fyzicky zdatné a zdravé klienty mající zkušenosti s výstupy a pobytem ve velehorách nad 5000 m, s pobytem ve ztížených povětrnostních podmínkách, s bivakováním a nutností podřídit se kolektivu. Po technické stránce se jedná se o „nenáročný“ výstup, ale o výstup obtížný z hlediska klimatických podmínek a vysoké nadmořské výšky. Programu zájezdu se každý účastní na vlastní nebezpečí!

Náš průvodce nepůsobí jako horský vůdce, který za klienty 100% odpovídá. Průvodce působí jako poradce a technická a logistická podpora, která je klientům nablízku a v tomto směru k dispozici. Pokud požadujete horského vůdce, který za Vás přebírá veškerou zodpovědnost informujte nás. Rádi vám jej zajistíme.

 

Strava

Z vlastních zdrojů, nakoupená v ČR a Mendoze.

Ubytování

V Mendoze turistický hostel či apartmán. Za příplatek rádi zajistíme ubytování klasického evropského typu, tj. dvojlůžkový hotelový pokoj s vlastním příslušenstvím. V horách budeme využívat vlastní stany, v Confluencii a Plaza de Mulas je případně  nouzově možnost ubytování v zařízených stanech.

Doprava

Pronajatým mikrobusem do a z Vallecitos, linkovým autobusem.do a z Puente del Inca či Penitentes. 

Vybavení

Expediční stan, spacák, duplexové boty, oblečení, vše do nejnáročnějších podmínek. Podrobnosti v informačním dopisu.

Pojištění léčebných výloh

Nezbytné je pojištění LV vhodné pro extrémní podmínky ve výškách nad 6000 m.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit.

Přírodní podmínky

Pro úspěšný výstup je potřeba být dobře aklimatizován a mít dobré počasí. Ke zvratu počasí může dojít velice rychle a proslulý "bílý vítr" (viento blanco), který dosahuje rychlosti až přes 150 km/hod., dokáže rozpoutat na hoře peklo. Při výstupu bývá mráz kolem - 20°C, při větru i méně.

Recenze

 • Je tomu více než týden, kdy jsem se vrátil ze zájezdu Vaší CK na Aconcaguu a myslím, že teprve nyní, po opadnutí prvních emocí, mohu objektivně hodnotit. Chtěl bych vám především poděkovat za to, že podobné akce pořádáte, i když o ně není enormní zájem a tudíž to nemůže být nějaký velký byznys. Expedice, které jsem se zúčastnil, proběhla sice s drobnými úpravami programu, ale, podle mého názoru, se jednalo vždy o operativní změny vyvolané vnějšími vlivy a směrovaly vždy k vytčenému cíli. A také byly vždy projednány se všemi účastníky průvodcem Davidem Knillem. Podle mého názoru David řešil nepředpokládané situace optimálním způsobem, tedy jednoduše, prakticky a ekonomicky výhodně. Ani já jsem někdy nebyl spokojen s rozhodnutím většiny, ale respektoval jsem ho a bez protestu se podřídil. Moje hodnocení je subjektivní, je jistě ovlivněno tím, že se mi podařilo zdolat vrchol Aconcagui. Přesto: Děkuji za úžasné tři týdny dovolené, v životě jsem nic podobného nezkusil a neprožil. Mám pocit, že mám desítky zážitků a historek a zápletek, o kterých budu moci vypravovat svému okolí, že jsem viděl, co už asi nikdy neuvidím, že jsem si splnil jeden ze svých cestovatelských snů, že jsem chodil po horách se zkušeným horalem a že vše proběhlo bez fatálních kolapsů. Vrátil jsem se nadšený a nadšení mi zatím zůstává. A nekonečno vzpomínek.

  Miroslav Svoboda