Nabízíme Vám podrobný turistický zájezd do Burundi a Demokratické republiky Kongo, který múže navždy změnit Váš život a Váš pohled na Afriku. Poplujeme po řece Kongo, budeme stoupat k vrcholům sopečného NP Virunga a zájemci mohou vidět i gorily...

Tento zájezd je zcela jedinečný a nelze ho uskutečnit bez spolupráce s osvědčeným místním partnerem. Cena je vysoká, ale je to z hlediska cestovní kanceláře při 3 nebo 6 klientech režijní cena, tedy bez předpokladů zisku a bez platu pro českého průvodce. Akce se za těchto podmínek již nebude nikdy opakovat. Po dlouhém jednání s místním partnerem jsme dokázali stlačit cenu téměř o třetinu, ale více již opravdu nedokážeme. Jediná levnější alternativa ( a ani to není jisté ) je jet do Konga na vlastní pěst - a vidět toho mnohem méně a strávit tam mnohem více času...

Uvedená cena platí při počtu klientů 3, 6 a 7. Při 4 a 5 klientech by byla pravděpodobně vyšší ( 3 klienti + průvodce = 1 auto, 4-7 klientů + průvodce = 2 auta = 2 násobné náklady ) 

 

 

  • Termíny
  • 07. 01. 2019 - 04. 02. 2019
  • Počet dní
  • 29 dní
  • Cena zájezdu
  • 119 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 139 500 Kč

Předběžný program zájezdu Burundi a Demokratická republika Kongo

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, nutné mezipřistání, přílet do Bujumbury, hlavního města Burundi. Vyzvednutí na letišti, krátký briefing, cesta do města, zoo, památný kámen setkání Davida Livingstona a Henryho Mortona Stanleyho, ubytování, odpočinek.

3. - 5. den: Poznávání Burundi: cesta do Gitegy na jihu země, cestou zastávka u pramene Nilu s vysvětlením místního průvodce, návštěva vodopádů Karera (pouze za dobré bezpečnostní situace), večer příjezd do Gitegy, ubytování. Gishora drums - místní pověstné bubny, Burundi museum, cesta zpět do Bujumbury přes Bugaramu, prohlídka hlavního města. Muzeum, zoo, městské památky. Dopoledne v NP Ruzizi poblíž hlavního města. Hroši, krokodýli, množství ptáků, mj. druhy migrující z Evropy a Asie... Odpoledne odpočinek na pláži Saga dýchajíce čerstvý vzduch jezera Tanganjika, večer sledování a poslech slavných burundských bubeníků.

6. den: Přes Rwandu přejedeme do Demokratické republiky Kongo, před polednem přicestování do Bukavu, cesta do Kabare, návštěva království Baši, možnost, že se setkáme s králem či královnou, návrat do Bukavu.

7. den: Národní park Kahuzi Biega, trek s pozorováním východních nížinných goril (není v ceně), odpoledne cesta do Katana, návštěva nemocnice FOMULAC vybudované Belgičany, termální prameny poblíž, večer zpět do Bukavu.

8. den: Cesta do Lwiro - návštěva výzkumného vědeckého centra, zbudovaného kdysi Belgičany. Uvidíme šimpanzy, opice a paviány, muzeum, jednu z největších afrických knihoven, hady v klecích,... Zpět do Bukavy a odpoledne rychlou lodí po jezeře Kivu do Gomy, během cesty uvidíme ostrov Idjwi, druhý největší v Africe.

9. den: Cesta do Kibati v NP Virunga, registrace u kontrolního stanoviště, briefing, výstup na vulkán Nyiragongo, počátek 1994m, konec 3470m na vrcholu, úchvatné lávové jezero v nejhlubším kráteru, večeře a přenocování na vrcholu v přístřešku patřícím správě NP.

10. den: Časně ráno opět shlédnutí lávového pole, poté sestup s výhledy na čtyřtisícové Karisimbi a sopečný řetěz Mikeno, zpět do Gomy, prohlídka města, ubytování, odpočinek.

11. den: Pirogou zpět do Gomy, cesta do krásného regionu Masisi, přes různé vesnice do Mushaki, zastávka na skalním výběžku Muranga, zde uvidíme místo, kde vulkán Nyamulagira rozdělil jezero na dvě části v roce 1938. Po příjezdu do Mushaki strávíme den v tomto regionu nádherných krajin (oblasti se přezdívá "malé Švýcarsko Kivu") a skvělých vyhlídek. Navštívíme několik vesnic a farem, místní lidi a jejich aktivity, ochutnáme lahodný místní sýr, projedeme se na koni a vrátíme se na noc zpět do Gomy.

12. - 13. den: Letecký přesun do Beni, odsud vozy do Mutsora, kde je velitelství jiné části NP Virunga. Zde nocleh, ráno přes Mutwangu ke stanici Kyandolire na hranicích parku. Trek k první chatě Kalonge, 5-6 hodin chůze.

