Nabízíme Vám ojedinělou akci, která se zcela vymyká rámci běžných poznávacích i outdoorových zájezdů. Během měsíční cesty po Kalimantanu, indonézské části ostrova Borneo, podstoupíme vše, co může cestovatel podstoupit. Výše uvedená obtížnost cesty se vztahuje především na tzv. Transborneo trek, 6-9-ti denní přechod Millerova pohoří, tropickou džunglí zcela mimo civilizaci, spoléhaje se jen na naše průvodce a další pomocníky. Bude to cesta tím nejtropičtějším z tropických pralesů, bez možnosti okamžité pomoci či záchrany v případě potřeby. Účastí na tomto zájezdu jednoznačně vyjadřujete srozumění a souhlas s výše uvedenou předchozí větou. Ostatní části expedice mohou být také náročné, ale jsou již v dosahu alespoň jakési civilizace. 

Expedice se jede poprvé a pokud se uskuteční, je její opakování velmi nepravděpodobné. Buďte tedy jedinými, kdo ji zažijete!  Svým pojetím je srovnatelná snad jen s některými treky na Papuji Nové Guineji či sousední Irian Jaye.

 

Expediční zájezd na Kalimantan

Výše uvedený termín je pouze orientační, může se mírně posunout. Akci lze spojit s podstatně pohodovějším připravovaným zájezdem do severní, malajsijské části Bornea a sultanátu Brunej. 

Minimum 3 účastníci, maximum 7 účastníků. 

 

  • Termíny
  • 09. 09. 2024 - 07. 10. 2024
  • Počet dní
  • 29 dní
  • Cena zájezdu
  • 143 175 Kč
  • Cena letenky
  • 27 000 Kč
  • Celková cena
  • 170 175 Kč

Předběžný program zájezdu Kalimantanské velké dobrodružství v džungli

1.- 3. den: Letecky pravděpodobně do Kuala Lumpur a odtud dále do města Pontianak, které se nachází přesně na rovníku! V závislosti na čase příletu prozkoumáme město i blízké okolí a začneme si zvykat na podmínky, které nás čekají.

4. den: Cesta do Putussibau. První, ale na dlouhou dobu i poslední únavná cesta místním busem do místa, které se stane východiskem ke dvěma vrcholům této akce. Cesta do Putussibau

5. - 8. den: NP Sentarum - přírodní a kulturní trek k Dajákům, žijícím v okolí jezera Sentarum. Rychlým člunem se dostaneme do Sungai Pelaik, které se stane naší základnou. Navštívíme tradiční dajácké domy, budeme přivítáni tradičními tanci a hudbou. Zažijeme treky v džungli, při troše štěstí spatříme orangutany nebo alespoň opice. Budeme lovit ryby, plout po malých i větších řekách a zažívat pohostinnost bývalých lidouroutů. Na závěr se vrátíme do Putussibau.

9. - 20. den: Transborneo trek - 12 denní cesta napříč ostrovem, z toho 5-8 dní pěšky, zbytek loďmi různého typu i kvality. první dva dny strávíme na místní tradiční dřevěné lodi, kterou budeme muset občas potlačit či potáhnout, budeme využívat místních lidí a průvodců a jako po celý trek, živit se tradiční indonézskou stravou - rýže, nějaká zelenina, při troše štěstí ryba,... A pak začne náš trek, někdy těžký a někdy ještě horší. Spát budeme v kempech, které si sami za své kempy zvolíme. Až po zhruba týdnu opět narazíme na stezku používanou lidmi, bude vyhráno... A pak už jen loďmi různé velikosti a kvality zakusíme plavbu po největší indonézské řece Mahakam (což je hlavní magnet a zážitek i pro ty, kteří se k přechodu Bornea nikdy neodhodlají, bude to tedy zážitek i pro nás) až k pobřeží do Samarindy nebo Balikpapanu.

21. - 22. den: Samarinda, Balikpapan, cesta do Loksado - odpočinek, poznávání. Pokud vše časově vyjde, malinko zpomalíme, navštívíme tržiště, mešity a připravíme se na další dobrodružství. A po dlouhé době nás čeká i únavná autobusová cesta do města Loksado.

23. - 25. den: Treking v okolí Loksado - vodopády, apod. Loksado je největší z asi 20 vesnic v pohoří Pegunungan Meratus, konají se zde tradiční trhy a je to perfektní základna pro treky v blízkém okolí. S místním průvodcem zakusíme přechody řek po liánových mostech, ...

26. - 28. den: Předposlední dlouhý přesun do Pangkalan Bun, východiska k NP Tanjung Puting. Toto místo má absolutní pověst (No 1) pro pozorování orangutanů ve volné přírodě. I pro nás to bude hlavní cíl, ale nejen to - pronajmeme si loď, poplujeme mezi třemi zdejšími kempy a budeme se snažit vidět co nejvíce.

29. - 31. den: Na závěr již jen návrat do Pontianak a odlet a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Českého průvodce, místního průvodce a ostatní personál během treků, stravování během treků, veškerou dopravu a ubytování, organizaci celé akce.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu mimo treky, vstupné, aktivity nad rámec základního programu, vízum, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Minimum jsou 3 účastníci, maximum 7 účastníků.