14. den: Z Kalonge do Mahangu, nejnáročnější část treku. Vyjdeme brzy, kolem osmé ranní, a budeme neustále stoupat. Výstup potrvá cca 6 hodin, při pomalejším tempu o něco déle.

15. - 17. den: Opět začneme brzy, ale výstup již nebude tak namáhavý, nicméně budeme překračovat mechem pokryté kmeny a kořeny, stále do kopce. Asi po šesti hodinách skončíme u chaty Kiondo. Odtud je senzační výhled do údolí, na hory i ledovec. Po chvilce pauzy možný asi hodinový výstup na vrchol Wasuwameso, 4512m. Neuvěřitelné pohledy na všechno - údolí, jezera Lake Noir a Lake Vert, Stanleyho plató, pětitisícové vrcholy Marguerita, Alexandra a Albert a také na ledovec - to vše samozřejmě dovolí-li to počasí. Další dva dny sestup zpět do Mutsora, cesta zpět do Beni, ubytování.

18. den: Cesta přes Komanda a Mambasa do Epulu v lese Ituri Forest, příjezd odpoledne, ubytování.

19. den: Návštěva komunity Pygmejů, žijící v okolních lesích. Skvělí lovci a sběrači, bezkonkurenční znalost prostředí, každá komunita s vlastními metodami lovu. Žijí v malých komunitách v deštném lese, kladou sítě a pasti, staví dočasné příbytky aniž by narušili "lesní strop", který je chrání před sluncem. Bude to dobrodružství - Pygmejové jsou nomádi a nebude snadné a může trvat dlouho, než je objevíme!

20. den: Ještě i tento den v Ituri Forest strávíme s Pygmeji, budeme-li mít štěstí, zažijeme tradiční lov, sběr medu, odpoledne se vrátíme zpět do města Epulu.

21. - 22. den: Celodenní cesta přes Nia Nia a Bafwasende do Kisangani, kam dorazíme navečer. Budeme projíždět džunglí, různými vesnicemi podél cesty. Ubytování v Kisangani. Další den si město prohlédneme a vyrazíme i do jeho okolí. Navštívíme například zajímavé rybářství Wagenia.

23. den: Místní přelet do Kinshasy, hlavního města Demokratické republiky Kongo. Městské centrum, večer možnost návštěvy nočních klubů. Tanečky místních lidí při konzumaci tradičního jídla a zejména piva Congo.

24. den: Návštěva lovecké rezervace Mbombo Lumene, ráno procházka přes přírodní visutý most, koupání v řece Mbombo Lumene, návrat do Kinshasy.

25. - 26. den: Cesta do rezervace Bonobo, setkání s našimi nejbližšími příbuznými. Tento druh primátů se nachází pouze v DR Kongo. Poté přes město Inkisi k vodopádům Zongo. Přírodní div ztracený v pánvi Bas Congo. 65m vysoký vodopád, sprcha či koupel pod vodopádem. Další den ráno cesta do Inkisi, návštěva botanické zahrady se stromy a rostlinami z celého světa. Pokračování do Mbanzangungu (Tysville), návštěva jeskyně a hrobu někdejšího náčelníka Finzolu Ndombozi.

27. den: Cesta do přístavu Kinkohe a pronajatou lodí plavba po řece Kongo do vesnice Lukunga na ostrůvku blízko Republiky Kongo (Brazzaville). Řeka Kongo teče napříč DR Konko v délce 4700 km   do Atlantského oceánu a je po Nilu druhou největší řekou Afriky.  Jen z Kisangani do Kinshasy je to 1750km splavné řeky. Budeme se pohybovat na přirozené hranici mezi Kinshasou (DR Kongo) a Brazzaville (Kongo). Návrat do Kinkole, autem zpěm do Kinshasy, zastávka u Nsele River, kde bývalý prezident Mobutu pronest významnou řeč. Ukázka tradičních písní a tanců, poznání duše Afriky.

28. - 29. den: Kinshasa, ještě krátká ranní prohlídka města, cesta na letiště a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou dopravu (auta normální, auta 4x4, řidič, palivo, silniční vládní taxy, domácí lety Goma - Beni a Kisangani - Kinshas, pirogy a lodě na řece Ruzizi, jezeru Kivu a řece Kongo). Dále veškeré ubytování, permity a vstupné. Nyiragongo a Ituri forest (nosiči, spací pytle, kuchaři). Jídlo ve Virunga NP, Ituri Forest a Mbombo Lumene. Pitnou vodu, anglicky mluvícího průvodce. Pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Mezinárodní letenku, víza a náklady spojené s jejich vyřízením, cestovní pojištění léčebných výloh, spropitné, jídlo a pití mimo výše uvedené, trek ke gorilám v NP Kahuzi Biega, pojištění stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.